1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
09-08-2019 10:25

Mε τα... τσαρούχια στους «16» του Ευρωπαϊκού Αρβανίτη, Καραγκούνη, παίζουν με Λετονές για 8αδα

Απελευθερωμένες από το άγχος των προηγούμενων ημερών η Βίκυ Αρβανίτη και η Πένυ Καραγκούνη έκαναν την καλύτερη τους εμφάνιση στην τέταρτη ημέρα του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ που γίνεται στη Μόσχα και προκρίθηκαν στις «16» καλύτερες ομάδες της Ευρώπης.

Οι πρωταθλήτριες Ελλάδας που από χθες είχαν περάσει στις 24 καλύτερες ομάδες αγωνίστηκαν σήμερα το πρωί στη Μόσχα και νίκησαν άνετα τις Τσέχες Μπονέροβα, Μαξιμέροβα με 21-11, 21-16 σε 28 λεπτά.

Μέσα στην ημέρα και συγκεκριμένα στις 14.30 τοπική (15.30 Ελλάδας) θα δώσουν και δεύτερο αγώνα για την πρόκριση στα προημιτελικά. Θα αντιμετωπίσουν τις Λετονές Κραουντίνα, Κραντσέκοβα (Νο20) οι οποίοες είχαν πάρει την πρώτη θέση στον D όμιλο και την απ΄ευθείας πρόκριση στους «16» σημειώνοντας τρεις νίκες σε ισάριθμους αγώνες. Οι Λετονές είναι Νο 20 στο ταμπλό ενώ η ελληνική ομάδα Νο 17..

 

Final 1st Place
72 10-Aug 19:45 1 Winner of match #69 Winner of match #70    
Final 3rd Place
71 10-Aug 18:30 1 Loser of match #69 Loser of match #70    
Semifinals
70 10-Aug 11:00 1 Winner of match #67 Winner of match #68    
69 10-Aug 10:00 1 Winner of match #65 Winner of match #66    
Quarterfinals
68 09-Aug 21:15 1 Winner of match #63 Winner of match #64    
67 09-Aug 20:15 1 Winner of match #61 Winner of match #62    
66 09-Aug 19:00 1 Winner of match #59 Winner of match #60    
65 09-Aug 18:00 1 Winner of match #57 Winner of match #58    
Round of 16
64 09-Aug 15:30   Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [15] Winner of match #56    
63 09-Aug 15:30   Jupiter/Chamereau FRA [23] Winner of match #55    
62 09-Aug 14:30   Stubbe, J./van Iersel NED [11] Winner of match #54    
61 09-Aug 14:30   Bocharova/Voronina RUS [19] Winner of match #53    
60 09-Aug 14:30   Graudina/Kravcenoka LAT [20] Arvaniti/Karagkouni GRE [17]    
59 09-Aug 13:30   Ittlinger/Laboureur GER [12] Winner of match #51    
58 09-Aug 13:30   Liliana/Elsa ESP [9] Winner of match #50    
57 09-Aug 13:30   Menegatti/Orsi Toth ITA [16] Birlova/Ukolova RUS [13]    
Round of 24
56 09-Aug 10:30 4 Strbova/Dubovcova SVK [10] Behrens/Tillmann GER [5]    
55 09-Aug 10:30 3 Lehtonen/Ahtiainen FIN [21] Kvapilova/Kubickova CZE [27]    
54 09-Aug 10:30 2 Ludwig/Kozuch GER [18] Lobato/Amaranta ESP [25]    
53 09-Aug 10:30 1 Wojtasik/Kociolek POL [4] Frolova/Ganenko RUS [31]    
52 09-Aug 09:30 1 Arvaniti/Karagkouni GRE [17] Bonnerova/Maixnerova CZE [30] 2-0 (21-11, 21-16) 0:28
51 09-Aug 09:30 2 Borger/Sude GER [6] Placette/Richard FRA [32] LIVE - 1-1 (21-12, 19-21, 2-4) 0:37
50 09-Aug 09:30 3 Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [14] Betschart/Hüberli SUI [7] LIVE - 1-1 (22-20, 19-21) 0:40
49 09-Aug 09:30 4 Makroguzova/Kholomina RUS [8] Birlova/Ukolova RUS [13] 0-2 (0-21, 0-21)  
Pool H
48 08-Aug 10:30 2 Lunina/Samoday UKR [24] Lobato/Amaranta ESP [25] 0-2 (11-21, 17-21) 0:34
47 08-Aug 10:30 1 Makroguzova/Kholomina RUS [8] Liliana/Elsa ESP [9] injury team A 0:29
32 06-Aug 11:00 2 Liliana/Elsa ESP [9] Lobato/Amaranta ESP [25] 2-1 (19-21, 21-14, 15-11) 0:48
31 06-Aug 11:00 1 Makroguzova/Kholomina RUS [8] Lunina/Samoday UKR [24] 2-1 (22-20, 14-21, 15-6) 0:43
16 07-Aug 11:00 2 Liliana/Elsa ESP [9] Lunina/Samoday UKR [24] 2-0 (21-15, 23-21) 0:41
15 07-Aug 11:00 1 Makroguzova/Kholomina RUS [8] Lobato/Amaranta ESP [25] 2-0 (21-16, 21-19) 0:39
Pool G
46 08-Aug 13:30 4 Jupiter/Chamereau FRA [23] Freiberger/Teufl V. AUT [26] 2-0 (21-19, 21-16) 0:35
45 08-Aug 13:30 3 Betschart/Hüberli SUI [7] Strbova/Dubovcova SVK [10] 2-0 (21-18, 21-17) 0:36
30 07-Aug 16:00 3 Strbova/Dubovcova SVK [10] Freiberger/Teufl V. AUT [26] 2-0 (21-11, 21-12) 0:29
29 07-Aug 16:00 4 Betschart/Hüberli SUI [7] Jupiter/Chamereau FRA [23] 1-2 (12-21, 25-23, 12-15) 0:49
14 06-Aug 14:00 3 Strbova/Dubovcova SVK [10] Jupiter/Chamereau FRA [23] 2-0 (21-19, 21-17) 0:35
13 06-Aug 14:00 2 Betschart/Hüberli SUI [7] Freiberger/Teufl V. AUT [26] 2-0 (23-21, 21-18) 0:36
Pool F
44 08-Aug 16:00 1 Rudykh/Dabizha RUS [22] Kvapilova/Kubickova CZE [27] 1-2 (21-13, 17-21, 10-15) 0:43
43 08-Aug 16:00 2 Borger/Sude GER [6] Stubbe, J./van Iersel NED [11] 1-2 (24-22, 17-21, 14-16) 0:56
28 07-Aug 16:00 2 Stubbe, J./van Iersel NED [11] Kvapilova/Kubickova CZE [27] 2-0 (21-13, 21-16) 0:33
27 07-Aug 16:00 1 Borger/Sude GER [6] Rudykh/Dabizha RUS [22] 2-1 (21-19, 15-21, 16-14) 0:49
12 06-Aug 18:00 1 Stubbe, J./van Iersel NED [11] Rudykh/Dabizha RUS [22] 2-0 (21-18, 21-17) 0:35
11 06-Aug 18:00 2 Borger/Sude GER [6] Kvapilova/Kubickova CZE [27] 2-0 (21-15, 21-17) 0:35
Pool E
42 06-Aug 10:00 4 Lehtonen/Ahtiainen FIN [21] Soria/Carro ESP [28] 2-0 (21-14, 21-18) 0:35
41 06-Aug 10:00 3 Behrens/Tillmann GER [5] Ittlinger/Laboureur GER [12] 0-2 (10-21, 16-21) 0:33
26 08-Aug 09:30 4 Ittlinger/Laboureur GER [12] Soria/Carro ESP [28] 0-2 (14-21, 21-23) 0:37
25 08-Aug 09:30 3 Behrens/Tillmann GER [5] Lehtonen/Ahtiainen FIN [21] 1-2 (21-13, 18-21, 11-15) 0:48
10 07-Aug 10:00 4 Ittlinger/Laboureur GER [12] Lehtonen/Ahtiainen FIN [21] 2-0 (21-17, 21-18) 0:35
9 07-Aug 10:00 3 Behrens/Tillmann GER [5] Soria/Carro ESP [28] 2-0 (21-13, 21-19) 0:33
Pool D
40 08-Aug 17:00 2 Graudina/Kravcenoka LAT [20] Caluori/Gerson SUI [29] 2-1 (21-16, 20-22, 15-12) 0:45
39 08-Aug 17:00 1 Wojtasik/Kociolek POL [4] Birlova/Ukolova RUS [13] 2-0 (21-17, 21-13) 0:33
24 07-Aug 17:00 1 Birlova/Ukolova RUS [13] Caluori/Gerson SUI [29] 2-0 (22-20, 21-19) 0:36
23 07-Aug 17:00 4 Wojtasik/Kociolek POL [4] Graudina/Kravcenoka LAT [20] 0-2 (22-24, 18-21) 0:39
8 06-Aug 19:00 1 Birlova/Ukolova RUS [13] Graudina/Kravcenoka LAT [20] 1-2 (23-21, 19-21, 13-15) 0:49
7 06-Aug 18:00 3 Wojtasik/Kociolek POL [4] Caluori/Gerson SUI [29] 2-1 (21-18, 8-21, 15-8) 0:37
Pool C
38 08-Aug 09:30 1 Bocharova/Voronina RUS [19] Bonnerova/Maixnerova CZE [30] 2-1 (21-13, 18-21, 15-12) 0:41
37 08-Aug 09:30 2 Kjølberg/Hjortland NOR [3] Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [14] 1-2 (21-19, 7-21, 10-15) 0:42
22 07-Aug 10:00 2 Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [14] Bonnerova/Maixnerova CZE [30] 2-0 (21-10, 22-20) 0:34
21 07-Aug 10:00 1 Kjølberg/Hjortland NOR [3] Bocharova/Voronina RUS [19] 1-2 (21-16, 14-21, 10-15) 0:39
6 05-Aug 19:30 1 Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [14] Bocharova/Voronina RUS [19] 0-2 (16-21, 18-21) 0:34
5 05-Aug 20:30 1 Kjølberg/Hjortland NOR [3] Bonnerova/Maixnerova CZE [30] 1-2 (21-17, 18-21, 10-15) 0:46
Pool B
36 08-Aug 13:30 1 Ludwig/Kozuch GER [18] Frolova/Ganenko RUS [31] 2-0 (21-14, 21-18) 0:39
35 08-Aug 13:30 2 Lahti/Parkkinen FIN [2] Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [15] injury team A  
20 07-Aug 14:00 2 Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [15] Frolova/Ganenko RUS [31] 0-2 (18-21, 20-22) 0:38
19 07-Aug 14:00 3 Lahti/Parkkinen FIN [2] Ludwig/Kozuch GER [18] injury team A  
4 06-Aug 10:00 2 Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [15] Ludwig/Kozuch GER [18] 2-0 (21-17, 21-13) 0:35
3 06-Aug 10:00 1 Lahti/Parkkinen FIN [2] Frolova/Ganenko RUS [31] 1-2 (11-21, 21-13, 6-15) 0:38
Pool A
34 08-Aug 10:30 4 Arvaniti/Karagkouni GRE [17] Placette/Richard FRA [32] 1-2 (18-21, 21-16, 13-15) 0:50
33 08-Aug 10:30 3 Kloda/Ceynowa POL [1] Menegatti/Orsi Toth ITA [16] 1-2 (22-20, 14-21, 10-15) 0:52
18 07-Aug 11:00 4 Menegatti/Orsi Toth ITA [16] Placette/Richard FRA [32] 2-0 (21-11, 21-16) 0:32
17 07-Aug 11:00 3 Kloda/Ceynowa POL [1] Arvaniti/Karagkouni GRE [17] 0-2 (10-21, 15-21) 0:29
2 06-Aug 11:00 4 Menegatti/Orsi Toth ITA [16] Arvaniti/Karagkouni GRE [17] 2-1 (13-21, 23-21, 15-13) 0:52
1 06-Aug 11:00 3 Kloda/Ceynowa POL [1] Placette/Richard FRA [32] 2-1 (23-21, 17-21, 19-17) 0: