Οι Μαντάς / Καραγιάννη στον τελικό μετά από συναρπαστικό αγώνα νίκησαν τους Κώστα Μανιουδάκη / Νατάσα Καστορίνη με 2-0 (17-15, 15-09). Την απονομή στους νικητές έκανε ο Γιώργος Ράδος εκπρόσωπος της ASSET και στους φιναλίστ ο Γιάννης Καρανάσος διευθυντής της ομοσπονδίας χάντμπολ.
Τα αποτελέσματα:
Βeach Volley League 2014
1ο τουρνουά - Βάρκιζα - Yabanaki 7-8 Ιουνίου 2014
Κατηγορία Mεικτού Αmateur (Ερασιτεχνών)
1ο τουρνουά - Βάρκιζα - Yabanaki 7-8 Ιουνίου 2014
Κατηγορία Mεικτού Αmateur (Ερασιτεχνών)
Α΄ Όμιλος - Σάββατο 7 Ιουνίου
Α' Όμιλος
Κωνσταντάκης / Κρομμύδα - Μανιουδάκης / Καστορίνη 0-1 (19-25)
Βασιλακόπουλος / Γιαννάκη - Κωνσταντάκης / Κρομμύδα 0-1 (23- 25)
Μανιουδάκης / Καστορίνη - Βασιλακόπουλος / Γιαννάκη 1-0(25-23)
Β΄ Όμιλος
Αναστασίου / Περούλιου - Καστορίνης / Σαβοριανάκη 1-0 (25-20)
Καστορίνης / Σαβοριανάκη - Ασημακόπουλος / Κρεμμύδα 1-0 (30-28)
Αναστασίου / Περούλιου - Ασημακόπουλος / Κρεμμύδα 0-1 (16 - 25)
Γ΄ Όμιλος
Χούντα / Αναστασίου - Παππά / Χαραλάμπους 1-0 (25-16)
Παππά / Χαραλάμπους - Μαντάς / Καραγιάννη 0-1 (16-25)
Χούντα / Αναστασίου - Μαντάς / Καραγιάννη 0-1 (13-25)
Βασιλακόπουλος / Γιαννάκη - Κωνσταντάκης / Κρομμύδα 0-1 (23- 25)
Μανιουδάκης / Καστορίνη - Βασιλακόπουλος / Γιαννάκη 1-0(25-23)
Β΄ Όμιλος
Αναστασίου / Περούλιου - Καστορίνης / Σαβοριανάκη 1-0 (25-20)
Καστορίνης / Σαβοριανάκη - Ασημακόπουλος / Κρεμμύδα 1-0 (30-28)
Αναστασίου / Περούλιου - Ασημακόπουλος / Κρεμμύδα 0-1 (16 - 25)
Γ΄ Όμιλος
Χούντα / Αναστασίου - Παππά / Χαραλάμπους 1-0 (25-16)
Παππά / Χαραλάμπους - Μαντάς / Καραγιάννη 0-1 (16-25)
Χούντα / Αναστασίου - Μαντάς / Καραγιάννη 0-1 (13-25)
Προημιτελικοί - Κυριακή 8 Ιουνίου
Κωνσταντάκης / Κρομμύδα - Καστορίνης / Σαβοριανάκη 0-1 (19-25)
Ασημακόπουλος / Κρεμμύδα - Χούντα / Αναστασίου 0-1 (00-25)
Ημιτελικοί - Κυριακή 8 Ιουνίου
Μανιουδάκης / Καστορίνη - Χούντα / Αναστασίου 2-0 (25-08, 25-10)
Μαντάς / Καραγιάννη - Κωνσταντάκης / Κρομμύδα 2-0 (25-08, 25-11)
Κωνσταντάκης / Κρομμύδα - Καστορίνης / Σαβοριανάκη 0-1 (19-25)
Ασημακόπουλος / Κρεμμύδα - Χούντα / Αναστασίου 0-1 (00-25)
Ημιτελικοί - Κυριακή 8 Ιουνίου
Μανιουδάκης / Καστορίνη - Χούντα / Αναστασίου 2-0 (25-08, 25-10)
Μαντάς / Καραγιάννη - Κωνσταντάκης / Κρομμύδα 2-0 (25-08, 25-11)
Tελικοί - Κυριακή 8 Ιουνίου
Μανιουδάκης / Καστορίνη - Μαντάς / Καραγιάννη 0-2 (15-17, 09-15)