Τα ημιτελικά
16 Αυγούστου
22.00 Λαρίσα / Ταλίτα (Βραζιλία) - Λούντβιχ / Βάλκενχορστ (Γερμανία)
17 Αυγούστου
05.59 Γουόλς Τζένινγκς / Ρος (ΗΠΑ) - Αγκάθα / Μπάρμπαρα (Βραζιλία)
Τα προημιτελικά
14 Αυγούστου
22.00 Παβάν / Μπάνσλεϊ (Καναδάς) - Λούντβιχ / Βάλκενχορστ (Γερμανία) 0-2 (14-21, 14-21)
23.00 Λαρίσα / Ταλίτα (Βραζιλία) - Χάιντριχ / Ζούμκερ (Ελβετία) 2-1 (21-23, 27-25, 15-13)
15 Αυγούστου
05.00 Αγκάθα / Μπάρμπαρα (Βραζιλία) - Ουκόλοβα / Μπίρλοβα (Ρωσία) 2-0 (23-21, 21-16)
05.59 Γουόλς Τζένινγκς / Ρος (ΗΠΑ) - Μπόουντεν/Κλάνσι (Αυστραλία) 2-0 (21-14, 21-16)
Η φάση των 16
12 Αυγούστου
Γουανγκ/Γιούε-Αγκάθα/Μπάρμπαρα 0-2 (12-21, 16-21)
Λαρίσα/Ταλίτα-Μπόργκερ/Μπίτε 2-0 (21-17, 21-19)
13 Αυγούστου
Ουκόλοβα/Μπίρλοβα-Έλσα/Λιλιάνα 2-0 (23-21, 24-22)
Γουόλς Τζένινγκς/Ρος-Μενεγκάτι/
Παβάν/Μπάνσλεϊ-Μπρόντερ/Βάλιας 2-0 (21-16, 21-11)
Φορέ/Βεργκέ Ντεπρέ-Λούντβιχ/Βάλκενχορστ 0-2 (19-21, 10-21)
14 Αυγούστου
Μέπελινκ/Φαν Ίερσελ-Χάιντριχ/Ζούμκερ 1-2 (21-19, 13-21, 10-15)
05:00 Κολοσίνσκα/Μπρόζστεκ-
12 Αυγούστου
Χερμάνοβα / Σλούκοβα (Τσεχία) – Ουκόλοβα / Μπίρλοβα 1-2 (19-21, 21-12, 10-15)
Μπόργκερ / Μπίτε (Γερμανία) – Πάζο / Αγκούντο (Βενεζουέλα) 2-0 (21-13, 21-8)
Α όμιλος
7 Αυγούστου
Λαρίσα / Ταλίτα (Βραζιλία) – Ουκόλοβα/ Μπίρλοβα (Ρωσία) 2-0 (21-24, 21-16)
Κολοσίνσκα / Μπρζόστεκ (Πολωνία) – Φέντρικ / Σουέτ (ΗΠΑ) 2-1 (14-21, 21-13, 15-7)
9 Αυγούστου
Κολοσίνσκα / Μπρζόστεκ (Πολωνία) - Ουκόλοβα/ Μπίρλοβα (Ρωσία) 2-0 (21-19, 21-18)
Λαρίσα / Ταλίτα (Βραζιλία) - Φέντρικ / Σουέτ (ΗΠΑ) 2-0 (21-16, 21-13)
11 Αυγούστου
Λαρίσα / Ταλίτα (Βραζιλία) - Κολοσίνσκα / Μπρζόστεκ (Πολωνία) 2-0 (21-10, 21-15)
21.30 Φέντρικ / Σουέτ (ΗΠΑ) - Ουκόλοβα/ Μπίρλοβα (Ρωσία)1-2 (18-21, 26-24, 13-25)
Α όμιλος | |||||
Βαθμολογία | |||||
Θ | Ομάδα | Β | Ν-Η | Σετ | Πόντοι |
1. | Λαρίσα / Ταλίτα | 6 | 3-0 | 6-0 | 126-84 |
2. | Κολοσίνσκα/ Μπρζόστεκ | 5 | 2-1 | 4-3 | 117-120 |
3. | Ουκόλοβα / Μπίρλοβα | 4 | 1-2 | 2-5 | 127-141 |
4. | Φέντρικ / Σουέτ | 3 | 0-3 | 2-6 | 127-152 |
Β όμιλος
6 Αυγούστου
Έλσα / Λιλιάνα (Ισπανία) – Γκαλάι / Κλουγκ (Αργεντινή) 2-0 (21-11, 21-19)
Αγκάθα / Μπάρμπαρα (Βραζιλία) – Χερμάνοβα / Σλούκοβα (Τσεχία) 2-1 (19-21, 21-17, 15-11)
8 Αυγούστου
Αγκάθα / Μπάρμπαρα (Βραζιλία) - Γκαλάι / Κλουγκ (Αργεντινή) 2-0 (21-11, 21-17)
9 Αυγούστου
Έλσα / Λιλιάνα (Ισπανία) - Χερμάνοβα / Σλούκοβα (Τσεχία) 2-0 (21-15, 21-19)
10 Αυγούστου
Αγκάθα / Μπάρμπαρα (Βραζιλία) - Έλσα / Λιλιάνα (Ισπανία) 0-2 (17-21, 20-22)
11 Αυγούστου
Γκαλάι / Κλουγκ (Αργεντινή) - Χερμάνοβα / Σλούκοβα (Τσεχία) 1-2 (21-13, 19-21, 8-15)
Β όμιλος | |||||
Βαθμολογία | |||||
Θ | Ομάδα | Β | Ν-Η | Σετ | Πόντοι |
1. | Ελσα / Λιλιάνα | 6 | 3-0 | 6-0 | 127-101 |
2. | Αγκάθα/Μπάρμπαρα | 5 | 2-1 | 4-3 | 134-120 |
3. | Χερμάνοβα/Σλούκοβα | 4 | 1-2 | 3-5 | 132-145 |
3. | Γκαλάι / Κλουγκ | 3 | 0-3 | 1-6 | 106-133 |
Γ όμιλος
7 Αυγούστου
Φορέρ / Βεγκρέ – Ντεπρέ (Ελβετία) – Γουάνγκ / Γιούε (Κίνα) 1-2 (22-24, 21-18, 12-25)
Γουόλς Τζένινγκς / Ρος (ΗΠΑ ) – Αρτάτσο Ντελ Σολάρ / Λάιρντ (Αυστραλία) 2-0 (21-14, 21-13)
8 Αυγούστου
Φορέρ / Βεγκρέ – Ντεπρέ (Ελβετία) - Αρτάτσο Ντελ Σολάρ / Λάιρντ (Αυστραλία) 2-1 (19-21, 21-16, 21-19)
9 Αυγούστου
Γουόλς Τζένινγκς / Ρος (ΗΠΑ ) – Γουάνγκ / Γιούε (Κίνα) 2-0 (21-16, 21-9)
10 Αυγούστου
Γουάνγκ / Γιούε (Κίνα) - Αρτάτσο Ντελ Σολάρ / Λάιρντ (Αυστραλία) 2-0 (21-16, 21-11)
11 Αυγούστου
Γουόλς Τζένινγκς / Ρος (ΗΠΑ ) - Φορέρ / Βεγκρέ – Ντεπρέ (Ελβετία) 2-1 (21-13, 22-24, 15-12)
Γ όμιλος | |||||
Βαθμολογία | |||||
Θ | Ομάδα | Β | Ν-Η | Σετ | Πόντοι |
1 | Γουόλς / Ρος | 6 | 3-0 | 6-1 | 142-101 |
1 | Γουάν / Γιούε | 5 | 2-1 | 4-3 | 124-124 |
3. | Φορέρ / Βεργκέ-Ντεπρέ | 4 | 1-2 | 4-5 | 165-171 |
4. | Αρτάτσο Ντελ Σολάρ / Λάιρντ | 3 | 0-3 | 1-6 | 110-145 |
Δ όμιλος
8 Αυγούστου
Λούντβιχ / Βάλκενχορστ (Γερμανία) – Ελγκομπάσι / Νάντα (Αίγυπτος) 2-0 (21-12, 21-15)
Μενεγκάτι / Τζιομπίνι (Ιταλία) – Μπρόντερ / Βάλιας (Καναδάς) 1-2 (21-15, 18-21, 9-15)
9 Αυγούστου
Μενεγκάτι / Τζιομπίνι (Ιταλία) - Ελγκομπάσι / Νάντα (Αίγυπτος) 2-0 (21-10, 21-13)
10 Αυγούστου
Λούντβιχ / Βάλκενχορστ (Γερμανία) - Μπρόντερ / Βάλιας (Καναδάς) 2-0 (21-17, 21-11)
11 Αυγούστου
Μπρόντερ / Βάλιας (Καναδάς) - Ελγκομπάσι / Νάντα (Αίγυπτος) 2-0 (21-12, 21-16)
12 Αυγούστου
Λούντβιχ / Βάλκενχορστ (Γερμανία) - Μενεγκάτι / Τζιομπίνι (Ιταλία) 2-1 (21-18, 18-21, 15-9)
Δ όμιλος | |||||
Βαθμολογία | |||||
Θ | Ομάδα | Β | Ν-Η | Σετ | Πόντοι |
1. | Λούντβιχ / Βάλκενχορστ | 6 | 3-0 | 6-1 | 138-103 |
2. | Μπρόντερ / Βάλιας | 5 | 2-1 | 4-3 | 121-118 |
3. | Μενεγκάτι / Τζιομπίνι | 4 | 1-2 | 4-4 | 138-128 |
4. | Ελγκομπάσι / Νάντα | 3 | 0-3 | 0-6 | 78-126 |
Ε όμιλος
7 Αυγούστου
Παβάν / Μπάνσλεϊ (Καναδάς) – Φαν Γκέστελ / Φαν ντερ Βλιστ (Ολλανδία) 2-0 (21-15, 21-17)
8 Αυγούστου
3.00 Μπόργκερ / Μπίτε (Γερμανία) – Χάιντριχ / Ζούμκερ (Ελβετία) 0-2 (12-21, 16-21)
10 Αυγούστου
Μπόργκερ / Μπίτε (Γερμανία) - Φαν Γκέστελ / Φαν ντερ Βλιστ (Ολλανδία) 2-0 (21-19, 21-14)
Παβάν / Μπάνσλεϊ (Καναδάς) - Χάιντριχ / Ζούμκερ (Ελβετία) 2-0 (21-18, 21-18)
12 Αυγούστου
Χάιντριχ / Ζούμκερ (Ελβετία) - Φαν Γκέστελ / Φαν ντερ Βλιστ (Ολλανδία) 2-1 (17-21, 21-11, 15-8)
Παβάν / Μπάνσλεϊ (Καναδάς) - Μπόργκερ / Μπίτε (Γερμανία) 2-0 (21-19, 21-15)
Ε όμιλος | |||||
Βαθμολογία | |||||
Θ | Ομάδα | Β | Ν-Η | Σετ | Πόντοι |
1. | Παβάν / Μπάνσλεϊ | 6 | 3-0 | 6-0 | 126-102 |
2. | Χάιντριχ / Ζούμκερ | 5 | 2-1 | 4-3 | 131-110 |
3. | Μπόργκερ / Μπίτε (Γερμανία) | 4 | 1-2 | 2-4 | 104-117 |
4. | Φαν Γκέστελ / Φαν ντερ Βλιστ | 3 | 0-3 | 1-6 | 105-137 |
ΣΤ όμιλος
6 Αυγούστου
Μπόουντεν / Κλάνσι (Αυστραλία) – Τσαρλς / Αλφάρο (Κόστα Ρίκα) 2-0 (21-15, 21-14)
Μέπερλινκ / Φαν Ιέρσελ (Ολλανδία) – Πάζο / Αγκούντο (Βενεζουέλα) 2-0 (21-17, 21-11)
8 Αυγούστου
Μέπερλινκ / Φαν Ιέρσελ (Ολλανδία) - Τσαρλς / Αλφάρο (Κόστα Ρίκα) 2-0 (21-16, 21-16)
9 Αυγούστου
Μπόουντεν / Κλάνσι (Αυστραλία) - Πάζο / Αγκούντο (Βενεζουέλα) 2-0 (21-9, 21-14)
10 Αυγούστου
Μέπερλινκ / Φαν Ιέρσελ (Ολλανδία) - Μπόουντεν / Κλάνσι (Αυστραλία) 1-2 (25-27, 21-18, 14-16)
11 Αυγούστου
Τσαρλς / Αλφάρο (Κόστα Ρίκα) - Πάζο / Αγκούντο (Βενεζουέλα) 0-2 (16-21, 19-21)
ΣΤ όμιλος | |||||
Βαθμολογία | |||||
Θ | Ομάδα | Β | Ν-Η | Σετ | Πόντοι |
1. | Μπόουντεν/Κλάνσι | 6 | 3-0 | 6-1 | 145-112 |
2. | Μέπερλινκ/Φαν Ιερσελ | 5 | 2-1 | 5-2 | 144-121 |
3. | Πάζο / Αγκούντο | 4 | 1-2 | 2-4 | 93-119 |
4. | Τσαρλς / Αλφάρο | 2 | 0-3 | 0-6 | 96-126 |