12-02-2014 13:19

Απορρίφθηκε η προσφυγή του Ολυμπιακού στο ΑΣΕΑΔ

Σύμφωνα με πληροφορίες του volleynews.gr απορρίφθηκε από το ΑΣΕΑΔ η προσφυγή του Ολυμπιακού κατά της απόφασης της Κεντρικής Επιτροπής Διαιτησίας για την επανάληψη του ντέρμπι Ολυμπιακός - ΑΕΚ για το πρωτάθλημα Α1 γυναικών.

Έτσι, ο αγώνας θα οριστεί άμεσα από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων και θα επαναληφθεί. Υπενθυμίζεται πως ο Ολυμπιακός νίκησε 3-1 σετ αλλά λόγω παραβάσεων διαιτησίας η ΚΕΔ δικαίωσε την προσφυγή της ΑΕΚ για επανάληψη του αγώνα.

Σύμφωνα με πληροφορίες οι δικαστές θεώρησαν τους εαυτούς τους αναρμόδιους να ασχολούνται με θέματα διαιτησίας.