30-06-2013 19:55

Ρουμελιώτης / Καραντάσιου και Μαρτίνος /Κουρέλλου κορυφαίοι στο μεικτό

Με ένα χρυσό μετάλλιο συνδυάστηκε η μεγάλη επιστροφή της Βάσω Καραντάσιου στην ενεργό δράση ύστερα από πέντε χρόνια απουσίας.. Η τρις  πρωταθλήτρια Ευρώπης με συμπαίκτη τον σύζυγο της Νίκο Ρουμελιώτη πανηγύρισαν τον τίτλο στον νότιο όμιλο της κατηγορίας του μεικτού τουρνουά μπιτς βόλεϊ που έγινε στο Beach Volleyleague 2013 στο Anima Club στη Σαρωνίδα κατακτώντας και ένα εισιτήριο για τα τελικά (3-4/8).

Στο μεγάλο τελικό του Νοτίου ομίλου  το χρυσό δίδυμο των Καραντάσιου / Ρουμελιώτης επικράτησαν των Βαμβακούση / Αρβανίτη με 2-0 (15-11, 15-11) και κατέκτησαν εύκολα το χρυσό μετάλλιο.

Από την άλλη, στο βόρειο όμιλο στην πρώτη θέση βρέθηκαν οι Μαρτίνος / Κουρέλλου που νίκησαν το ζευγάρι των Μπούλγκαρι / Κωλλέτη με 2-0 (15-12, 15-08). Μάλιστα οι νικητές κέρδισαν τη δεύτερη... κούπα στην διοργάνωση καθώς αναδείχθηκαν πρωταθλητές και την πρώτη ημέρα απέναντι σε άλλους ερασιτέχνες.