• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 1734
27-08-2015 16:12

Στην 25η θέση στην Πολωνία Βίκυ και Μαρία

Με απολογισμό 1 νίκη και 2 ήττες αποχαιρέτησαν το Grand Slam του Όλστιν στην Πολωνία οι Βίκυ Αρβανίτη και Μαρία Τσιαρτσιάνη.
Το ελληνικό δίδυμο έχασε στις λεπτομέρειες τον τελευταίο του αγώνα από τις Καναδές Βάλιας/Μπρόντερ (19) με 2-1 σετ (21-19, 21-23, 8-15). Έτσι στην ισοβαθμία που δημιουργήθηκε στον 3ο όμιλο Βίκυ και Μαρία κατετάγησαν τέταρτες και έμειναν εκτός συνέχειας καταλαμβάνοντας την 25η θέση και παίρνοντας 160 βαθμούς στην παγκόσμια κατάταξη.

Οι Αρβανίτη/Τσιαρτσιάνη(30) ξεκίνησαν με νίκη με 2-1 (21-17, 14-21, 19-21) κόντρα στις Αμερικανίδες Φρέντρικ/Σουέτ(14), αλλά έχασαν στο δεύτερο ματς της χθεσινής ημέρας με 2-0 (21-15, 21-17) από τις Καναδές Μπάνσλει/Παβάν(3).