1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
06-05-2018 19:29

Θρίαμβος για ΓΕ Ηρακλείου και Καλαμάτα 80 προκρίθηκαν στο φάιναλ-4!

Τεράστια επιτυχία για τις ομάδες της ΓΕ Ηρακλείου και της Καλαμάτας 80 στο Νότιο όμιλο της ημιτελικής φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος που γίνεται στο γυμναστήριο της Παραλίας στην Καλαμάτας.

Η ΓΕΗ νίκησε τον κάτοχο του περσινού τίτλου Ολυμπιακό με 3-1 (25-18, 25-19, 24-26, 25-23) και η Καλαμάτα 80 νίκησε τον ΑΟΝΣ Μίλων με 3-1 (25-23, 25-23, 14-25, 25-21) και προκρίθηκαν στο φάιναλ-4 που θα γίνει υπό τη μορφή πρωταθλήματος. Τα άλλα δύο εισιτήρια θα βγουν από τον βόρειο όμιλο.



Ημιτελική φάση Γ' και Δ' ομίλων - Παραλίας (Καλαμάτα) Κυριακή 6 Μαΐου

ΓΕ Ηρακλείου - Ολυμπιακός 3-1 (25-18, 25-19, 24-26, 25-23)

ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Νικητάκης Ν.): Σταυρακάκης Β., Αναστασάκης Γ., Γεωλδάσης Σ., Παχιαδάκης Μ., Αναπολιωτάκης Μ., Αλεξανδρόπουλος Χ., Οικονόμου Ν. ,Σπινθάκης Κ., Ναλμπάντης Γ., Βροντάκης Θ., Μαυρίδης Θ., Ματαλλιωτάκης Ν., Σιμάτος Γ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Κυριακάκης Σπ. - Ζωγραφάκης Μ.): Ζωγραφάκης, Στράτος Απ., Χατζηκλημάνογλου, Δασκαλέρος, Μπαραμπάτης, Αθανασίου, Σαμπουτζής, Μάρτος, Μπακοδήμος, Ρούσσας, Μαζωνάκης, Στράτος Αθ.

Καλαμάτα 80 - ΑΟΝΣ Μίλων 3-1 (25-23, 25-23, 14-25, 25-21)

ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 (Κουλιέρης): Βλάσσης Ν., Ψαρρέας, Μπιρμπιλής, Μαργέλης, Πλακιάς, Χανδρινός Σ., Βλάσσης Π., Μασούρας, Βραχάτης, Παπούλιας, Κλημεντίδης Α., Κλημεντίδης Κ., Χανδρινός Α., Ρίζος.

ΜΙΛΩΝΑΣ (Γεωργούντζος Π.): Αναγνωστόπουλος, Σαμαρτζής, Παπαδάκης, Σταμπέλος, Αποστόλου, Καραμπάγιας, Πυρομάλλης, Λούβρος, Φραγκιαδάκης, Κωνσταντακόπουλος, Κοφίτης, Σεμιντέκολο, Χάκας

Τα αποτελέσματα της προημιτελικής φάσης: A' όμιλος - Ι. Λεμονίδης (Αμπελόκηποι)

Πέμπτη 3 Μαΐου

ΑΣ Ελπίς - ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-14, 25-06, 25-13)

ΑΟ Ορεστιάδας - ΠΟ Μουδανιών 3-0 (25-18, 25-20, 25-19)

Παρασκευή 4 Μαΐου

ΠΟ Μουδανιών - ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-19, 25-21, 25-13)

ΑΟ Ορεστιάδας - ΑΣ Ελπίς 2-3 (23-25, 25-23, 25-19, 19-25, 08-15) 

Σάββατο 5 Μαΐου

ΕΑ Λαρίσης - ΑΟ Ορεστιάδας 0-3 (22-25, 17-25, 13-25)

ΑΣ Ελπίς - ΠΟ Μουδανιών 3-0 (25-16, 25-15, 25-08)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΣ Ελπίς 8β. (9-2)

2. ΑΟ Ορεστιάδας 7β. (8-3)

3. ΠΟ Μουδανιών 3β. (3-6)

4. ΕΑ Λαρίσης 0β. (0-9)

 

Β' όμιλος - ΔΑΚ Ευόσμου (Εύοσμος)

Πέμπτη 3 Μαΐου

ΦΕΣ Αριστοτέλης - ΑΣΑ Έβρος 0-3 (14-25, 17-25, 15-25)

ΑΠΣ Αίας - ΑΟ Πρέβεζας 3-0 (25-15, 25-21, 25-17)

Παρασκευή 4 Μαΐου

ΑΠΣ Αίας - ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-0 (25-15, 25-14, 25-17)

ΑΟ Πρέβεζας - ΑΣΑ Έβρος 0-3 (11-25, 21-25, 10-25)

Σάββατο 5 Μαΐου

ΦΕΣ Αριστοτέλης - ΑΟ Πρέβεζας 2-3 (25-20, 18-25, 25-22, 24-26, 09-15)

ΑΣΑ Έβρος - ΑΠΣ Αίας 3-0 (25-18, 25-13, 25-17)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΣΑ Έβρος 9β. (9-0)

2. ΑΠΣ Αίας 6β. (6-3)

3. ΑΟ Πρέβεζας 2β. (3-8)

4. ΦΕΣ Αριστοτέλης 1β. (2-9)

Γ' όμιλος - Παραλίας (Καλαμάτα)

Πέμπτη 3 Μαΐου

ΑΕ Αρμενίων - ΑΟΝΣ Μίλων 0-3 (20-25, 15-25, 12-25)

  ΓΕ Ηρακλείου - ΑΣΠ Απόλλων 3-0 (25-14, 25-15, 25-21)

Παρασκευή 4 Μαΐου

ΓΕ Ηρακλείου - ΑΕ Αρμενίων 3-0 (25-13, 25-16, 25-19)

ΑΣΠ Απόλλων - ΑΟΝΣ Μίλων 0-3 (18-25, 20-25, 14-25)

Σάββατο 5 Μαΐου

ΑΟΝΣ Μίλων - ΓΕ Ηρακλείου 0-3 (24-26, 19-25, 21-25)

ΑΕ Αρμενίων - ΑΣΠ Απόλλων 2-3 (25-20, 25-21, 20-25, 18-25, 08-15)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΓΕ Ηρακλείου 9β. (9-0)

2. ΑΟΝΣ Μίλων 6β. (6-3)

3. ΑΣΠ Απόλλων 2β. (3-8)

4. ΑΕ Αρμενίων 1β. (2-9)

Δ' όμιλος - Παραλίας (Καλαμάτα):

Πέμπτη 3 Μαΐου

Ολυμπιακός - ΑΕΚ 3-2 (22-25, 31-29, 15-25, 25-23, 15-08)

Παρασκευή 4 Μαΐου

Ολυμπιακός - Καλαμάτα 80 1-3 (21-25, 12-25, 28-26, 19-25)

Σάββατο 5 Μαΐου 

Καλαμάτα 80 - ΑΕΚ 3-2 (22-25, 18-25, 25-21, 25-21, 15-10)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Καλαμάτα 80 5β. (6-3)

2. Ολυμπιακός 2β. (4-5)

3. ΑΕΚ 2β. (4-6)

Σχετικά άρθρα

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ