1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
ΔΑΣ Ωραιοκάστρου

ΔΑΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ 2013-14

ΗΡΘΑΝ: Γλύκα Αλβανού (Λ - Μακεδόνες Αξιού), Ειρήνη Βουγιουκλίδου (Α – Επίκουρος Πολίχνης), Ειρήνη Μιχαλιού (Κ - Ηρακλής Γ.Σ.), Κωνσταντίνα Μπαχαράκη (Δ – Ηρακλής Γ.Σ.), Μαρία Ασλανίδου (Α - Μακεδόνες Αξιού).

ΕΜΕΙΝΑΝ: Άσπα Πανταζή (Α), Βίκυ Σεφεριάδου (Π), Μαριάνθη Κουτσοκώστα (Κ), Νάσια Μπαξεβάνη (Π), Κέλλυ Σιούγκαρη (Π), Μαρτίνα Ξανθοπούλου (Λ), Δήμητρα Παυλίδου (Α), Βασιλική Μαρκάδα (Κ-Δ), Σοφία Κυριαφίνη (Α), Κατερίνα Χιντά (Κ).

ΕΦΥΓΑΝ: Ειρήνη Παπαστεφάνου (Δ – Ηρακλής Γ.Σ.), Βίκυ Παντιά (Α - σταμάτησε), Ελευθερία Χαλιαμπάλια (Κ - Ανατόλια), Ζωή Καπνιά (Δ – Θέτιδα Βούλας), Έλλη Παπαγιαννάκη (Κ - σταμάτησε), Κωνσταντίνα Χοτοκουρίδου (Δ – Ανατόλια), Αθανασία Εζινέλη (Λ – ΑΓΣ Ιωαννίνων).

ΟΜΑΔΑ 2012-13: Άσπα Πανταζή (Α), Βίκυ Σεφεριάδου (Π), Μαριάνθη Κουτσοκώστα (Κ), Νάσια Μπαξεβάνη (Π), Κέλλυ Σιούγκαρη (Π), Μαρτίνα Ξανθοπούλου (Λ), Δήμητρα Παυλίδου (Α), Βασιλική Μαρκάδα (Κ-Δ), Σοφία Κυριαφίνη (Α), Κατερίνα Χιντά (Κ), Ειρήνη Παπαστεφάνου (Δ), Βίκυ Παντιά (Α), Ελευθερία Χαλιαμπάλια (Κ), Ζωή Καπνιά (Δ), Έλλη Παπαγιαννάκη (Κ), Κωνσταντίνα Χοτοκουρίδου (Δ), Αθανασία Εζινέλη (Λ),

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ 2013-14: Γιώργος Γεωργιάδης (στη θέση του Γιάννη Ορφανού).

 

 

 

 

                                                  Δ.Α.Σ.ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
Φ. ΑΘΛΗΤΡIA ΧΩΡΑ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2011-12
5. Άσπα Πανταζή  ΕΛΛ  03/12/1981 1.82 Ακραίος Επίκουρος Πολίχνης
12. Βασιλική Σεφεριάδου ΕΛΛ  01/01/1990 1.84 Πασαδόρος Ελπίδα Αμπελοκήπων
6. Ζωή Καπνιά ΕΛΛ  28/02/1989 1.78 Διαγώνια Αρτέμιδα Κορυδαλλού
4. Ειρήνη Παπαστεφάνου  ΕΛΛ  15/02/1982  1.81 Διαγώνια ΣΑΑΚ Ανατόλια
2. Κατερίνα Χιντά  ΕΛΛ  10/09/1986 1.80 Κεντρική ΣΑΑΚ Ανατόλια  
1. Ελευθερία Χαλιαμπάλια  ΕΛΛ  17/05/1991  1.73 Κεντρική  Άρης Α.Σ.
18. Αθανασία Εζινέλη ΕΛΛ  12/08/1987 1.60 Λίμπερο ΔΑΣ Ωραιοκάστρου
7. Ελισσάβετ Παπαγιαννάκη  ΕΛΛ  18/08/1982 1.70 Κεντρική ΔΑΣ Ωραιοκάστρου 
10. Αναστασία Μπαχτσεβάνη  ΕΛΛ  17/04/1986 1.75 Πασαδόρος ΔΑΣ Ωραιοκάστρου 
8. Βασιλική Παντιά  ΕΛΛ 22/06/1984 1.77 Ακραία ΔΑΣ Ωραιοκάστρου 
14. Κωνσταντίνα Χοτοκουρίδου  ΕΛΛ  27/03/1993  1.79 Διαγώνια ΔΑΣ Ωραιοκάστρου 
15. Μαριάνθη Κουτσοκώστα  ΕΛΛ  09/03/1993  1.82 Κεντρική ΔΑΣ Ωραιοκάστρου 
  Mαρίγια Πέτροβιτς (από 26/11/12)
ΠΓΔΜ 1987 1.92 Διαγώνια  
Προπονητής: Γιάννης Ορφανός (από 17/12/12 αντικατέστησε την Ευστρατία Κοκκίνου
που το καλοκαίρι είχε πάρει τη θέση του Μανώλη Σκουλικάρη)
Β΄προπονητής: Λίτσα Χατζηεφραίμογλου
Γυμναστής: Γιώργος Φοροζίδης.
ΕΦΥΓΑΝ: Ιωάννα Κοκκινίδου (Π), Μαρία Κοτέογλου (Α), Ναταλία Μεταξά (Κ), Φερενίκη Μουντάκη (Α), Στέλλα Ζιγκόλη (Λ), Δήμητρα Κατσικά (Λ), Ελευθερία Χαλιαμπάλια (Κ), Ηώ Λουτατίδου (Κ), Μαρία Καρδαμανίδου (Δ), Καλλιόπη Σιούγγαρη (Π).


2012-13 Ειδήσεις
2012-13 Ρόστερ ΔΑΣ Ωραιοκάστρου
2012-13 Α1 Γυναικών
2012-13 Κύπελλο
2011-12 Ρόστερ ΔΑΣ Ωραιοκάστρου
2011-12 Α1 Γυναικών
2011-12 Κύπελλο
2011-12 Ευρώπη
2010-11 Ρόστερ ΔΑΣ Ωραιοκάστρου
2010-11 Α1 Γυναικών
2010-11 Κύπελλο
2010-11 Ευρώπη


ΤΙΤΛΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ - ΚΥΠΕΛΛΩΝ
2011-12: Α2 Γυναικών - Γ΄όμιλος


ΟΙ ΚΑΤΑΤΑΞΕΙΣ ΤΟΥ ΔΑΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ ΣΤΑ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ Α΄ΕΘΝΙΚΗΣ-Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΕΤΟΣ: 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999
ΘΕΣΗ:   Α2Γ1                          
* Στην Α2 αναφέρεται και η κατάταξη (π.χ. Α21 είναι 1ος στην Α2 ή Α28 είναι 8ος στην Α2). Τ: Τοπικό

ΕΤΟΣ: 1998 1997 1996 1995 1994 1993 1992 1991 1990 1989 1988 1987 1986 1985 1984 1983
ΘΕΣΗ:                  



Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2012-13
1. Α.Ε.Κ. 7. Ηρακλής Γ.Σ.
2. Ολυμπιακός 8. Ανατόλια
3. Ηρακλής Κηφισιάς 9. Μακεδόνες Αξιού
4. Παναθηναϊκός
10. ΟΠΕ Ρεθύμνου
5. Μαρκόπουλο 11. Τράχωνες Αλίμου
6. Βριλήσσια
12. ΔΑΣ Ωραιοκάστρου
Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2011-12
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2010-11
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ανακοίνωση διαμαρτυρίας προς τον Δήμο Ωραιοκάστρου εξέδωσε το ΔΑΣΩ. Όλα ξεκίνησαν από την απόφαση του Δημάρχου και του εντεταλμένου δημοτικού συμβούλου για τα αθλητικά να μειώσουν τις ώρες προπόνησης της ομάδας, παρότι οι αθλητές έχουν αυξηθεί.
Τη λύση της συνεργασίας με τον προπονητή της γυναικείας ομάδας, Βασιλη Μανθάτη ανακοίνωσε το ΔΑΣ Ωραιοκάστρου.
Το ΔΑΣΩ νίκησε με 3-1 το Ανατόλια για την 5η αγωνιστική του Β2 ομίλου στην Α2 γυναικών και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα.
Δείτε τις καλύτερες φάσεις από τον δραματικό αγώνα της Α2  Γυναικών Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 –  ΔΑΣΩ 2 – 3 από την camera του Γιώργου Γκολέμα.
Μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα το ΔΑΣΩ , κάτω από την καθοδήγηση του Βασίλη Μανθάτη , κέρδισε τον Ηρακλή στο «Κατσάνειο» με 3-2 παίρνοντας και τους 2 βαθμούς της νίκης.
Θεσσαλονίκη. Γιώργος Γκολέμας. Στην δεύτερη αγωνιστική της A2 Γυναικών του δεύτερου ομίλου στο δεύτερο υποόμιλο, το ΔΑΣΩ νίκησε τον ΑΟ Νέας Βύσσας, πραγματοποιώντας την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, με σκορ 3 – 1.
Ο Αρχέλαος επικράτησε με 3-0 σετ του ΔΑΣ Ωραιοκάστρου, στο κατάμεστο Β' ΔΑΚ, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική του 20ου υποομίλου του 2ου ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.
Ο Σύνδεσμος Διαιτητών Πετοσφαίρισης Βορείου Ελλάδος Θεσσαλονίκης διοργανώνει το ετήσιο τουρνούα «Δ.Μορέλλας» με την συμμετοχή των Ηρακλή, Ε.Ο.Σταυρούπολης, Δ.Α.Σ.Ω., Ανατόλια, Νέα Γεννεά Ασβεστοχωρίου, και Καμπανιακού.   Ο ΣΥΔΠΕΒΕΘ διοργανώνει για 11η συνεχόμενη χρονιά το Τουρνουά «Δ. Μορέλλας», στη μνήμη του παλιού διαιτητή-μέλους του . Το φετινό τουρνουά θα διεξαχθεί στο «Αλ. Νικολαΐδης» της Πολίχνης, με τη συμμετοχή ομάδων της Α2 Γυναικών της πόλης μας, από 30 Σεπτεμβρίου έως 2 Οκτωβρίου. Η είσοδος θα είναι ελεύθερη για όλους τους φίλους του βόλλεϊ και το πρόγραμμα έχει ώς εξης: Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου 18:30   Ε.Ο.Σ – Νέα Γενεά 20:30   Δ.Α.Σ.Ω – Ηρακλής Σάββατο 01 Οκτωβρίου 17:30   Καμπανιακός – Ανατόλια 19:30   Ηρακλής – Νέα Γενεά Κυριακή 02 Οκτωβρίου 17:30   Ε.Ο.Σ – Ανατόλια 19:30   Καμπανιακός – Νέα Γενεά
Ο ΠΑΟΚ και ο διοργανωτής ΔΑΣ Ωραιοκάστρου ήταν οι νικητές της πρώτης ημέρας του τουρνουά «Αθλόραμα» που διεξάγεται για 11η χρονιά στο «Κονταξοπούλειο». 
Όπως κάθε χρόνο, έτσι κι φέτος, ο ΔΑΣ Ωραιοκάστρου διοργανώνει το τουρνουά «Αθλόραμα».
Δραστήρια κινήθηκε στο μεταγραφικό παζάρι ο ΔΑΣΩ, αφού προχώρησε σε 10 προσθήκες. Αναλυτικά:
Ο Βασίλης Μανθάτης είναι ο νέος τεχνικός του ΔΑΣ Ωραιοκάστρου, όπως ανακοίνωσε πριν από λίγο η διοίκηση του ΔΑΣΩ. Αναλυτικά:
Μία καλή... προπόνηση ενόψει της Γ' φάσης της Α2 Γυναικών πέτυχε η Ελπίδα. Η ομάδα των Αμπελοκήπων επικράτησε με 3-0 της ΕΑΛ και έδειξε έτοιμη ενόψει των μπαράζ στα Τρίκαλα.
Μετά από κλήρωση που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΕΣΘ το πρόγραμμα της Β' φάσης του Β' ομίλου της Α2 Γυναικών έχει ως εξής:
Σελίδα 1 από 17

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ