1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
03-02-2020 03:16

Ακάθεκτος ο Απόλλωνας Καλαμάτας ξέφυγε με +9 στην Α2 γυναικών

Ο Απόλλωνας Καλαμάτας των ρεκόρ συνέχισε την προέλαση του στον Ά ομιλο της Α2 γυναικών, καθώς επικράτησε 0-3 (20-25, 26-28, 20-25) και του Ηρακλή Κηφισιάς στο Ζηρίνειο, στο τελευταίο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 13η αγωνιστικής.

Η Μεσσηνιακή ομάδα που μεσόβδόμαδα, αποκλείστηκε από τα Βριλήσσια στο κύπελλο, βρήκε αντίσταση από τον προτελευταίο Ηρακλή Κηφισιάς και στα τρία σετ, τα οποία με συγκέντρωση και ψυχραιμία κατάφερε να τα κερδίσει και να αποσπαστεί στο +9 από τους δεύτερους Αμπελόκηπους που ηττήθηκαν από την ΑΘΛΕΣΗ με 3-1.

 Στο β΄ομιλο η Νίκη Αλεξανδρούπολης επικράτησε 2-3 του Φοίνικα στο ντέρμπι της πόλης Η ουραγός ομάδα του Φοίνικα πήρε παράλληλα  τον πρώτο του πόντο στο πρωτάθλημα.

Α2 Γυναικών - Α' όμιλος Σάββατο 1/2

Μεσσηνιακός - Γ.Ε. Ηρακλείου 3-2 (21-25, 20-25, 25-17, 30-28, 16-14)

Γ.Α.Σ. Μεσσαράς - Αργυρούπολη 0-3 (15-25, 22-25, 16-25)

Α.Θ.Λ.Ε.Σ. Ηρακλείου - Α.Ε. Αμπελοκήπων 3-1 (25-19, 25-23, 19-25, 25-14)

Αγ. Παρασκευή - Πετρούπολη 0-3 (21-25, 14-25, 19-25)

Ένωση Βύρωνα - Απολλώνιος 0-3 (18-25, 12-25, 22-25)

Κυριακή 2/2

Ηρακλής Κηφισιάς - Απόλλων Καλαμάτας 0-3 (20-25, 26-28, 20-25)

Βαθμολογία (13 αγώνες)

  1. Απόλλων Καλαμάτας (39-7) 37
    2. Αμπελόκηποι (34-20) 28
    3. Πετρούπολη (30-22) 25
    4. Απολλώνιος (31-21) 24
    5. ΓΕ Ηρακλείου (29-22) 24
    6. ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου (30-26) 23
    7. Μεσσηνιακός (27-25) 22
    8. Αργυρούπολη (27-24) 19
    9. Μεσσαράς (17-27) 13
    10. Αγ. Παρασκευή (14-34) 8
    11. Ηρακλής (14-34) 8
    12. Ένωση Βύρωνα (8-38) 3

Α2 Γυναικών - Β' όμιλος

Σάββατο 

Ε.Α. Λαρίσης - Ασκληπιός Τρικάλων 3-0 (25-16, 25-18, 25-09)

Νέα Γενεά - Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων 1-3 (25-22, 15-25, 19-25, 26-28)

Α.Σ. Γιάννενα - Ε.Ο. Σταυρούπολης 1-3 (19-25, 21-25, 25-15, 19-25)

Ελπίς Αμπελοκήπων- Λαρισαϊκός 3-0 (25-17, 25-19, 25-15)

Μ.Ε.Ν.Τ. - Α.Ο. Καβάλας 3-0 (26-24, 25-16, 25-10)

Κυριακή 2/2

Φοίνικας Αλεξανδρούπολης - Νίκη Aλεξανδρούπολης 2-3 (30-28, 27-25, 23-25, 20-25, 11-15)

Βαθμολογία (13 αγώνες)

  1. Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων (39-6) 38
    2. ΑΣ Ελπίς (33-13) 30
    3. ΕΑ Λαρίσης (32-13) 29
    4. ΜΕΝΤ (31-13) 27
    5. Φιλαθλητικός (28-20) 26
    6. Καβάλα (26-22) 23
    7. Νέα Γενεά (21-26) 17
    8. Σταυρούπολη (19-30) 15
    9. ΑΣ Γιάννενα (17-31) 11
    10. Ασκληπιός (15-31) 11
    11. Νίκη (8-37) 6
    12. Φοίνικας Αλεξανδρούπολης (8-36) 1

Αφήστε το σχόλιό σας

Βεβαιωθείτε ότι έχετε συμπληρώσει τα απαραίτητα πεδία (*). Σχόλια με κώδικα HTML, greeklish, κεφαλαία και υβριστικά σχόλια θα διαγράφονται.

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ