Με τρίποντο οι γηπεδούχες θα ξεφύγουν με εννιά πόντους και ουσιαστικά θα «κλειδώσουν» την πρώτη θέση ενώ σε περίπτωση επικράτησης της Λαρισινής ομάδας θα έχουμε θρίλερ μέχρι το τέλος.
Στον Α΄ομιλο ο πρωτοπόρος Απόλλωνας Καλαμάτας έχει εύκολο έργο με την Αγ. Παρασκευή ενώ η δεύτερη ΑΕ Αμπελοκήπων υποδέχεται την τρίτη ΓΕΗ. Με μεγάλο ενδιαφέρον αναμένονται οι αγώνες της Αργυρούπολης, η οποία ενισχυμένη με την Καναδέζα, Μαρίσα Φιλντ, υποδέχεται τον τέταρτο Μεσσηνιακό και του Απολλώνιου που με νέα κεντρική την Ουγγαρέζα Γκιούπιτσα, αντιμετωπίζει την Μεσσαρά.
Α2 Γυναικών - Α' όμιλος - 12η αγωνιστική
Σάββατο 25 Ιανουαρίου
Αργυρούπολης 16.00: ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΓΣ Μεσσηνιακός, Διαιτητές: Οικονομοπούλου, Αρβανίτης.
Π. Νικολαΐδης 16.00: ΟΦΑ Απολλώνιος - ΓΑΣ Μεσσαράς, Διαιτητές: Τριανταφυλλόπουλος, Καντλή.
ΔΑΠΚ Ηρακλείου 16.00: ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - ΓΣΚ Ηρακλής, Διαιτητές: Καραπουλάκης, Κληματσίδα.
ΑΚ Γουδίου 16.00: ΑΕ Αμπελοκήπων - ΓΕ Ηρακλείου, Διαιτητές: Προκοπίου, Χατζηβασιλείου.
Παραλίας 18.00: Απόλλων Καλαμάτας - ΑΕ Αγ. Παρασκευής, Διαιτητές: Κουγιάς, Χανδρινός.
Ν. Παξιμαδάς 18.30: ΓΣ Πετρούπολης - Ένωση Βύρωνα, Διαιτητές: Παπαστάμος, Τουμπανάκης.
Α2 Γυναικών - Β' όμιλος - 12η αγωνιστική
Σάββατο 25 Ιανουαρίου
ΔΑΚ Πεύκων 18.00: Ακαδημίες Πρωτ. Πεύκων - ΕΑ Λαρίσης, Διαιτητές: Δρανίτσας, Κουκουμάκας Π..
Μ. Παρασκευόπουλος 18.00: ΓΣΓ Νίκη - ΜΑΣ Νέα Γενεά, Διαιτητές: Δήμου, Τονονίδης.
ΔΑΚ Καλαμίτσας 18.00: ΑΟ Καβάλα - Φοίνικας Αλεξανδρούπολης, Διαιτητές: Παπαβασιλείου, Τσαφαρίδης.
ΠΕΑΚ Ιωαννίνων 18.00: ΑΣ Γιάννενα - ΑΣ Ελπίς, Διαιτητές: Φλούδας, Σιαδήμος.
ΕΑΚ Νεάπολης 19.30: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΜΕΝΤ, Διαιτητές: Κολτσίδας, Κατσιούλης.
Κυριακή 26 Ιανουαρίου
ΕΑΚ Σταυρούπολης 18.00: ΕΟ Σταυρούπολης - ΑΣ Ασκληπιός, Διαιτητές: Δημητρίου, Ανθυμίδης.
Βαθμολογία- Α ομιλος (11 αγώνες)
- Απόλλων Καλαμάτας (33-7) 31
2. ΑΕ Αμπελοκήπων (30-16) 25
3. ΓΕ Ηρακλείου (26-16) 23
4. Μεσσηνιακός (24-20) 20
5. ΓΣ Πετρούπολης (24-21) 19
6. ΟΦΑ Απολλώνιος (25-20) 18
7. ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου (24-24) 17
8. ΑΟΝ Αργυρούπολης (21-24) 13
9. ΓΑΣ Μεσσαράς (16-21) 13
10. ΑΕ Αγ. Παρασκευής (14-28) 8
11. ΓΣΚ Ηρακλής (13-28) 8
12. Ένωση Βύρωνα (7-32) 3
- Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων (33-5) 32
2. ΕΑ Λαρίσης (29-10) 26
3. ΑΣ Ελπίς (27-13) 24
4. ΜΕΝΤ (27-10) 24
5. Φιλαθλητικός (25-16) 23
6. ΑΟ Καβάλας (23-19) 20
7. ΜΑΣ Νέα Γενεά (17-23) 14
8. ΑΣ Ασκληπιός (14-25) 11
9. ΑΣ Γιάννενα (16-25) 11
10. ΕΟ Σταυρούπολης (13-28) 9
11. ΓΣΓ Νίκη (8-31) 4
12. Φοίνικας Αλεξανδρούπολης (6-33) 0