Στον Α΄ομιλο ο πρωτοπόρος Απόλλωνας Καλαμάτας ταξιδεύει στην Κρήτη για να αντιμετωπίσει την επικίνδυνη στην έδρα της Μεσσαρά, η δεύτερη ΓΕΗ υποδέχεται την Κυριακή στο Ηράκλειο, σε ντέρμπι τον «λαβωμένο» Απολλώνιο. Η ομάδα του Κερατσινίου που ταξιδεύει για τρίτη φορά στον πρώτο γύρο στην Κρήτη, και έχει πετύχει δύο νίκες στις προηγούμενες επισκέψεις του, θα αγωνιστεί χωρίς τις τραυματίες Μάστορα και Αγγελάκου ενώ στην αποστολή επέστρεψε η Γούνου που δεν αγωνίστηκε με την Αργυρούπολη, λόγω τραυματισμού.
Αθηναϊκό ντέρμπι στους Αμπελόκηπους, όπου η πολύ δυνατή γηπεδούχος ομάδα που βρίσκεται σε ανοδική πορεία, υποδέχεται την επίσης ανεβασμένη Αργυρούπολη, η οποία προέρχεται από σπουδαίο διπλό στο Κερατσίνι, κόντρα στον Απολλώνιο.Στα υπόλοιπα παιχνίδια ο τέταρτος Μεσσηνιακός υποδέχεται την Πετρούπολη, η Αγ. Παρασκευή τον Ηρακλή Κηφισιάς που μόλις την προηγούμενη αγωνιστική πήρε την πρώτη του νίκη στην κατηγορία και η ουραγός Ένωση Βύρωνα την ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου.
Στον Β΄ομιλο έχουμε ντέρμπι τετράδας μεταξύ της ΜΕΝΤ και της Ελπίδας Αμπελοκήπων ενώ τα πρωτοπόρα Πεύκα αντιμετωπίζουν την Κυριακή στο τελευταίο ματς του ομίλου την 8η Σταυρούπολη.
Α2 Γυναικών - Α' όμιλος - 10η αγωνιστική
Σάββατο 21 Δεκεμβρίου
Παραλίας 16.00: ΓΣ Μεσσηνιακός - ΓΣ Πετρούπολης, Διαιτητές: Κτενάς, Πρέντζας.
Μοιρών 16.00: ΓΑΣ Μεσσαράς - Απόλλων Καλαμάτας, Διαιτητές: Καραπουλάκης, Κόκκας.
Βύρωνα 16.00: Ένωση Βύρωνα - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου, Διαιτητές: Οικονόμου Μ., Διαμάτης.
ΑΚ Νότου 16.00: ΑΕ Αγ. Παρασκευής - ΓΣΚ Ηρακλής, Διαιτητές: Μαρκάτης, Βλάχος.
ΑΚ Γουδίου 17.00: ΑΕ Αμπελοκήπων - ΑΟΝ Αργυρούπολης, Διαιτητές: Τριανταφυλλόπουλος, Παγκοζίδης.
Κυριακή 22 Δεκεμβρίου
ΔΑΠΚΗ Πατελών 16.00: ΓΕ Ηρακλείου - ΟΦΑ Απολλώνιος, Διαιτητές: Καραπουλάκης, Κόκκας.
Α2 Γυναικών - Β' όμιλος - 10η αγωνιστική
Σάββατο 21 Δεκεμβρίου
ΔΑΚ Κατσιμήδου 16.00: ΑΣ Ασκληπιός - ΓΣΓ Νίκη, Διαιτητές: Χλωρός, Βήτας.
1ο Γυμν. Λάρισας 17.00: ΕΑ Λαρίσης - ΑΟ Καβάλας, Διαιτητές: Παπαγεωργίου Αχ., Κατσιούλης.
ΔΑΚ Ασβεστοχωρίου 18.00: ΜΑΣ Νέα Γενεά - Φιλαθλητικός Λαρισαίκός, Διαιτητές: Μαυρίδης, Κουκομάκας Π..
ΜΕΝΤ 19.30: ΜΕΝΤ - ΑΣ Ελπίς, Διαιτητές: Μπέλλος Εμμ., Λιοτόπουλος.
Κυριακή 22 Δεκεμβρίου
Μ. Παρασκευόπουλος 18.00: Φοίνικας Αλεξανδρούπολης - ΑΣ Γιάννενα, Διαιτητές: Τονονίδης, Σταματόπουλος.
ΕΑΚ Σταυρούπολης 18.00: ΕΟ Σταυρούπολης - Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων, Διαιτητές: Δρανίτσας, Λούμσι.
Βαθμολογία (9 αγώνες)
- Απόλλων Καλαμάτας (27-7) 25
2. ΓΕ Ηρακλείου (23-11) 21
3. ΑΕ Αμπελοκήπων (24-14) 20
4. Μεσσηνιακός (20-14) 18
5. Απολλώνιος (20-15) 15
6. Πετρούπολη (18-18) 14
7. Μεσσαράς (15-15) 13
8. ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου (18-23) 11
9. Αργυρούπολη (16-21) 9
10. ΑΕ Αγ. Παρασκευής (12-22) 8
11. Ηρακλής (10-24) 5
12. Ένωση Βύρωνα (7-26) 3
- Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων (27-5) 26
2. ΑΣ Ελπίς (23-10) 21
3. ΕΑ Λαρίσης (23-9) 20
4. ΜΕΝΤ (21-9) 18
5. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός (19-15) 17
6. Καβάλα (20-15) 17
7. ΜΑΣ Νέα Γενεά (16-17) 14
8. Σταυρούπολη (13-22) 9
9. Γιάννενα (13-21) 8
10. Ασκληπιός (11-22) 8
11. ΓΣΓ Νίκη (7-25) 4
12. Φοίνικας Αλεξανδρούπολης (4-27) 0