1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
01-12-2019 04:32

Α2 γυναικών: Η ήττα της ΓΕΗ, άφησε μόνο πρώτο τον Απόλλωνα Καλαμάτας, πριν το μεταξύ τους ντέρμπι

Ο Απόλλωνας Καλαμάτας συνέχισε με το απόλυτο στο πρωτάθλημα (7/7) της Α2 βόλεϊ γυναικών, καθώς για τον Ά όμιλο, επικράτησε της Αργυρούπολης 3-1 σετ στο κλειστό της Παραλίας και σε συνδυασμό με την ήττα της ΓΕΗ από την ΆΘΛΕΣ Ηρακλείου με 3-2, έμενε μονος πρώτος, μια εβδομάδα πριν το μεταξύ τους ντέρμπι στην Κρήτη.

Μεγάλη ανατροπή και από τον Απολλώνιο (φωτό), ο οποίος αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-1 από την Πετρούπολη, απέδρασε τελικά με 3-2 και έμεινε στην τρίτη θέση. Οι Αμπελόκηποι πέρασαν με 1-3 από την ουραγό Ένωση Βύρωνα, και είναι στην τέταρτη θέση ενώ σημαντική νίκη σωτηρίας πέτυχε η Αγ.Παρασκευή κόντρα στην Μεσσαρά με 3-0.

Α2 Γυναικών - Α' όμιλος - 7η αγωνιστική

Σάββατο 30 Νοεμβρίου

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - ΓΕ Ηρακλείου,  3-2 (25-23, 16-25, 15-25, 25-17, 15-10)

ΑΕ Αγ. Παρασκευής - ΓΑΣ Μεσσαράς,. 3-0 (25-13, 25-19, 25-23
Απόλλων Καλαμάτας - ΑΟΝ Αργυρούπολης,. 3-1 (25-19, 25-18, 24-26, 25-19)
ΓΣ Πετρούπολης - ΟΦΑ Απολλώνιος. 2-3 (25-23, 23-25, 25-23, 23-25, 08-15)
Ένωση Βύρωνα - ΑΕ Αμπελοκήπων 1-3 (08-25, 26-24, 12-25, 17-25)

Κυριακή 1 Δεκεμβρίου

Ζηρίνειο 17.00: ΓΣΚ Ηρακλής - ΓΣ Μεσσηνιακός, Διαιτητές: Τόλιος, Φραγκάκης.

Α2 Γυναικών - Β' όμιλος - 7η αγωνιστική

Σάββατο 30 Νοεμβρίου

ΑΣ Γιάννενα - ΑΣ Ασκληπιός,. 3-1 (29-27, 25-17, 23-25, 25-22)
ΑΟ Καβάλας - ΓΣΓ Νίκη,. 3-2 (22-25, 22-25, 25-16, 25-23, 15-11)
ΜΕΝΤ - ΜΑΣ Νέα Γενεά,. 3-0 (25-19, 25-11, 25-23)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων, 0-3 (12-25, 22-25, 19-25)

Κυριακή 1 Δεκεμβρίου

Μ. Παρασκευόπουλος, 19.30: Φοίνικας Αλεξανδρούπολης - ΕΟ Σταυρούπολης, Διαιτητές: Δήμου, Τονονίδης.

Τετάρτη 11 ΔεκεμβρίουΙ.

Λεμονίδης 19.30: ΑΣ Ελπίς - ΕΑ Λαρίσης

Η βαθμολογία- Α ομίλου

(7 αγώνες)

1.Απόλλων Καλαμάτας 20 (21-5)
2.ΓΕ Ηρακλείου 18 (20-7)
3.ΟΦΑ Απολλώνιος 15 (19-9)
4.ΑΕ Αμπελοκήπων 14 (18-13)
5.Μεσσηνιακός* 11 (12-11)
-.ΓΣ Πετρούπολης 11 (14-14)
7.ΓΑΣ Μεσσαράς 9 (10-12)
-.ΑΘΛΕΣΗ 9 (15-18)
9.ΑΕ Αγ. Παρασκευής 7 (10-16)
10.ΑΟΝ Αργυρούπολης 6 (12-18)
11.Ηρακλής Κηφισιάς* 2 (7-18)
12.Ενωση Βύρωνα 1 (4-21)

*Έναν αγώνα λιγότερο εχουν Ηρακλής Κηφισιας και Μεσσηνιακός

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ