28-10-2019 15:10

Α2 γυναικών: Νέα «μπαλωθιά» απο ΓΕΗ στο Μεσσηνιακό

Δεύτερη σερί νίκη για την νεανική ομάδα της ΓΕΗ, καθώς μετά το 3-2 στην πρεμιέρα κόντρα στην ΑΕ Αμπελοκήπων, οι παίκτριες του Γιώργου Μενδρινού, επικράτησαν 3-0 του Μεσσηνιακού που πάλεψε μόνο για ένα σετ, στο χθεσινό τελευταίο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής του Α΄ομίλου της Α2 γυναικών.

Η ΓΕΗ έκανε εντυπωσιακό ξεκίνημα και πήρε το 1ο σετ σε 19' με 25-12 και με τις φιλοξενούμενες να...μένουν στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο σετ ο Μεσσηνιακός αντέδρασε, ανέβασε την απόδοση του αλλά και πάλι οι γηπεδούχες ήταν αυτές που επικράτησαν στις λεπτομέρειες με 25-23 σε 29'.

Το τρίτο σετ εξελίχθηκε  και πάλι σε περίπατο, καθώς οι νικήτριες με όπλο το σερβίς πίεσαν την υποδοχή του Μεσσηνιακού που ήταν κάκιστη και επικράτησαν εύκολα με 25-14 σε 24',

Τα σετ: 3-0 (25-12 (19'), 25-23 (29'), 25-14 (24')

ΓΕ Ηρακλείου (Γιώργος Μενδρινός): Περδικάκη, Γεωργοπούλου, Κανδυλάκη, Δασκαλάκη, Καρουσάκη, Γιαγκιόζη, Αντωνακάκη, Χρησάκη, Τρουλινάκη, Σεγρεδάκη, Μαυράκη, Ζαχαριουδάκη, Χρυσηλίου (λ), Πολυμίλη (λ)

.Μεσσηνιακός (Γεωργία Σουρή): Γκατέλι-Νούνιες, Αναγνώστου, Βακάλογλου, Γρίβα, Κουτσουροπούλου, Κωνσταντοπούλου, Μαθιουδάκη, Μπεσή, Ραμούνδου, Σωτηρίου, Ζερδεβά (λ), Μπούκουρα (λ).