1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
27-10-2018 10:12

Α2 Γυναικών: Μάχες σε Κερατσίνι, Καλαμάτα στον Ά όμιλο, ντέρμπι κορυφής στην Θεσσαλονίκη για τον Β΄

Στο Κερατσίνι και την Καλαμάτα, εστιάζεται το ενδιαφέρον της δεύτερη αγωνιστικής του Α΄ομίλου της Α2 γυναικών.

Αρχικά στην Ιχθυόσκαλα, ο νεοφώτιστος Απολλώνιος που προέρχεται από νίκη στην πρεμιέρα κόντρα στον Απόλλωνα Πάτρας, υποδέχεται στην σκληρή έδρα του το ένα από τα δύο φαβορί ανόδου, τις Αμαζόνες, με στόχο να παρει ότι μπορει βαθμολογικά για την εξασφάλιση της παραμονής του.

Από την άλλη η φιλοξενούμενη ομάδα της Ν. Ερυθραίας, μετά από την πολύ δύσκολη νίκη της πρεμιέρας κόντρα στην Αγ. Παρασκευή, κατεβαίνει με στόχο το δεύτερο τρίποντο που θα την διατηρήσει στην κορυφή. Στο Βύρωνα , η Ένωση από τα φαβορί ανόδου, μετά την σημαντική νίκη με τον Μεσσηνιακό, θέλει για δεύτερο εντός έδρας ματς με αντίπαλο τον Ποσειδώνα Λουτρακίου, να ντουμπλάρει τις νίκες της και να εκμεταλλευτεί τυχόν απώλεια των Αμαζόνων.

Ο Μεσσηνιακός θέλει να επιστρέψει στις νίκες με αντίπαλο την Πετρούπολη που μετά την ηττα-σοκ στην πρεμιέρα από τον νεοφώτιστο Απόλλωνα, ταξιδεύει για δεύτερη φορά στην Καλαματα, για να αντιμετωπίσει τις «πράσινες» της Γωγώ Σουρή.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου, η Αγ. Παρασκευή θέλει την πρώτη της νίκη με αντίπαλο εντός έδρας τον Απόλλωνα Καλαματας, ο «λαβωμένος» από σοβαρούς τραυματισμούς βασικών στελεχών, Αστέρας Αγ. Δημητρίου υποδέχεται την Άθλεση Ηρακλείου και η αγωνιστική ολοκληρώνεται την Κυριακή όπου ο Νηρέας Χίου, υποδέχεται τον Απόλλωνα Πάτρας. 

Στον Βόρειο ομιλο έχουμε την 4η αγωνιστική, με το ντέρμπι κορυφής να διεξάγεται στο κλειστό του Βότση στη Θεσσαλονίκη, οπου η πρωτοπόρος ομάδα της Μαρίας Δεληγιάννη, υποδέχεται την δεύτερη Καβάλα.

Επίσης η συνπρωτοπόρος του ομίλου, Νίκη Αλεξανδρούπολης που ξεκίνησε με τρεις νικες εχει επικίνδυνη εξοδος στα Γιαννενα και οι Πρωταθλητές Πεύκων με νέο προπονητή τον Μανώλη Σκουλικάρη υποδέχονται την ανταγωνιστική ΕΑΛ.

 

Α2 Γυναικών - Α΄όμιλος - 2η αγωνιστική 

Σάββατο 27 Οκτωβρίου 2018

15.00: ΓΣ Αστέρας Αγ. Δημ. - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου, Διαιτητές: Προκοπίου, Μαυρικίδου.
18.00: ΑΕ Αγ. Παρασκευής - Απόλλων Καλαμάτας, Διαιτητές: Μάλφας, Παπαστάμος.
18.00: ΓΣ Μεσσηνιακός - ΓΣ Πετρούπολης, Διαιτητές: Χανδρινός, Χριστοδουλόπουλος.
19.00: ΟΦΑ Απολλώνιος - ΑΟΝ Αμαζόνες, Διαιτητές: Οικονόμου, Παπαδογιάννης.
20.00: Ένωση Βύρωνα-ΑΟ Ποσειδών, Διαιτητές: Χαμπίλου, Κυριαλάνη.

Κυριακή 28 Οκτωβρίου 

17.00: ΑΣ Νηρέας Χίου - ΑΣΠ Απόλλων Πατρών, Διαιτητές: Οικονόμου, Αρβανίτης.

Α2 Γυναικών - Β' όμιλος - 4η αγωνιστική

Σάββατο 27 Οκτωβρίου

16.00: ΓΣ Δράμας - ΓΣ Ένωση Ελασσόνας, Διαιτητές: Παπαβασιλείου, Κωστόπουλος.
18.00: Ακαδ. Πρωτ/των Πεύκ. - ΕΑ Λαρίσης, Διαιτητές: Δρανίτσας, Λιοτόπουλος.
18.00: ΑΣ Ασκληπιός - ΑΣ Ελπίς, Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Χουλιαρόπουλος.
18.00: ΑΣ Γιάννενα - ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης, Διαιτητές: Φλούδας, Παυλάκης.
18.00: ΑΣΚ Λαγκαδά - ΜΑΣ Νέα Γενεά, Διαιτητές: Μαλακίδης, Κουκουμάκας.
20.00: ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση - ΑΟ Καβάλα, Διαιτητές: Τοσουνίδης, Δεληκωστίδης.

Ρεπό ο ΕΟ Σταυρούπολης.

Σχετικά άρθρα

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ