14-10-2018 21:00

Πρώτη νίκη για τα Γιάννενα, 3-0 την ΕΑ Λάρισας

Την πρώτη της νίκη πέτυχε η ομάδα του ΑΣ Γιάννενα επικρατώντας με 3-0 της Ε.Α Λάρισας για την 2η αγωνιστική του Β' ομίλου της Α2 Γυναικών.

Παρόλο που οι Λαρισαίες βρισκόντουσαν κοντά στο σκορ σε όλα τα σετ του αγώνα η ομάδα του κ. Τσιούπη έδειχνε πιο συγκεντρωμένη όταν η μπαλα «έκαιγε» με αποτέλεσμα να κερδίσουν και τα τρία σετ. Να σημειωθεί ότι αυτή ήταν η πρώτη ήττα για την Ε.Α Λαρίσης.

Τα σετ: 3-0 (25-22, 25-23, 25-23)

ΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ (Τσιουπης) : Καρακατσιάνη ,Σαββαόγλου, Τόππιου, Μπόζιου, Μαγκλάρα, Ντέρου / Αδάμου (λ), Στεφάνου (λ), Σαρλή, Τσελλίδη, Παππά.

Ε.Α ΛΑΡΙΣΑΣ (Παπαδημητρίου) : Χαραβελούλη,  Κουτσογιάννη, Γερολυμάτου, Μπέη, Τάση, Πλακιά / Τίκα (λ), Αλέξη (λ) , Μαργαριτοπούλου, Αποστόλου, Στεργίου.