Βεβαίως, ο πειραϊκός σύλλογος έχει κάνει ένσταση για μια αθλήτρια των Ιώνων που φέρεται να βρίσκεται στο ρόστερ βρετανικής ομάδας. Όσο αυτό το θέμα βρίσκεται σε εκκραμότητα, καμία ομάδα δεν μπορεί να πανηγυρίζει.
Στον 3ο όμιλο της Α2 Γυναικών, η Νίκη Αλεξανδρούπολης νίκησε την Ελασσόνα εκτός έδρας, ενώ βήμα παραμονής έκανε ο Επίκουρος μετά το 3-0 απέναντι στον Αρίωνα Πτολεμαΐδας.
1ος όμιλος
Κυριακή 31/3/2013
Α' κλ. Ηλιούπολης, 17:30 Ηλιούπολη - Πανναξιακός (Κολτσίδας-Μεταξά)
Σάββατο 06/04/2013
Ζηρινείου, 14:30 Ζηρίνειος ΑΟΝ - Ακρίτας (Καρατάσος-Μόσιαλος)
Χαλκιοπούλειο, 14:30 ΓΣ Λαμίας - Πανιώνιος (Θεμελής-Κουτσής)
Χίου, 14:30 Νηρέας - Ένωση Βύρωνα
2ος όμιλος
Αστέρας Αγ. Δημητρίου - Ίωνες 2-3 (25-18, 10-25, 25-10, 17-25, 11-15)
Αστέρας Αγίου Δημητρίου (Αρναούτης): Αντούβα, Θώδη, Παπαδάκη, Ζώρζου, Χέλιου, Ζαχαρέα/ Θύμο (λ), Νικολάου, Δέδε, Μαρίνη.
Ίωνες (Κυριαζής): Ντονά, Αργυροπούλου, Ψυλάκη, Κατσαντώνη, Χρήστου, Φωτεινού/ Καραγρηγορίου (λ), Σκορδίλη, Χαραλάμπους, Μουτζούρη, Παπουτσάκη.
Άρτεμις Κορυδαλλού - Θέτιδα Βούλας 1-3 (25-21, 13-25, 17-25, 15-25)
Άρτεμις Κορυδαλλού (Ζουπάνος): Παγώνη, Τεντζέρη, Τάσσιου, Αρβανίτη, Αργυρίου, Μερκούρη/ Παναγοπούλου (λ), Θεοδωρίδου, Καραχάλιου, Πολυμεροπούλου, Μασουρίδη, Δασκάλου.
Θέτιδα Βούλας (Παπαθανασίου): Μανωλάκη, Κόρνια, Δράκου, Μέρα, Παπαγιάννη, Σκαρπέτη/ Κερασιώτη (λ), Πλαγιαννάκου (λ), Σκόρδου, Ζούρου, Πισιρίτση, Καράμπαλη.
Πορφύρας - Ιωνικός Ν.Φ. 3-1 (25-21, 25-21, 20-25, 25-20)
Πορφύρας (Γκούντας): Μανωλάκου, Μπαλλή, Καράκου, Παντζαρτζίδου, Γκούρα Α., Τσαμπούρη/ Μουστάκη, (λ), Δήμα, Χαλβατζή, Γκούρα Ν.,
Ιωνικός Νέας Φιλαδελφείας (Ντζαφέρης): Καρακατσάνη, Σύλλα, Τζήμα, Οικονομιδου, Μαυροπάνου, Διαμάντη/ Πόγκα (λ), Μπέλλου, Συμεωνίδη.
Κυριακή 31/3/2013
Χανίων, 17:00 ΣΦΠ Χανίων - ΑΕ Αγ.Παρασκευής (Μαντινάκης-Πετακάκη)
3ος όμιλος
Ένωση Ελασσόνας - Νίκη Αλεξανδρούπολης 1-3 (18-25, 25-18, 24-26, 19-25)
Ένωση Ελασσόνας (Παναγιώτου): Μπούσια Χ., Πλιάκα, Λίτσιου, Μπούσια Σ., Δίρβα, Κασσελούρη/ Ζιάκου (λ), Παπαδοπούλου Ο., Παπαϊωάννου, Παναγιώτου.
Νίκη Αλεξανδρούπολης (Τεκτονίδης): Λαμπροπούλου, Καλογεροπούλου, Νικολαΐδου, Δεδούση, Καράμπαλη, Νατσίδου/ Λυμπεροπούλου (λ), Γίτζη, Τσιογγίδου.
Επίκουρος - Αρίων Πτολεμαΐδας 3-0 (25-12, 25-12, 25-17)
Επίκουρος (Τρύψια): Πασσιά, Ηλιοπούλου, Μποσταντζόγλου, Πλούμη, Βουγιουκλίδου, Καντούρη/ Κανταρτζή (λ), Παγκαλίδου (λ), Μπλέτα, Πολυχρονίδου, Έππα, Κεκιτζόγλου.
Αρίων Πτολεμαΐδας (Κούρτης): Εμμανουήλ Γ., Κούση Ελπ., Αϊτσίδου, Κουρκουλούκη, Μπίγγα Κ., Δημάκη/ Κούση Στ. (λ), Μπίγγα Ε., Κούση Π..
Νέα Γενεά - Άρης 3-1 (25-27, 25-19, 24-26, 25-11)
Νέα Γενεά (Γαϊδατζής): Τσομίδου, Κοτέογλου, Πολυνοπούλου, Μπάγγου, Μπούρνη, Τσοπανίδου/ Νταή (λ), Γιουμούκη.
Άρης (Δεληγιάννη): Συμεωνίδου, Πήττα, Ωρολογοπούλου, Αποστολίδου, Σακαράκη, Μοδιώτη/ Παπαδοπούλου (λ), Αντωνίου, Μανάβη, Κοσμά.
Πέμπτη 4/4/2013
Γιαννιτσών, 18:00 Μέγας Αλέξανδρος - Ερμής Δράμας (Λιάρος-Πορτοκαλίδης)