Τη νίκη της αγωνιστικής πέτυχε ο ΖΑΟΝ που επικράτησε του Ηλυσιακού με 3-2 εκτός έδρας. Νίκη και για το Αιγάλεω επί της Αναγέννησης Σάμου.
Στον Β1 όμιλο η Σταυρούπολη νίκησε Τα Γιάννενα. Σπουδαίο τρίποντο πήρε και η Νέα Βύσσα απέναντι στη Νέα Γενεά και ανέβηκε στην κορυφή του Β2 ομίλου ενώ Ναύαρχος Βότσης πέρασε από την έδρα του ΔΑΣΩ.
Α2 Γυναικών
Α Όμιλος - 1ος Υποόμιλος
5η αγωνιστική
ΓΣ Χαλανδρίου - ΓΑΣ Μεσσαράς 0-3 (20-25, 16-25, 13-25)
ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟΝ Αμαζόνες 3-0 (25-19, 25-12, 25-17)
Χθες έγιναν οι εξής αγώνες
ΦΟ Βριλησσίων - Μεσσηνιακός ΓΣ 1888 3-2 (25-23,17-25,15-25,25-18,15-9)
ΓΣ Πετρούπολης - ΑΣΠ Ίωνες 3-0 (25-9,25-21,25-14)
Α Όμιλος - 2ος Υποόμιλος
11η αγωνιστική
ΑΟ Ηλυσιακός - Ζηρίνειος ΑΟΝ 2-3 (26-24,20-25,25-10,16-25,15-17)
ΑΟ Αιγάλεω - ΑΣΣ Αναγέννηση 3-0
Χθες έγιναν οι εξής αγώνες
ΑΣ Ηλιούπολης - ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 (25-22, 25-16, 25-23)
ΑΕ Αγίας Παρασκευής - ΓΣ Αστέρας Αγίου Δημητρίου 3-2 (27-25,25-17,8-25,18-25,15-12)
ΓΣ Πανιώνιος - ΑΟΦ Πορφύρας 2-3 (25-21,20-25,25-22,15-25,12-15)
Η ομάδα 'ΓΣ Αστέρας Αγίου Δημητρίου' έχει -3 βαθμούς
Β Όμιλος - 1ος Υποόμιλος
7η αγωνιστική
ΕΟ Σταυρούπολης - ΑΣ Γιάννενα 3-0 (25-18,25-18,25-19)
Χθες έγιναν οι εξής αγώνες
ΑΟ Λαμίας 2013 - ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων 3-2 (13-25,25-20,25-21,16-25,15-9)
ΑΣ Καμπανιακός - ΑΣΠ Απόλλων 3-2 (23-25,11-25,25-17,25-22,15-13)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΕΑ Λάρισας 1-3 (21-25,13-25,25-20,21-25)
ΠΑΣ Ιωνικός 80 Αγρινίου - ΑΣΠ Κόρινθος 0-3 (21-25,18-25,14-25)
Στον Β1 όμιλο η Σταυρούπολη νίκησε Τα Γιάννενα. Σπουδαίο τρίποντο πήρε και η Νέα Βύσσα απέναντι στη Νέα Γενεά και ανέβηκε στην κορυφή του Β2 ομίλου ενώ Ναύαρχος Βότσης πέρασε από την έδρα του ΔΑΣΩ.
Α2 Γυναικών
Α Όμιλος - 1ος Υποόμιλος
5η αγωνιστική
ΓΣ Χαλανδρίου - ΓΑΣ Μεσσαράς 0-3 (20-25, 16-25, 13-25)
ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟΝ Αμαζόνες 3-0 (25-19, 25-12, 25-17)
Χθες έγιναν οι εξής αγώνες
ΦΟ Βριλησσίων - Μεσσηνιακός ΓΣ 1888 3-2 (25-23,17-25,15-25,25-18,15-9)
ΓΣ Πετρούπολης - ΑΣΠ Ίωνες 3-0 (25-9,25-21,25-14)
No. | Ομάδα | Β | Αγ | Ν-Η | Σετ |
---|---|---|---|---|---|
1 | ΓΣΚ Ηρακλής | 21 | 7 | 7-0 | 21-0 |
2 | ΓΣ Πετρούπολης | 18 | 7 | 6-1 | 20-6 |
3 | ΓΑΣ Μεσσαράς | 13 | 7 | 4-3 | 15-9 |
4 | ΦΟ Βριλησσίων | 13 | 7 | 5-2 | 15-10 |
5 | ΑΟΝ Αμαζόνες | 12 | 7 | 4-3 | 13-11 |
6 | Μεσσηνιακός ΓΣ 1888 | 11 | 7 | 3-4 | 13-14 |
7 | ΕΑ Πατρών | 5 | 6 | 2-4 | 6-14 |
8 | ΟΠ Ρεθύμνου | 3 | 6 | 1-5 | 6-15 |
9 | ΓΣ Χαλανδρίου | 3 | 7 | 1-6 | 4-19 |
10 | ΑΣΠ Ίωνες | 3 | 7 | 1-6 | 4-19 |
Α Όμιλος - 2ος Υποόμιλος
11η αγωνιστική
ΑΟ Ηλυσιακός - Ζηρίνειος ΑΟΝ 2-3 (26-24,20-25,25-10,16-25,15-17)
ΑΟ Αιγάλεω - ΑΣΣ Αναγέννηση 3-0
Χθες έγιναν οι εξής αγώνες
ΑΣ Ηλιούπολης - ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 (25-22, 25-16, 25-23)
ΑΕ Αγίας Παρασκευής - ΓΣ Αστέρας Αγίου Δημητρίου 3-2 (27-25,25-17,8-25,18-25,15-12)
ΓΣ Πανιώνιος - ΑΟΦ Πορφύρας 2-3 (25-21,20-25,25-22,15-25,12-15)
No. | Ομάδα | Β | Αγ | Ν-Η | Σετ |
---|---|---|---|---|---|
1 | ΑΟΦ Πορφύρας | 29 | 10 | 10-0 | 30-3 |
2 | ΑΟ Ηλυσιακός | 24 | 10 | 8-2 | 26-10 |
3 | ΓΣ Πανιώνιος | 24 | 10 | 8-2 | 26-9 |
4 | ΑΣ Ηλιούπολης | 19 | 10 | 6-4 | 20-15 |
5 | Ζηρίνειος ΑΟΝ | 18 | 10 | 7-3 | 22-16 |
6 | ΑΟ Αιγάλεω | 17 | 10 | 6-4 | 22-16 |
7 | ΑΕ Αγίας Παρασκευής | 13 | 10 | 4-6 | 18-21 |
8 | ΑΟ Παλλήνη | 9 | 10 | 3-7 | 11-24 |
9 | ΓΣ Αστέρας Αγίου Δημητρίου | 6 | 10 | 2-8 | 14-24 |
10 | ΑΣΣ Αναγέννηση | 3 | 10 | 1-9 | 6-28 |
11 | ΡΣΦΠ Τελχινίς | 0 | 10 | 0-10 | 1-30 |
Η ομάδα 'ΓΣ Αστέρας Αγίου Δημητρίου' έχει -3 βαθμούς
Β Όμιλος - 1ος Υποόμιλος
7η αγωνιστική
ΕΟ Σταυρούπολης - ΑΣ Γιάννενα 3-0 (25-18,25-18,25-19)
Χθες έγιναν οι εξής αγώνες
ΑΟ Λαμίας 2013 - ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων 3-2 (13-25,25-20,25-21,16-25,15-9)
ΑΣ Καμπανιακός - ΑΣΠ Απόλλων 3-2 (23-25,11-25,25-17,25-22,15-13)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΕΑ Λάρισας 1-3 (21-25,13-25,25-20,21-25)
ΠΑΣ Ιωνικός 80 Αγρινίου - ΑΣΠ Κόρινθος 0-3 (21-25,18-25,14-25)
No. | Ομάδα | Β | Αγ | Ν-Η | Σετ |
---|---|---|---|---|---|
1 | ΑΟ Λαμίας 2013 | 19 | 7 | 7-0 | 21-6 |
2 | ΑΣΠ Κόρινθος | 18 | 7 | 6-1 | 18-7 |
3 | ΑΣΠ Απόλλων | 12 | 7 | 4-3 | 15-13 |
4 | ΑΣ Καμπανιακός | 11 | 7 | 4-3 | 14-13 |
5 | ΕΑ Λάρισας | 11 | 7 | 3-4 | 15-13 |
6 | ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων | 10 | 7 | 3-4 | 14-14 |
7 | ΕΟ Σταυρούπολης | 10 | 7 | 4-3 | 13-14 |
8 | ΑΣ Γιάννενα | 9 | 7 | 3-4 | 12-15 |
9 | Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός | 3 | 7 | 1-6 | 10-20 |
10 | ΠΑΣ Ιωνικός 80 Αγρινίου | 2 | 7 | 0-7 | 4-21 |
Α2 Γυναικών - 2ος Υποόμιλος
7η αγωνιστική
ΑΟ Νέας Βύσσας - ΜΑΣ Νέα Γενεά 3-1 (22-25,25-20,25-18,25-17)
ΔΑΣ Ωραιοκάστρου - ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης 0-3 (19-25,22-25,22-25)
Χθες έγιναν οι εξής αγώνες
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης 1-3 (25-13,19-25,9-25,16-25)
ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης - ΑΣΚ Λαγκαδά 3-2 (19-25,25-27,25-21,26-24,15-01)
No. | Ομάδα | Β | Αγ | Ν-Η | Σετ |
---|---|---|---|---|---|
1 | ΑΟ Νέας Βύσσας | 16 | 7 | 5-2 | 18-10 |
2 | ΜΑΣ Νέα Γενεά | 15 | 7 | 6-1 | 19-11 |
3 | ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης | 15 | 7 | 5-2 | 18-11 |
4 | ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης | 12 | 7 | 4-3 | 15-12 |
5 | ΧΑΝΘ | 10 | 7 | 4-3 | 15-16 |
6 | ΑΣΚ Λαγκαδά | 10 | 7 | 2-5 | 15-16 |
7 | ΔΑΣ Ωραιοκάστρου | 9 | 7 | 3-4 | 11-16 |
8 | ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης | 8 | 7 | 3-4 | 13-16 |
9 | ΣΑΑΚ Ανατόλια | 6 | 7 | 2-5 | 11-18 |
10 | Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 | 4 | 7 | 1-6 | 11-20 |