13-12-2015 14:13

Εύκολα ο Ασκληπιός, 3-0 τον Ηρακλή

Με νίκη 3-0 επί του Ηρακλή Θεσ/νίκης έκλεισε τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος η ομάδα των γυναικών του Ασκληπιού, σκαρφαλώνοντας κι άλλο στην βαθμολογία.

Από την αρχή του αγώνα ο Ασκληπιός επέβαλε τον ρυθμό και με συνοπτικές διαδικασίες πήρε το 1ο σετ με 25-15. Ίδια εικόνα και στο 2ο σετ με τον Ασκληπιό να συνεχίζει στην ίδια ταχύτατα παίρνοντας και αυτό το σετ με 25-16. Στο 3ο σετ ο Ηρακλής προσπάθησε να μπει στο παιχνίδι, πήρε απ την αρχή κεφάλι στο σκορ δεν μπόρεσε όμως να έχει διάρκεια και έτσι ο Ασκληπιός αφού ισοφάρισε 19-19 για πρώτη φορά πήρε τελικά το σετ με 25-22 κάνοντας το 3-0.

Τα σετ:3-0 (25-15, 25-16, 25-22)

ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ (Παναγιάρη Σ.): Λιούλιου Μ,  Γιάννη Β. 3π.(2/4επ.1άσσο), Τόλλιου Ε. 2π.(1/3επ. 1μπλοκ), Ντιριγιάννη Α. 11π.(8/11επ. 3άσσους), Μακράκη Γ, Γεωργοπούλου Α. 7π.(5/6επ. 2άσσους), Βουλγαράκη Κ.5π. (4/9επ. 1μπλοκ), Χατζηχριστοδούλου Α. 9π.(8/21επ. 1άσσο), Γεωργίου Μ., Χύτα Μ., Παπαθεοδώρου Ε./λ. , Προβίδα Κ 12π.(9/9επ.1άσσο 2μπλοκ), Κοτσίρα Δ./λ. (75%καλές υπ.), Γατσά Ε. 1π.(1άσσο)

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κυριάκου Μ.): Βλάχου Β, Γάτση Μ, Φωτοπούλου Δ, Κολτσιάκη Σ, Δαμιανίδου Γ, Φωτοπούλου Α, Δάρδα Α, Ηλιάδη Α, Βεζυργιανίδου Α,Κανονίδου Ε, Τουκμενίδου Σ.