08-11-2015 12:05

Η νίκες επέστρεψαν για στον Ασκληπιό

Επιστροφή στις νίκες για τις γυναίκες του στην 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας. Επιβλήθηκαν στο Κλειστό των Τρικάλων της Ελασσόνας με 3-1 προσθέτοντας την 3 νίκη σε 4 αγώνες (ο Ασκληπιός έχει κάνει και το ρεπό) ανεβαίνοντας κι άλλο στο βαθμολογικό πίνακα.
Το παιχνίδι ήταν για γερά νεύρα στα 2 πρώτα σετ όπου κρίθηκαν στις λεπτομέρειες (με το ίδιο σκορ 25-23 για τον Ασκληπιό) ενώ στο 3ο αν και ο Ασκληπιός προηγήθηκε 15-10 τελικά η Ελασσόνα εκμεταλλευόμενη τα πολλά λάθη κατάφερε να πάρει το σετ με 21-25. Στο 4ο σετ ο Ασκληπιός επέβαλε ρυθμό αναγκάζοντας την Ελασσόνα σε απανωτά λάθη δημιουργώντας έτσι μεγάλη διαφορά στο σκορ κάνοντας το 3-1.

Τα: 3-1 (25-23, 25-23, 21-25, 25-11)

ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ (Καμινάρης): Γιαννή, Γεωργοπούλου, Βουλγαράκη, Προβίδα, Χατζηχριστοδούλου, Χύτα/ Κότσιρα -λ,Γκουτζιούλα -λ, Παπαθεοδώρου, Γατσά, Μακράκη
ΕΛΑΣΣΟΝΑ (Παναγιώτου): Παπαδοπούλου Ο., Κατσαρέ, Παραφέστα, Ζιόγα, Παναγιώτου, Μπούσια/Ζιάκου -λ, Παπαδοπούλου Ζ., Χατζηβασίλη, Μπαλογιάννη, Μπελαή.