01-11-2015 16:02

Έδειξε... χαρακτήρα το Αιγάλεω

Το Αιγάλεω επικράτησε με 3-1 των Βριλησσίων για να κρατηθεί στα... ψηλά της βαθμολογίας μετά την τρίτη αγωνιστική του 1ου υποομίλου του Α ομίλου στην Α2 γυναικών.
Το ματς ήταν ντέρμπι και φάνηκε από το 1ο σετ, όπου οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες 23-23. Τότε η Μανώλικα πήρε τον πόντο για το Σιτι και η Παπουτσάκη καρφωσε άουτ μετά το σερβις της Βλάχου για το 25-23. Στο δεύτερο σετ ήρθαν τα λάθη και τα προβλήματα στην υποδοχή των Βριλησσίων για να κάνει εύκολα το 2-0 η γηπεδούχος.

Η φιλοξενούμενη επέστρεψε στο παιχνίδι στο 3ο σετ, ανατρέποντας μάλιστα το 20-18 για να το κάνει 20-23 με το σερβις της Μαβιλίδη. Το 22-25 την έβαλε ξανά στη διεκδίκηση βαθμού ή βαθμών. Τα... φαντάσματα είχαν μπει για τα καλά στο μυαλό των γηπεδούχων που έβλεπαν να κινδυνεύουν με άλλη μια ανατροπή όπως έγινε και στην 2η αγωνιστική κόντρα στον Ηρακλή Κηφισιάς.

Το σετ είχε εναλλαγές στο σκορ με το Αιγάλεω να στέλνει το σετ στην... παράταση (ανατρέποντας του 20-23) και την Κουλοπουλου να διαμοφώνει το 26-24

Τα σετ: 3-1 (25-23, 25-17, 22-25, 26-24)

ΑΙΓΑΛΕΩ (Αντωνιάδη - Τσικόγια): Βλάχου, Μολδοβανίδη, Μανώλικα, Ιωάννου, Λαμπιτσάκη, Μπιτσάκου/ Οικονομοπούλου -λ, Ανασταδιάδη -λ, Κουλοπούλου, Γρίσπου
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Ατσιδαύτης): Μικρουδάκη, Γκότζη, Μαβιλίδη, Παπουτσάκη, Παπαστεργίου, Κωνσταντέλλου/ Μπουζουνιεράκη -λ, Βασιλακοπούλου, Γκότση, Τσαρακλή