18-10-2015 12:33

Ολική ανατροπή για τη Νίκη Αλεξανδρούπολης (photos)

Θεσσαλονίκη. Γιώργος Γκολέμας.
Για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών του Β΄ ομίλου, στον 1ο υποόμιλο, η Νίκη Αλεξανδρούπολης με ολική ανατροπή νίκησε εκτός έδρας την ομάδα του Ανατόλια με σκορ 3-2.
 Ένας αγώνας με ωραίο θέαμα και δυνατές συγκινήσεις, κρίθηκε στις λεπτομέρειες και ικανοποίησε τους λίγους σχετικά θεατές που παρευρέθηκαν στο γήπεδο της Πυλαίας. Στα τρία τελευταία σετ η ομάδα του Ανατόλια "κόλλησε" στο 13. Είναι ο δεύτερος συνεχόμενος αγώνας που η ομάδα της Πυλαίας ηττάται με σκορ 3 – 2. Πολύ καλή η διαιτησία των Νικόλαου Κοτέλη και Χρυσόστομου Πεχλίδη. Σημειωτής Γιώργος Τερζής. Στο τέλος του αγώνα οι προπονητές των δύο ομάδων θυμήθηκαν αξέχαστες στιγμές του έτους 1996 όταν αγωνιζόταν μαζί στην ομάδα του ΑΟ Σερρών.

Τα σετ: 2-3 (25-19, 25-18, 13-25, 13-25, 13-15)

ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Τζιουμάκας): Χαλιαμπάλια, Καλπάκη, Χοτοκουρίδου, Παππά, Καρατησίδου, Παφίλη/ Ρεΐζογλου -λ, Κωτούλα, Μπίγγα Κ., Σταμπουλή, Παπαθεμελή
ΝΙΚΗ(Δήμητσας): Χαρισιάδου, Βενέτη, Καλογεροπούλου, Καρακύκλα Νικολαΐδου, Δεδούση/Καράμπαλη -λ, Σιδερίδου -λ, Λαμπρίδου, Κωνσταντινίδου.