Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ | ||
Α΄όμιλος - Βαθμολογία | Β΄όμιλος - Βαθμολογία | Γ΄όμιλος - Βαθμολογία |
(11η αγωνιστική) | (11η αγωνιστική) | (15η αγωνιστική) |
Σάββατο 09/02/2013 | Σάββατο 09/02/2013 | Σάββατο 09/02/2013 |
Λαμίας - Ενωση Βύρωνα 0-3 (22-25, 20-25, 16-25) |
ΑΣ Ιωνικός - ΑΓΣ Αρτεμις 3-0 (25-17, 25-15, 25-14) |
ΓΣΓ Νίκη - ΣΦΒ Ερμής 3-0 (25-20, 25-22, 25-21) |
Πανναξιακός - Ηλυσιακός 1-3 (25-19, 25-27, 30-32, 20-25) |
ΑΣΠ Ιωνες - ΑΣΠ Θέτις 3-0 (25-19, 25-20, 25-17) |
Αίας - Μ.Αλέξανδρος 3-0 (25-15, 25-15, 25-20) |
Κυριακή 10/02/2013 | Πορφύρας - ΓΣ Αστέρας Αγ.Δημητρίου 3-0 (25-23, 25-21, 25-19) | Νέα Γενεά - Επίκουρος 3-2 (20-25, 25-12, 20-25, 25-23, 18-16) |
Πανιώνιος - Νηρέας 1-3 (20-25, 25-22, 14-25, 23-25) |
Κυριακή 10/02/2013 | ΕΑΛ - Ελασσόνα 3-1 (25-19, 13-25, 25-22, 25-18) |
Ηλιούπολη - ΖΑΟΝ 3-0 (26-24, 25-18, 25-15) |
ΓΑΣ Μεσσαράς - Αγ.Παρασκευή 1-3 (23-25, 17-25, 25-17, 18-25) |
Ηρακλής Ι. - Αρίων 3-0 (25-13, 25-09, 25-12) |
Ρεπό ΑΟ Ακρίτας | Ρεπό ΣΦΠ Χανίων | Κυριακή 10/02/2013 |
Αρης - ΕΟΣ 1-3 (14-25, 25-21, 13-25, 15-25) |
Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ - Α΄ΟΜΙΛΟΣ | ||||||||||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||||||||||
Θ. | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ. | ΒΑΘ | ΝΙΚΕΣ | ΗΤΤΕΣ | ΣΕΤ | 3-0 | 3-1 | 3-2 | 2-3 | 1-3 | 0-3 |
1. | Πανναξιακός | 9 | 23 | 8 | 1 | (25-8) | 4 | 3 | 1 | 1 | ||
2. |
Ηλυσιακός |
10 | 21 |
7 |
3 |
(24-15) |
2 |
4 | 1 | 1 | 1 | 1 |
3. |
Ηλιούπολη |
10 | 21 |
7 |
3 |
(23-9) |
7 |
2 | 1 | |||
4. |
Βύρωνας` |
9 | 19 |
6 |
3 |
(22-12) |
4 |
1 | 1 | 2 | 1 | |
5. |
ZAON |
9 | 18 |
6 |
3 |
(20-12) |
4 |
1 | 1 | 1 | 2 | |
6. | Πανιώνιος | 10 | 12 | 4 | 6 | (17-21) | 2 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 |
7. |
Νηρέας Χίου |
10 | 6 |
2 |
8 |
(10-25) |
1 |
1 | 4 | 4 | ||
8. | Λαμία Γ.Σ. | 10 | 5 | 2 | 8 | (6-27) | 1 | 1 | 8 | |||
9. | Ακρίτας Καλαμάτας |
9 | 4 | 1 | 8 | (6-24) | 1 | 1 | 1 | 6 |
*Ανεβαίνει στην Α1 η πρωταθλήτρια. Υποβιβάζεται η τελευταία ομάδα της βαθμολογίας.
Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ - Β΄ΟΜΙΛΟΣ | ||||||||||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||||||||||
Θ. | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ. | ΒΑΘ | ΝΙΚΕΣ | ΗΤΤΕΣ | ΣΕΤ | 3-0 | 3-1 | 3-2 | 2-3 | 1-3 | 0-3 |
1. |
Ίωνες |
10 | 26 |
9 |
1 |
(28-7) |
6 |
2 | 1 | 1 | ||
2. |
Aγ.Παρασκευή |
10 | 24 |
8 |
2 |
(25-8) |
6 |
2 | 1 | 1 | ||
3. |
Πορφύρας |
10 | 23 |
8 |
2 |
(26-12) |
3 |
4 | 1 | 2 | ||
4. |
Αστέρας Αγ.Δημητρίου |
10 | 20 |
7 |
3 |
(22-14) |
3 |
3 | 1 | 1 | 2 | |
5. | Ιωνικός Ν.Φ. | 10 | 18 | 6 | 4 | (20-14) | 4 | 2 | 2 | 2 | ||
6. | Θέτιδα Βούλας | 10 | 9 | 3 | 7 | (14-24) | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 |
7. | ΣΦΠ Χανίων | 9 | 6 | 2 | 7 | (9-24) | 1 | 1 | 1 | 1 | 5 | |
8. | Άρτεμις Κορυδαλλού | 9 | 5 | 1 | 8 | (7-25) | 1 | 2 | 6 | |||
9. | ΓΑΣ Μεσσαράς | 10 | 1 | 0 | 10 | (7-30) | 1 | 5 | 4 |
*Η πρωταθλήτρια ανεβαίνει στην Α1 γυναικών. Η τελευταία ομάδα υποβιβάζεται.
Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ - Γ΄ΟΜΙΛΟΣ | ||||||||||||
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||||||||||
Θ. | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ. | ΒΑΘ | ΝΙΚΕΣ | ΗΤΤΕΣ | ΣΕΤ | 3-0 | 3-1 | 3-2 | 2-3 | 1-3 | 0-3 |
1. | Σταυρούπολη | 14 | 42 | 14 | 0 | (42-3) | 11 | 3 | ||||
2. | Νέα Γενεά | 14 | 36 | 13 | 1 | (39-13) | 6 | 4 | 3 | 1 | ||
3. |
Αίας Ευόσμου |
14 |
31 | 11 | 3 |
(34-16) |
6 |
3 | 2 | 1 | 2 | |
4. |
Νίκη Αλεξανδρούπ. | 14 |
28 |
9 |
5 |
(32-20) |
5 |
3 | 1 | 2 | 1 | 2 |
5. |
EΑ Λάρισας |
14 |
25 |
8 |
7 |
(29-25) |
5 |
2 | 1 | 2 | 1 | 3 |
6. |
Άρης Α.Σ. |
14 |
24 |
7 |
7 |
(29-25) |
3 |
4 | 3 | 2 | 2 | |
7. |
Ελασσόνα |
14 |
21 |
8 |
6 |
(25-25) |
4 |
1 | 3 | 1 | 5 | |
8. | Φιλαθλητικός Λαρ. | 13 | 20 |
6 | 7 | (29-27) | 3 | 3 | 5 | 1 | 1 | |
9. |
Επίκουρος Πολίχνης | 13 | 13 |
3 | 10 | (21-32) | 1 | 2 | 4 | 4 | 2 | |
10 | Ηρακλής Ιωαν. | 14 | 11 |
4 | 10 | (14-34) | 1 | 2 | 1 | 2 | 8 | |
11. |
Ερμής Δράμας | 14 | 10 |
4 | 10 | (17-34) | 2 | 2 | 5 | 5 | ||
12. | Μ.Αλέξανδρος | 14 | 7 | 3 | 11 | (12-37) | 1 | 2 | 3 | 8 | ||
13. | Αρίων Πτολεμαϊδας | 14 | 2 | 0 | 14 | (7-42) | 2 | 3 |
9 |
*Η πρώτη ομάδα ανεβαίνει στην Α1 γυναικών και οι τέσσερις τελευταίες υποβιβάζονται στα Τοπικά πρωταθλήματα.