1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 48
10-02-2013 01:44

Ο Ηλυσιακός έσπασε το αήττητο του Πανναξιακού, εύκολα Ίωνες, Πορφύρας, στο τάι μπρέικ η Νέα Γενεά

Ο Ηλυσιακός έβαλε τέλος στην αήττητη πορεία του Πανναξιακού κερδίζοντας εκτός έδρας με 3-1. Πλέον οι πρωτοπόροι του πρώτου ομίλου νιώθουν ότι απειλούνται, καθώς ο αντίπαλός τους, απέχει δύο βαθμούς από την κορυφή

Στον 2ο όμιλο, οι Ίωνες συνεχίζουν στην κορυφή μετά το 3-0 επί της Θέτιδας, ενώ μόνος δεύτερος βρίσκεται ο Πορφύρας που πήρε το ντέρμπι απέναντι στον Αστέρα με 3-0.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τη Νίκη Αλεξανδρούπολης που επικράτησε του Ερμή Δράμας με 3-0 στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου. Ο Αίαντας Ευόσμου ήταν από τους... κερδισμένους της ημέρας, αφού πήρε ένα εύκολο τρίποντο κόντρα στον Μέγα Αλέξανδρο, την ώρα που η Νέα Γενεά άφηνε έναν βαθμό στον Επίκουρο. Εύκολη επικράτηση για την ΕΑΛ απέναντι στην Ελασσόνα, ενώ στο ντέρμπι των ουραγών, ο Ηρακλής Ιωαννίνων έφτασε στην τέταρτη νίκη του με αντίπαλο τον Αρίωνα Πτολεμαΐδας.

1ος όμιλος

ΓΣ Λαμίας - Ένωση Βύρωνα 0-3 (22-25, 20-25, 16-25)
Λαμία (Αγγελής): Παληογιάννη, Ζάχαρη, Κουρτομανίτη, Αναγνωστοπούλου, Μιμίκου, Δημητρίου/ Κόντρα (λ), Καρατζίκου
Ένωση Βύρωνα (Σωτηρόπουλος): Αναγνώστου, Κούζα, Πατεράκη, Μπανίκα Σ., Γενιτσαρίδη, Μελετιάδη/ Πλατανιώτου (λ), Μπανίκα Λ.

ΑΟΝ Πανναξιακός - ΑΟ Ηλυσιακός 1-3 (25-19, 23-25, 30-32, 20-25)
Πανναξιακός (Δερμάτης - Τουρσούγκας): Μουτζουρίδου, Καρπουζά, Εμμανουηλίδου, Σιώρη, Λαγουδάκη, Χατζηνικολάου/Κακουράτου (λ)
Ηλυσιακός (Λιώσης): Μιχαήλ, Ράγκου, Μάρκου, Μπέμπη, Κουτουζίδου, Χαρίση/ Πασχάλη (λ), Φαλάτου, Φλέγκα, Καρακίτσου

Κυριακή 10/2/2013
Ν. Σμύρνης 17.00 ΓΣ Πανιώνιος - ΑΣ Νηρέας Ζώης-Τρύπας
Α΄κλ.Ηλιούπολης 17.30 ΓΣ Ηλιούπολης - Ζηρίνειος ΑΟΝ Χαρακίδας-Μόσιαλος


2ος όμιλος

ΑΣ Ιωνικός - ΑΓΣ Άρτεμις 3-0 (25-17, 25-15, 25-14)
Ιωνικός Νέας Φιλαδελφείας (Ντζαφέρης): Σύλλα, Οικονομιδου, Νικολακοπούλου, Τζήμα, Μαυροπάνου, Καρακατσάνη/ Πόγκα (λ), Συμεωνίδη, Διαμάντη
Άρτεμις Κορυδαλλού (Ζουπάνος): Καραθανάση, Τάσιου, Παγώνη, Αρβανίτη, Αργυρίου, Θεοδωρίδου/ Μασουρίδη (λ), Τεντζέρη, Καραχάλιου

ΑΣΠ Ιωνες - ΑΣΠ Θέτις 3-0 (25-16, 25-21, 25-20)
Ίωνες: Σκορδίλη, Αργυροπούλου, Ψυλάκη, Κατσαντώνη, Χρήστου, Φωτεινού/, Καραγρηγορίου (λ), Μουτζούρη, Χαραλάμπους, Παπουτσάκη
Θέτιδα Βούλας (Παπαθανασίου): Κόρνια, Σκαρπέτη, Μανωλάκη, Ψωμά, Δράκου, Παπαγιάννη/ Πλαγιαννάκου (λ), Πισιριτζή, Καράμπαλη, Μέρα

ΑΟΦ Πορφύρας - ΓΣ Αστέρας Αγ.Δημητ. 3-0 (25-23, 25-21, 25-19)
Πορφύρας (Γκούντας): Μανωλάκου, Μουστάκη, Μπαλλή, Καράκου, Τσαμπουρή, Δήμα/ Γκούρα Κ. (λ), Χαλβατζή, Γκούρα Π., Παντζαρτζίδου
Αστέρας Αγίου Δημητρίου (Αρναούτης): Αντούβα, Θώδη, Μαρίνη, Ζώρζου, Χέλιου, Ζαχαρέα/ Θύμο (λ)

Κυριακή 10/2/2013
Μοιρών 16.00 ΓΑΣ Μεσσαράς - ΑΕ Αγ.Παρασκευής Μαντινάκης-Παπαδόπουλος Ν.


3ος όμιλος

Νίκη Αλεξ/πολης - Ερμής Δράμας 3-0 (25-20, 25-22, 25-21)
Νίκη Αλεξανδρούπολης (Τεκτονίδης): Λαμπροπούλου, Καλογεροπούλου, Καράμπαλη, Λαμπρίδου, Κελεσίδου, Νατσίδου/ Λυμπεροπούλου (λ), Σιρδάρη.
Ερμής Δράμας (Θεοδωρίδης): Παυλόγλου, Καρατησίδου, Γιαλένιου, Κωστή, Πετροπούλου/ Σωτήρογλου (λ), Γαϊτανίδου, Παπαδοπούλου, Καπάνταγη. Κιουτσούκη Δ..

Αίας Ευόσμου - Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών 3-0 (25-15, 25-15, 25-20)
Αίας Ευόσμου (Γαβαλά): Τορχαλίδου Ιακωβίδου, Καλανταρίδου Μ., Ξενιτιάδου, Ακριτίδου, Χατζηευστρατιάδου, Μυρίδου (λ), Σαχανίδου (λ), Χρηστινίδου, Γρηγορίου, Χριστοφορίδου, 
Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Τζούρος): Βούτου, Μηνασίδου, Παπακαρμέζη, Τόζογλου, Μιχαηλίδου, Κωφίδου, Καραφωτάκη, Χατζηβασιλείου Σ., Χατζηβασιλείου Δ. (λ), Καβάλη.

Νέα Γενεά - Επίκουρος Πολίχνης 3-2 (20-25, 25-12, 20-25, 25-23, 18-16)
Νέα Γενεά (Γαϊδατζής): Τσομίδου, Κουβόγλου, Πολυνοπούλου, Μουντάκη, Τσομπανίδου, Μπουρνή/ Ντάλη (λ), Μπουρσανίδου, Γιουμούκη.
Επίκουρος Πολίχνης (Τρύψια): Πασσιά, Βουγιουκλίδου, Μποσταντζόγλου, Πλούμη, Έππα, Καντούρη/ Κανταρτζή (λ), Κουτουλά, Μπλέτα, Παγκαλίδου, Ηλιοπούλου.

ΕΑ Λαρίσης - Ένωση Ελασσόνας 3-1 (25-19, 13-25, 25-22, 25-18)
ΕΑ Λαρίσης (Πνάκας): Τίκα, Ντιμπουρλιάγκα, Παπαστεργίου, Κουτσογιάννη, Μαδένογλου, Τουσιούδη/ Καματσέλου (λ), Καλαμάτα.
Ένωση Ελασσόνας (Παναγιώτου): Μπούσια Χ., Πλιάκα, Λίτσιου, Μπούσια Σ., Δίρβα, Κασσελούρη/ Ζιάκου (λ), Παπαϊωάννου, Παναγιώτου, Κατσαρέ.

Ηρακλής Ιωαννίνων - Αρίων Πτολεμαΐδας 3-0 (25-13, 25-09, 25-12)
Ηρακλής Ιωαννίνων (Ζιώγος): Κωλέτση, Μπράγια, Ασημακίδου, Χαμπηλομάτη, Ζιώγου, Παπακωνσταντίνου/ Εργάτη (λ), Αδάμου, Αθανασοπούλου, Καλαμαρίδου.
Αρίων Πτολεμαΐδας (Κούρτης): Κούση Στ., Εμμανουήλ Γλ., Κούση Ε., Αϊτσίδου, Κουρκουλούκη, Μπίγγα Κ./ Εμμανουήλ Αρ. (λ)., Μπίγγα Ε., Δημάκη, Πανταζή.

Κυριακή 10/2/2013 
Κλ. Βικελίδης 15.00 Αρης - ΕΟ Σταυρούπολης (Μαυρίδης-Γεωργιάδου)

Find us on Facebook