• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 1734
01-03-2015 14:08

Εύκολα στον Άλιμο ο Αστέρας

Μία ακόμη νίκη πέτυχε ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου, ο οποίος επιβλήθηκε των Τραχώνων Αλίμου 3-0 εκτός έδρας. Η ομάδα των Τραχώνων προέβαλε αντίσταση μόνο στο πρώτο σετ όπως δείχνει και τελικό 24-26, ενώ στα επόμενα δύο ο Αστέρας δεν αντιμετώπισε δυσκολία και πρόσθεσε άλλους τρεις βαθμούς στην κούρσα για την πρώτη θέση.

Το παιχνίδι με αρκετές ισοπαλίες, χωρίς να ξεφεύγει καμία ομάδα κατά τη διάρκεια του πρώτου σετ. Το 15-15 και το 19-19 έδειχνε ότι το σετ θα ήταν αμφίροπο αλλά τα κορίτσια του Δήμου Φιλιππάτου κρατώντας την αυτοσυγκέντρωσή τους έκαναν το 0-1 με σκορ 24-26.
Στο δεύτερο σετ ο Αστέρας πήρε αμέσως προβάδισμα 4-12 και 6-15. Η Χειλαδάκη πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και συνέβαλε τα μέγιστα στο δεύτερο και τρίτο σετ. Η Αντουβά συνέχισε να πασάρει καλά και ο πρώτος χρόνος με την Μαλουσάρη Ο. λειτούργησε πολλές φορές με επιτυχία. Το 9-21 ήρθε με ευκολία και η Φραγκιαδάκη με συνεχόμενους πόντους διαμόρφωσε το 11-25.
Το τρίτο και τελευταίο σετ ήταν παρόμοιο με το δεύτερο. Οι εύστοχες επιλογές στην επίθεση σε συνδυασμό με το μπλοκ, που όποτε χρειάστηκε λειτούργησε άψογα έφεραν το 6-11 και το 11-18. Η ομάδα των Τραχώνων υπέκυψε και το τελικό 15-25 ήταν γεγονός.

Τα σετ: 0-3 (24-26, 11-25, 15-25)

ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Περρόπουλος): Μωραϊτίδου, Καλαϊτζάκη, Λάιου, Μερκούρη, Τσίρου, Καλαφατάκη, Κολομητρούση (λ) / Τσελίκη, Μπαλδώκα

ΑΣΤΕΡΑΣ (Φιλιππάτος): Μαλουσάρη Ο., Φραγκιαδάκη, Αντουβά, Χριστοδούλου, Νούσια, Μαλουσάρη Ζ., Παπαδάκη (λ) / Χέλιου, Χειλαδάκη, Κουτροπούλου, Γεωργακοπούλου