Στο μοναδικό παιχνίδι της ημέρας για τον 1ο όμιλο, η Ηλιούπολη πέρασε με «διπλό» από τη Λαμία και «έπιασε» τον ΖΑΟΝ στη 2η θέση.
Την 13η συνεχόμενη νίκη της σημείωσε η Στρυρούπολη, με το 3-1 απέναντι στον Ηρακλή Ιωαννίνων. Εν τω μεταξύ, την 4η διαδοχική νίκη της πέτυχε η ΕΑΛ κερδίζοντας 3-0 τον Αρη.
1ος όμιλος
ΓΣ Λαμία - Ηλιούπολη 0-3 (14-25, 23-25, 18-25)
ΓΣ Λαμία (Αγγελής): Ζάχαρη, Κουρτομανίτη, Δίπλαρη, Μιμίκου, Δημητρίου, Παληογιάννη/ Κόντρα (λ), Καρατζίκου, Κουτσούκη
Ηλιούπολη (Λυκογιάννη): Μέξη, Χανδρή, Λουκατάρη, Κούρδογλου, Μπόκα, Ξένου/ Βατουσιάδη (λ), Τσαγκόγιωργα (λ), Πατσομήτρου, Πανταζοπούλου
Κυριακή 3/2/2013
Χίου 17.00 ΑΣ Νηρέας - ΑΟ Ακρίτας Μόσιαλος-Βελώνης
Ιλισσίων 20.00 ΑΟ Ηλυσιακός - ΓΣ Πανιώνιος Μεταξά-Παγκοζίδης
2ος όμιλος
ΓΣ Αστέρας Αγ.Δημητ. - ΑΣ Ιωνικός 3-1 (25-21, 19-25, 27-25, 25-16)
Αστέρας Αγίου Δημητρίου (Αρναούτης): Μαρίνη, Νικολάου, Χέλιου, Παπαδάκη, Αντούβα, Θώδη/ Θύμο (λ), Δέδε, Ζαχαρέα
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας (Ντζαφέρης): Διαμαντή, Σύλλα, Οικονομίδου, Καρακατσάνη, Τζήμα, Μαυροπάνου/ Πόγκα (λ), Συμεωνίδη, Μπέλλου
ΑΕ Αγ.Παρασκευής - ΑΣΠ Θέτις 3-0 (25-23, 25-17, 25-21)
Αγία Παρασκευή (Κωστακόπουλος): Θωμαΐδου, Δρούγκα, Παπαμιχάλη, Κόλλια, Τσιώνη, Θεοδωρακέα/Σκυθιώτη (λ), Κοντού
Θέτιδα Βούλας (Παπαθανασίου): Ψωμά, Μανωλάκη, Δράκου, Μέρα, Κόρνια, Παπαγιάννη/ Πλαγιαννάκου (λ), Σκαρπέτη
Κυριακή 3/2/2013
Μοιρών 16.00 ΓΑΣ Μεσσαράς - ΑΟΦ Πορφύρας Καραπουλάκης-Τραχαλάκη
Χανίων 17.00 ΣΦΠ Χανίων - ΑΣΠ Ιωνες Αγγελίδης-Καρπουζάς
3ος όμιλος
Σταυρούπολη - Ηρακλής Ιωαννίνων 3-1 (25-11, 20-25, 25-10, 25-15)
ΕΟ Σταυρούπολης (Σολκίδης): Άγγου, Κοκκινίδου, Καλούδη, Καλτουρμίδου Μ., Αργυροπούλου, Δημητριάδου/ Γεωργιάδου (λ), Ελευθεριάδου, Παππά, Μητσάνη, Καλτουρμίδου Α., Μπούκα.
Ηρακλής Ιωαννίνων (Ζιώγος): Ζιώγου, Παπακωνσταντίνου, Αδάμου, Χατζηγιαννάκου, Ασημακίδου, Κωλέτση/ Εργάτη (λ), Αθανασοπούλου, Καλαμαρίδου.
Ερμής Δράμας - Αίας Ευόσμου 0-3 (17-25, 19-25, 18-25)
Ερμής Δράμας (Θεοδωρίδης): Κιουτσούκη Σ., Γιαλένιου, Κωστή, Καρατησίδου, Τυχάλα, Πετροπούλου/ Σωτήρογλου (λ), Παπαδοπούλου, Κιρκενίδου, Καπάνταγη
Αίας Ευόσμου (Γαβαλά): Καλανταρίδου Μ., Χριστοφορίδου, Ιακωβίδου, Χατζηευστρατιάδου, Χρηστινίδου, Ξενιτιάδου/ Μυρίδου (λ), Ακριτίδου, Γρηγορίου, Σαχανίδου, Τορχαλίδου.
Αρίων Πτολεμαΐδας - Νίκη Αλεξανδρούπολης 1-3 (25-13, 21-25, 22-25, 20-25)
Αρίων Πτολεμαΐδας (-): Εμμανουήλ Γλ., Κούση Ε., Αϊτσίδου, Κουρκουλούκη, Μπίγγα Κ., Κούση Στ./ Εμμανουήλ Αρ. (λ).
Νίκη Αλεξανδρούπολης (Τεκτονίδης): Λαμπροπούλου, Καλογεροπούλου, Λαμπρίδου, Κελεσίδου, Σιρδάρη, Νατσίδου/Λυμπεροπούλου (λ), Δεδούση, Καράμπαλη, Κολοσέντα.
ΕΑ Λαρίσης - Αρης 3-0 (25-19, 25-12, 26-24)
ΕΑ Λαρίσης (Πνάκας): Παπαστεργίου, Κουτσογιάννη, Ντιμπουρλιάγκα, Τουσιούδη, Τίκα, Μαδένογλου/ Καματσέλου (λ), Κοντονάσιου, Τάση, Καλαμάτα.
Άρης (Δεληγιάννη): Κωνσταντινίδου, Συμεωνίδου, Πέτρου, Ωρολογοπούλου, Αποστολίδου, Αντωνίου/ Μπουνάτσα (λ), Μπουσνάκη.
Ένωση Ελασσόνας - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3-2 (25-22, 25-27, 15-25, 25-18, 15-8)
Ένωση Ελασσόνας (Παναγιώτου): Πλιάκα, Κατσαρέ, Μπούσια Σ., Δίρβα, Κασσελούρη, Μπούσια Χ./, Ζιάκου (λ), Παναγιώτου, Γκαραβέλη, Παπαϊωάννου.
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός (Παπαδημητρίου): Κεραμίδα, Χαραβελούλη, Μπαλδώκα, Μπέλλου Α., Νικούλη, Τσαντοπούλου/ Αναγνωστοπούλου (λ), Κότσιρα (λ), / Αθανασιάδου, Αργυροπούλου, Κορώνα, Κουτρουμπή.