1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 48
03-02-2013 00:34

Κορυφή και... περιμένει η Αγία Παρασκευή, διπλό η Ηλιούπολη, 13άρι για την Σταυρούπολη

Η Αγία Παρασκευή πήρε το τρίποντο Θέτιδα και πέρασε στην κορυφή του 2ου ομίλου και περμένει τους Ίωνες να παίζουν αύριο στα Χανιά και τον Πορφύρα απέναντι στον ΓΑΣ Μεσσαρά. Σημαντική νίκη και για τον Αστέρα, 3-1 τον Ιωνικό Ν.Φ.


Στο μοναδικό παιχνίδι της ημέρας για τον 1ο όμιλο, η Ηλιούπολη πέρασε με «διπλό» από τη Λαμία και «έπιασε» τον ΖΑΟΝ στη 2η θέση.

Την 13η συνεχόμενη νίκη της σημείωσε η Στρυρούπολη, με το 3-1 απέναντι στον Ηρακλή Ιωαννίνων. Εν τω μεταξύ, την 4η διαδοχική νίκη της πέτυχε η ΕΑΛ κερδίζοντας 3-0 τον Αρη.

1ος όμιλος

ΓΣ Λαμία - Ηλιούπολη 0-3 (14-25, 23-25, 18-25)
ΓΣ Λαμία (Αγγελής): Ζάχαρη, Κουρτομανίτη, Δίπλαρη, Μιμίκου, Δημητρίου, Παληογιάννη/ Κόντρα (λ), Καρατζίκου, Κουτσούκη
Ηλιούπολη (Λυκογιάννη): Μέξη, Χανδρή, Λουκατάρη, Κούρδογλου, Μπόκα, Ξένου/ Βατουσιάδη (λ), Τσαγκόγιωργα (λ), Πατσομήτρου, Πανταζοπούλου

Κυριακή 3/2/2013
Χίου 17.00 ΑΣ Νηρέας - ΑΟ Ακρίτας Μόσιαλος-Βελώνης
Ιλισσίων 20.00 ΑΟ Ηλυσιακός - ΓΣ Πανιώνιος Μεταξά-Παγκοζίδης

2ος όμιλος

ΓΣ Αστέρας Αγ.Δημητ. - ΑΣ Ιωνικός 3-1 (25-21, 19-25, 27-25, 25-16)
Αστέρας Αγίου Δημητρίου (Αρναούτης): Μαρίνη, Νικολάου, Χέλιου, Παπαδάκη, Αντούβα, Θώδη/ Θύμο (λ), Δέδε, Ζαχαρέα
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας (Ντζαφέρης): Διαμαντή, Σύλλα, Οικονομίδου, Καρακατσάνη, Τζήμα, Μαυροπάνου/ Πόγκα (λ), Συμεωνίδη, Μπέλλου

ΑΕ Αγ.Παρασκευής - ΑΣΠ Θέτις 3-0 (25-23, 25-17, 25-21)
Αγία Παρασκευή (Κωστακόπουλος): Θωμαΐδου, Δρούγκα, Παπαμιχάλη, Κόλλια, Τσιώνη, Θεοδωρακέα/Σκυθιώτη (λ), Κοντού
Θέτιδα Βούλας (Παπαθανασίου): Ψωμά, Μανωλάκη, Δράκου, Μέρα, Κόρνια, Παπαγιάννη/ Πλαγιαννάκου (λ), Σκαρπέτη

Κυριακή 3/2/2013
Μοιρών 16.00 ΓΑΣ Μεσσαράς - ΑΟΦ Πορφύρας Καραπουλάκης-Τραχαλάκη
Χανίων 17.00 ΣΦΠ Χανίων - ΑΣΠ Ιωνες Αγγελίδης-Καρπουζάς

3ος όμιλος

Σταυρούπολη - Ηρακλής Ιωαννίνων 3-1 (25-11, 20-25, 25-10, 25-15)
ΕΟ Σταυρούπολης (Σολκίδης): Άγγου, Κοκκινίδου, Καλούδη, Καλτουρμίδου Μ., Αργυροπούλου, Δημητριάδου/ Γεωργιάδου (λ), Ελευθεριάδου, Παππά, Μητσάνη, Καλτουρμίδου Α., Μπούκα.
Ηρακλής Ιωαννίνων (Ζιώγος): Ζιώγου, Παπακωνσταντίνου, Αδάμου, Χατζηγιαννάκου, Ασημακίδου, Κωλέτση/ Εργάτη (λ), Αθανασοπούλου, Καλαμαρίδου.

Ερμής Δράμας - Αίας Ευόσμου 0-3 (17-25, 19-25, 18-25)
Ερμής Δράμας (Θεοδωρίδης): Κιουτσούκη Σ., Γιαλένιου, Κωστή, Καρατησίδου, Τυχάλα, Πετροπούλου/ Σωτήρογλου (λ), Παπαδοπούλου, Κιρκενίδου, Καπάνταγη
Αίας Ευόσμου (Γαβαλά): Καλανταρίδου Μ., Χριστοφορίδου, Ιακωβίδου, Χατζηευστρατιάδου, Χρηστινίδου, Ξενιτιάδου/ Μυρίδου (λ), Ακριτίδου, Γρηγορίου, Σαχανίδου, Τορχαλίδου.

Αρίων Πτολεμαΐδας - Νίκη Αλεξανδρούπολης 1-3 (25-13, 21-25, 22-25, 20-25)
Αρίων Πτολεμαΐδας (-): Εμμανουήλ Γλ., Κούση Ε., Αϊτσίδου, Κουρκουλούκη, Μπίγγα Κ., Κούση Στ./ Εμμανουήλ Αρ. (λ).
Νίκη Αλεξανδρούπολης (Τεκτονίδης): Λαμπροπούλου, Καλογεροπούλου, Λαμπρίδου, Κελεσίδου, Σιρδάρη, Νατσίδου/Λυμπεροπούλου (λ), Δεδούση, Καράμπαλη, Κολοσέντα.

ΕΑ Λαρίσης - Αρης 3-0 (25-19, 25-12, 26-24)
ΕΑ Λαρίσης (Πνάκας): Παπαστεργίου, Κουτσογιάννη, Ντιμπουρλιάγκα, Τουσιούδη, Τίκα, Μαδένογλου/ Καματσέλου (λ), Κοντονάσιου, Τάση, Καλαμάτα.
Άρης (Δεληγιάννη): Κωνσταντινίδου, Συμεωνίδου, Πέτρου, Ωρολογοπούλου, Αποστολίδου, Αντωνίου/ Μπουνάτσα (λ), Μπουσνάκη.

Ένωση Ελασσόνας - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3-2 (25-22, 25-27, 15-25, 25-18, 15-8)
Ένωση Ελασσόνας (Παναγιώτου): Πλιάκα, Κατσαρέ, Μπούσια Σ., Δίρβα, Κασσελούρη, Μπούσια Χ./, Ζιάκου (λ), Παναγιώτου, Γκαραβέλη, Παπαϊωάννου.
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός (Παπαδημητρίου): Κεραμίδα, Χαραβελούλη, Μπαλδώκα, Μπέλλου Α., Νικούλη, Τσαντοπούλου/ Αναγνωστοπούλου (λ), Κότσιρα (λ), / Αθανασιάδου, Αργυροπούλου, Κορώνα, Κουτρουμπή.


Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ