1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 48
27-01-2013 00:38

Ίωνες στην κορυφή, ξεφεύγει ο Πανναξιακός, συνεχίζει ο ΕΟΣ

Οι ανακατατάξεις στην κορυφή του δεύτερου ομίλου στην Α2 γυνακών δεν έχουν τέλος. Την προηγοήμενη εβδομάδα ήταν ο Πορφύρας που κοίταζε τους άλλους από την κορυφή, αλλά χάρηκε για πολύ. Η εντός έδρας ήττα του από την, δεύτερη πλέον, Αγία Παρασκευή με 3-1 τον έφερε στην τρίτη θέση και στην πρώτη ανέβηκαν οι Ίωνες, που πήραν το διπλό από την Αρτέμιδα Κορυδαλλού. Στο... κόλπο ωστόσο παραμένει και ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου που απόλαυσε το ρεπό του.
Στον πρώτο όμιλο, ο Πανναξιακός έκανε το 8 στα 8 στη Λαμία, νικώντας την τοπική ομάδα με 3-0 και μετά τη νέα ήττα της Ένωσης Βύρωνα με 3-0 από την Ηλιούπολη, ξέφυγε στην κορυφή κα πλέον είναι ... άπιαστος.

Με νίκες συνέχισαν στη 12η αγωνιστική η πρωτοπόρος και αήττητη Σταυρούπολη, αλλά και η δεύτερη του 3ου ομίλου Νέα Γενεά. Ο ΕΟΣ επιβλήθηκε με 3-0 της Νίκης Αλεξανδρούπολης, ενώ η ομάδα του Δημήτρη Γαϊδατζή έφυγε νικηφόρα από τη Δράμα κόντρα στον Ερμή. Ο Φιλαθλητικός, σε έναν αγώνα για γερά νεύρα, νίκησε στο τάι μπρέικ τον Επίκουρο, ενώ τρίποντο πήρε και η ΕΑΛ, που εκμεταλλεύτηκε την έδρα της για να φτάσει στο 3-0 επί του Ηρακλή Ιωαννίνων.

1ος όμιλος

ΑΟ Ηλυσιακός - ΑΟ Ακρίτας 3-0 (25-18, 25-13, 25-16)
Ηλυσιακός (Λιώσης): Μιχαήλ, Ράγκου, Μάρκου, Μπέμπη, Κουτουζίδου, Χαρίση/ Πασχάλη (λ), Δέδε
Ακρίτας Καλαμάτας (Σκαρτσίλης): Βυθούλκα , Μποχρίνη, Κωνσταντοπούλου, Μπέση, 
Πανταζοπούλου, Χάσκου/ Νάνα (λ), Αρτεμίου (λ), Παναγοπούλου, Νιάρχου, Καρακύλα, Γεωργούλια

ΓΣ Λαμία - Πανναξιακός 0-3 (25-27, 12-25, 21-25)
Λαμία (Αγγελής): Κουρτομανίτη, Αναγνωστοπούλου, Μιμίκου, Δημητρίου, Παληογιάννη, Ζάχαρη/ Κόντρα (λ), Καρατζίκου, Δίπλαρη
Πανναξιακός (Τουρσούγκας): Μουτζουρίδου, Καρπουζά, Εμμανουηλίδου, Σιώρη, Λαγουδάκη, Χατζηνικολάου/ Κακουράτου (λ), Λάιου, Γκολφινοπούλου

ΓΣ Ηλιούπολης - Ένωση Βύρωνα 3-0 (25-18, 25-22, 25-15)
Ηλιούπολη (Λυκογιάννη): Ξένου, Κούρδογλου, Μπόκα, Μαρκοπούλου, Μέξη, Χανδρή/ Βατουσιάδη (λ), Τσαγκόγιωργα (λ), Πατσομήτρου, Πανταζοπούλου
Ένωση Βύρωνα (Σωτηρόπουλος): Μελετιάδη, Αναγνώστου, Πλατανιώτου, Καλαϊτζίεβα, Μπανίκα Λ., Πατεράκη/ Κούζα (λ), Σούρα (λ), Μπανίκα Δ., Καρύδη, Ποδαρά

ΖΑΟΝ - Πανιώνιος 3-0 (25-21, 25-18, 25-21)  
ΖΑΟΝ (Κόβατσιτς) : Σπανού, Μπορίσοβα , Μαλουσάρη, Φιλιπιόνοκα, Νικοπούλου, Κόνιαρη/ Ξηντάρα (λ), Τζουμάκα
Πανιώνιος (Θανέλλας): Κωνσταντίνου, , Αναγνωστοπούλου, Οικονομάκη, Σαγάνη, Δαρλάση, Σημαντίτη/ Τσιάρα (λ), Νάστου (λ),Δελατόλα


2ος όμιλος

ΑΓΣ Αρτεμις - ΑΣΠ Ιωνες 0-3 (13-25, 12-25, 10-25)
Άρτεμις Κορυδαλλού (Ζουπάνος): Καραθανάση, Τάσιου, Παγώνη, Αρβανίτη, Αργυρίου, Θεοδωρίδου/ Παναγοπούλου (λ), Τεντζέρη, Μερκούρη, Δασκάλου
Ίωνες: Ντονά, Χρήστου, Ψυλάκη Ε., Κατσαντώνη, Παπουτσάκη, Φωτεινού/ Καραγρηγορίου (λ), Μουτζούρη, Σκορδίλη

ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΕ Αγ.Παρασκευής 1-3 (25-10, 21-25, 21-25, 13-25)
Πορφύρας (Γκούντας): Μανωλάκου, Μουστάκη, Μπαλλή, Καράκου, Τσαμπούρη, Δήμα/ Γκούρα (λ), Χαλβατζή, Παντζαρτζίδου
Αγία Παρασκευή (Κωστακόπουλος): Θωμαΐδου, Δρούγκα, Παπαμιχάλη, Κόλλια, Τσιώνη, Θεοδωρακέα/ Σκυθιώτη (λ), Καραβάνα, Λαλιώτη, Κοντού, Πάντου

ΣΦΠ Χανίων - ΑΣΠ Θέτις 2-3 (19-25, 25-16, 21-25, 25-21, 13-15)
Χανιά (Πιπεράκης): Αθουσάκη, Τζουβαδάκη, Βακαλοπούλου, Βλαχάκη, Τσελάνη, Δόβρου/ Χατζάκη Ελ. (λ), Σκιτζή, Χατζάκη Ρ., Ντουσάκη 
Θέτιδα Βούλας (Παπαθανασίου): Μανωλάκη, Ψωμά, Δρακουλάρη, Κόρνια, Παπαγιάννη, Σκαρπέτη/ Πλαγιαννάκου (λ), Καράμπαλη, Πισιριτζή


3ος όμιλος

ΕΟ Σταυρούπολης - Νίκη Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-23, 25-16, 25-17)
ΕΟ Σταυρούπολης (Σολκίδης): Μπούκα, Δημητριάδου, Κοκκινίδου, Καλούδη, Καλτουρμίδου, Αργυροπούλου/ Ιωαννίδου (λ), Ελευθεριάδου, Μητσάνη, Παππά, Παπαβασιλείου.
Νίκη Αλεξανδρούπολης (Τεκτονίδης): Λαμπροπούλου, Καλογεροπούλου, Λαμπρίδου, Κεπεσίδου, Σιρδάρη, Νατσίδου/ Λυμπεροπούλου (λ), Κολοσέντα, Κεραμάρη, Δεδούση, Τσιογκίδου.

Ερμής Δράμας - Νέα Γενεά 1-3 (16-25, 25-16, 19-25, 10-25)
Ερμής Δράμας (Θεοδωρίδης): Γιαλένιου, Τυχαλά, Καρατησίδου, Πετσοπούλου, Κωστή, Κιουτσούκη Σ./ Σωτήρογλου (λ), Παπαδοπούλου, Παρδόγλου, Κιουτσούκη Δ..
Νέα Γενεά (Γαϊδατζής): Τσομπανίδου, Τσομίδου, Κοτέογλου, Πολυνοπούλου, Μουντάκη, Μπουρνή/ Γιουμούκη (λ), Ζαμπουρλή, Μπουρσανίδου, Μπάγγου.

Αρίων Πτολεμαΐδας - Αίας Ευόσμου 1-3 (29-27, 14-25, 15-25, 10-25)
Αρίων Πτολεμαΐδας (Κούρτης): Αϊτσίδου, Κουρκουλούκη, Μπίγγα Κ., Κούση Στ., Εμμανουήλ Γλ., Κούση Ε./ Εμμανουήλ Αρ. (λ), Δημάκη, Μπίγγα Ε.
Αίας Ευόσμου (Γαβαλά): Γλυκίδου, Χρηστινίδου, Ακριτίδου, Καλανταρίδου, Τορχαλίδου, Σαχανίδου/ Μυρίδου (λ), Χριστοφορίδου, Γρηγορίου.

Επίκουρος - Φιλαθλητικός Λ.Σ. 2-3 (19-25, 25-15, 25-20, 23-25, 10-15)
Επίκουρος Πολίχνης (Τρύψια): Πασσιά, Βουγιουκλίδου, Μποσταντζόγλου, Πλούμη, Παντέλογλου, Καντούρη/ Κανταρτζή (λ), Ηλιοπούλου, Έππα, Μπλέτα.
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός (Παπαδημητρίου): Μπαλδώκα, Μπέλλου Α., Νικούλη, Τσαντοπούλου, Κεραμίδα, Αθανασιάδου/ Αναγνωστοπούλου (λ), Κότσιρα (λ), Τζαβάρα, Χαραβελούλη.

ΕΑ Λαρίσης - Ηρακλής Ιωαννίνων 3-0 (25-09, 25-23, 25-22)
ΕΑ Λαρίσης (Πνάκας): Παπαστεργίου, Κουτσογιάννη, Ντιμπουρλιάγκα, Τουσιούδη, Τίκα, Μαδένογλου/ Καματσέλου (λ), Καλαμάτα, Μπέη, Τάση.
Ηρακλής Ιωαννίνων (Ζιώγος): Φασούλη, Χαμπηλομάτη, Ασημακίδου, Καλαμαρίδου, Μπράγια, Παπακωνσταντίνου/ Εργάτη (λ), Αδάμου, Λέρα, Χατζηγιαννάκου.

Κυριακή 27/1/2013
Κλ.Βικελίδης, 15:00 Άρης - Ένωση Ελασσόνας (Λιοτόπουλος - Γεωργιάδου)

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ