Στο πρώτο όμιλο, κρίνεται η πρωτιά καθώς ο Ηρακλής Κηφισιάς αντιμετωπίζει τον τρίτο Ηλυσιακό. Ο δεύτερος Αστέρας Αγίου Δημητρίου υπόδέχεται τους επικίνδυνους Τράχωνες και είναι έτοιμος να ανέβει στην κορυφή εφόσον ο Ηρακλής χάσει βαθμό.
Στον δεύτερο όμιλο ο Φιλαθλητικός Λάρισας ταξιδεύει στην Πρέβεζα για ένα εύκολο παιχνίδι ενώ ο Πορφύρας μετά την απώλεια βαθμού απέναντι στην Ελασσόνα δεν θέλει να χάσει άλλους στο δύσκολο ματς με την Πετρούπολη.
Σπουδαίο ντέρμπι γίνεται και στον τρίτο όμιλο, όπου η Ελπίδα Αμπελοκήπων υποδέχεται τον Άρη, σε έναν αγώνα με έπαθλο την κορυφή της βαθμολογίας. Ο τρίτος της κορυφής, Αίας Ευόσμου θα κοιτάξει να εκμεταλλευτεί οποιοδήποτε αποτέλεσμα με τρίποντο κόντρα στον Πιερικό.
Α2 Γυναικών
1ος Όμιλος
8η αγωνιστική
Σάββατο 6/12/2014
Νεάπολης Μυτιλ., 16.00: ΑΣ Παγγεραγωτικός - ΑΟ Παλλήνη, Παπαδογιάννης-Γιατράκος
Αγ.Δημητρίου, 19.30: ΓΣ Αστέρας Αγ Δημητρίου - ΑΟ Τραχώνων, Παπαστάμος-Πάτση+ Επόπτες
Κυριακή 7/12/2014
Γ.Γεννηματάς, 16.00: ΑΣΠ Θέτις - ΓΑΣ Μεσσαράς, Μιχαήλογλου-Παγκοζίδης
Ζηρινείου, 13.00: ΖΑΟΝ - ΑΣ Ιωνικός, Κυριοπούλου-Αντωνόπουλος
Ιλλισίων, 19.00: ΑΟ Ηλυσιακός - ΓΣΚ Ηρακλής, Μαρκάτσας-Διαμαντής
Α2 Γυναικών
2ος Όμιλος
8η αγωνιστική
Σάββατο 6/12/2014
Νεάπολης Λάρισας, 15.00: ΕΑ Λαρίσης- ΑΟ Θρίαμβος, Παρασκευάς-Τόκα
Π.Σαλπέας, 19.00: ΑΟΦ Πορφύρας - ΓΣ Πετρούπολης, Μεταξά-Οικονομοπούλου
Ν.Ιωνίας, 18.00: ΑΣΠ Ιωνες - ΑΣΠ Απόλλων, Βλάχος Γ.-Καλομοίρης
Ελασσόνας, 18.00: ΓΣ Ενωση Ελασσόνας - ΓΣ Μεσσηνιακός, Χαρδαλίδης-Μπατσιλά
Κυριακή 7/12/2014
ΔΑΚ Πρεβέζας, 15.00: ΦΓΣ Πρέβεζας - Φιλαθλητικός λάρισας, Γλωσσίδης-Γεράνιος
Παπάγου, 17.00: ΓΣ Χαλανδρίου - ΑΟ Ακρίτας, Τσάκας-Μαριδάκης
Α2 Γυναικών
3ος Όμιλος
8η αγωνιστική
Σάββατο 6/12/2014
ΔΗΓΑ, 19.00: ΣΦΒ Ερμής - ΑΠΣ Ναύαρχου, Σαμσαρής-Κωστούλας
ΕΑΚ Σταυρούπολης, 18.00: ΕΟ Σταυρούπολης - Πληγασος Πολίχνης, Μπουκουβάλα-Στεργιόπουλος Αλ.
Κυριακή 7/12/2014
Β΄ΔΑΚ Κατερίνης, 16.00: ΣΦΚ Πιερικός - ΑΠΣ Αίας, Βένος-Καραπάνου
Κονταξοπούλειο, 18.00: ΔΑΣ Ωραιοκάστρου - ΑΣΚ Λαγκαδάς, Γιώγιου-Κύρκος
Ι.Λεμονίδης, 19.00: ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Αρης, Δημητρίου-Δαλκιράνης
Ιωαννίνων, 18.00: ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων- ΜΑΣ Νέα Γενιά, Χουλιαρόπουλος-Κατσιούλης