1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 1734
09-11-2014 01:27

Νίκες για Χανιά και Κύζικο, μεγάλη νίκη της Παλλήνης στην Νέα Ερυθραία

Με δυνατά παιχνίδια συνεχίστηκε και αυτή η αγωνιστική της Α2 Ανδρών. Στον εξαιρετικά ανταγωνιστικό πρώτο όμιλο, τα Χανιά πήραν άλλο ένα τρίποντο κόντρα στον Απόλλωνα, ο οποίος τους ανάγκασε να χάσουν το πρώτο τους σετ.

Στον ίδιο όμιλο, η Κύζικος συνεχίζει να ακολουθεί τα Χανιά, μετά και από αυτή τη νίκη κόντρα στη Ροδίων Άθλησις, η οποία έχει μείνει αρκετά πίσω. Στο ντέρμπι της Δραπετσώνας, η γηπεδούχος νίκησε τον Εθνικό Πειραιώς στο τάι μπρέικ. Στην Κυψέλη, ο Πανελλήνιος πήρε ένα εύκολο τρίποντο με τον Μίλωνα που εξακολουθεί να μένει στο μηδέν, ενώ τα Ναυπηγεία πήραν τους πρώτους βαθμούς μετά τη νίκη επί του Οδυσσέα με 3-1. 

Στον δεύτερο όμιλο η Καλαμάτα 80 πέτυχε μία εύκολη νίκη με την ΑΕΠ Ολυμπίας, ενώ ο Πήγασος νίκησε επίσης εύκολα τον ΑΓΣΙ. Στο ντέρμπι της Ερυθραίας, ο Πανερυθραϊκός, ηττήθηκε από την Παλλήνη με 3-2. 

Στον τρίτο όμιλο η Ελπίδα πέρασε δύσκολα με την ΧΑΝΘ, αλλά κατάφερε να πάρει τους 2 βαθμούς, οι οποίοι όμως την κρατούν ακόμη χαμηλά, ενώ η ΧΑΝΘ παραμένει στο μηδέν. Η Κομοτηνή συνέχισε με νίκες κι άφησε τον Αίαντα χωρίς βαθμό για άλλη μία εβδομάδα, ενώ άλλο ένα τρίποντο πήρε και η Νίκη Αιγινίου, η οποία συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή, αφού πέρασε τον Μακεδονικό. Ο ΣΠΑ Καρδίτσας, από την αλλη παραμένει στους 3 βαθμούς μετά από την ήττα από τον Πιερικό. 

1oς όμιλος

Κυζίκος - Ροδίων Άθλησις 3-1 (16-25, 25-13, 27-25, 25-18)
ΚΥΖΙΚΟΣ (Μπακοδήμος): Βαρδής Ευσ., Παπασιδέρης, Μπεκιάρης, Μελλές, Τσέργας, Βαρδής Χ./ Πλέμμενος (λ), Πεφάνης, Χριστόπουλος, Λιώτας
ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ (Αντωνιάδης): Μακρής, Τσακογιάννης, Προδρομίδης, Γκένοφ, Κοτίτσας, Μοσχούς/ Μαυράκης (λ), Κοκκολάκης (λ), Γιώτης, Καρύδας, Μπαρδής.

ΣΦΠ Χανίων - ΓΣ Απόλλων 3-1 (25-20, 26-28, 25-14, 25-7)
ΣΦΠ ΧΑΝΙΩΝ (Μπουτσουρής): Κουτρουμπάκης, Φίνος, Παπαδημητρίου, Πουλής, Ψάρρας, Καπίρης/ Πολυμερόπουλος (λ) , Δελιπρίμης, Χαραλαμπάκης, Καλογεράκης
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ (Νικηφορίδης): Κουμουνδούρος, Καραγιώργος, Φραγκιαδάκης Μ., Λένας, Χατζηκάλφας, Παπαστέλιος/ Κοτσαμπάσης (λ), Χριστοφοράκης, Γιαννόπουλος, Φραγκιαδάκης Ε., Γεωργίου, Χριστοδούλου

ΔΑΣ Δραπετσώνας - Εθνικός Πειραιώς 2-3 (24-26, 18-25, 25-14, 25-17, 13-15)
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Πλήθης): Παπαθανασίου, Μαρμαρινός, Μοσχοβάκης, Μπαλτάσης, Βουλγάρου, Κογκαλίδης/ Ρούσσος (λ), Τζανετουλάκος, Δελιπρίμης, Μαλαματίνας, Φέλερης, Στρατηγός
ΕΘΝΙΚΟΣ (Παπαδόπουλος): Μανιάτης, Σιώπης, Λαμπρινός, Δημήτριος, Τραπεζουντίδης, Χατζηδημητρίου/ Κουζουδάκης (λ), Ξυλούρη, Αδαμόπουλος, Γκανιάς

Πανελλήνιος - Μίλωνας 3-0 (25-15, 25-18, 29-27)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Λακασάς): Κωνσταντινίδης, Χατζηθάνος, Αγγέλου, Μπάσης, Μπουγάς, Τοκάνης/ Αντωνιάδης (λ), Κάλλας, Μπρίκος, Ντινόπουλος
ΜΙΛΩΝΑΣ (Γεωργούντζοςς): Παπασταματάτος Α., Γεωργούλης, Σπυριούνης, Αθανασόπουλος, Τουρνάκης, Κέχρας, / Παπασταματάτος Ν., Παπαδόπουλος, Παπασταματάτος Γ., Περγαμάλης

Ελληνικά Ναυπηγεία - Οδυσσέας Αμαρουσίου 3-1 (20-25, 26-24, 25-21, 25-23)
ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ (Φορτούνας): Παπαδέας, Μπασούκας, Μουντζούρης, Δημοβασίλης, Τερζής, Κατσανεβάκης/ Μακρής (λ), Κάνουλας, Κοτσίνης, Καρακατσάνης
ΟΔΥΣΣΕΑΣ (Λάιος): Βυθούλκας, Τσελιώτης, Ανάγνου, Κουμανταρέας, Χρυστοφίδης, Μάντζιος/ Παναγόπουλος (λ), Δανιάς, Σταθάκης, Μεσσάλας



2ος όμιλος

ΑΕΠ Ολυμπίας - Καλαμάτα 80 0-3 (17-25, 18-25, 21-25)
ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ (Δαρείος): Γεωργάτος, Φιλίππου, Αυγέρος, Δημησιάνος, Μαμάσης, Ντόντης/ Κόζης (λ), Διονυσόπουλος, Κοκκόλας, Σμέρος
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 (Δημητρακόπουλος): Μπουσούνης, Κακαλέτρης, Μάνα, Περπινάκης, Βραχνάς, Μανιατέας/ Εξαρχέας (λ), Καρράς, Ντάκουρης Β.

Πανερυθραϊκός - Παλλήνη 2-3 (16-25, 25-21, 21-25, 25-19, 13-15)
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Λάιος): Κρέτσης, Κούνας, Σπανός, Λυκουρέσης, Παπακυριακού, Κωστόπουλος/ Αχιλλεόπουλος (λ), Τσαδήμας, Μπαρούτας, Ρεσκ
ΠΑΛΛΗΝΗ (Φάκας): Αντωνάκης, Μπιλλήρης, Λιόντας, Τσικάτος, Μήττας, Κουλοχέρης/ Βογιατζίδης (λ), Χομαγιούν, Μπαλογιάννης

ΑΠΣ Πήγασος - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0 (25-16, 25-18, 25-23)
ΠΗΓΑΣΟΣ (Οικονόμου): Αρχιράκης, Πανούσος, Μωραϊτης, Νικητάκης, Παπαθεοδοσίου, Σπυρέας / Χρισίδης (λ), Γιωτίδης, Παπαδόπουλος
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Θεοδωράκης): Καούρας, Σιαμπαλής, Τσουμάνης, Χόνδρος, Γεωργάκης, Κυπρέος / Μυλωνάς (λ), Δηβάρης


3ος όμιλος

Ελπίδα Αμπελοκήπων – ΧΑΝΘ 3-2 (18-25, 25-19, 25-19, 14-25, 15-12)
ΕΛΠΙΔΑ (Κυλίτσης): Σαχπατζίδης, Ακριτίδης, Αγγελής, Γαβριήλ, Βασιλειάδης, Σταυρακάκης / Αλμαλής (λ), Πρώιος, Βουλγαρίδης, Τσάρας, Μάρτσης.
ΧΑΝΘ (Σδραυκάκης): Τερζόγλου Γ., Ντινόπουλος, Παραδεισανός, Δάλλας, Τερζόγλου Γ., Κρουστάλλης / Πάντσιος (λ), Βαμβάκης, Θεοδωρακάκης, Νικολακάκης, Οικονομίδης, Ξένος.

Αίας Ευόσμου - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 1-3 (24-26, 25-16, 16-25, 16-25)
ΑΙΑΣ (Κουτουνίδης): Καμαριώτης, Τσακιρίδης, Κεσογλίδης, Γκούγκουρας, Σκαρλατίδης, Βαφέας / Μπερμπέρογλου (λ), Κερτικίδης, Αυγητίδης, Κόκας, Παπαδόπουλος Χ., Ξενικάς.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Εξάρχου): Χριστόφας, Καψαλιάρης, Αβερκιάδης, Χατζηβλασίου, Δημόπουλος, Παπαδόπουλος Ι./ Παπαϊωάννου (λ), Καζάκος (λ), Λαχτάρας, Δεληγιαννίδης.

Νίκη Αιγινίου – Μακεδονικός 3-1 (25-21, 21-25, 26-24, 25-13.)
ΝΙΚΗ (Πέτροβιτς): Γκορίδης, Βουλκίδης, Γεωργόπουλος Β., Γεωργόπουλος Αλ., Ιωαννίδης, Παράσογλου / Τσομπάνογλου (λ). Κιοσσές, Παπάζογλου, Λαμπρινός.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Οικονομίδης): Κοντόπουλος, Γκουβελόπουλος, Παπαζαχαρίας, Κοντογιάννης, Ρεμπούτζιας, Ρούσσος / Κοντοκώστας (λ), Καλαϊτζίδης, Τσαγγαλίδης, Κτιστάκης, Οταπασίδης

ΣΦΚ Πιερικός - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-1 (15-25, 25-23, 25-22, 25-21)

ΠIΕΡΙΚΟΣ (Σαρρής): Παππάς, Καραγιάννης, Χρηστικός, Θαμαλής, Πατάρας, Τσίρκος/ Μαντζαρίδης (λ)

ΣΠΑ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (-): Βασιλάκος, Αλεξίου Φ., Αλεξίου Α., Θάνος, Μοϊανός, Παπαγεωργίου/ Αθανασόπουλος (λ)

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ