1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
25-11-2012 22:25

Αποτελέσματα - Βαθμολογία της Α2 γυναικών στη 2η και 6η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στην 2η αγωνιστική στον Α΄και Β΄όμιλο Α2 γυναικών και στην 6η αγωνιστική στον Γ΄όμιλο Α2 γυναικών.

 

 

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Α΄όμιλος
(2η αγωνιστική)
Σάββατο 24/11/2012
Βύρωνας - Λαμία 3-0 (25-15, 25-12, 25-13)
Κυριακή 25/11/2012
ΖΑΟΝ - Ηλιούπολη 3-0 (25-21, 25-22, 25-17)
Νηρέας Χίου - Πανιώνιος 1-3 (14-25, 15-25, 25-23, 17-25)
Ηλυσιακός - Πανναξιακός 0-3 (19-25, 14-25, 18-25)
Ρεπό ο Ακρίτας Καλαμάτας

 

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ - Α΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ ΣΕΤ 3-0 3-1 3-2 2-3 1-3 0-3
1. Πανναξιακός 2 6 2 0 (6-0) 2
2.
Πανιώνιος
2 4
1
1
(5-4)
  1 1
3. Ακρίτας Καλαμάτας
1 3 1 0 (3-0) 1
4.
Βύρωνας
1
3
1
0
(3-0)
1
5.
ΖΑΟΝ
2
3
1
1
(3-3)
1 1
6.
Ηλιούπολη
2
3
1
1
(3-3)
1 1
7. Ηλυσιακός 2 2 1 1 (3-5)  1 1
8. Νηρέας Χίου 2 0 0 2 (1-6) 1 1
9. Λαμία Γ.Σ. 2 0 0 2 (0-6) 2

 

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Β΄όμιλος
(2η αγωνιστική)
Σάββατο 24/11/2012
Θέτιδα Βούλας - Ιωνες 2-3 (18-25, 25-20, 17-25, 25-23, 07-15)
Αστέρας Αγ.Δημητρίου - Πορφύρας 3-1 (25-23, 25-21, 16-25, 25-18)
Άρτεμις Κορυδαλλού - Ιωνικός Ν.Φ. 0-3 (24-26, 22-25, 18-25)
Κυριακή 25/11/2012
Αγ.Παρασκευή - ΓΑΣ Μεσσαράς 3-0 (25-20, 25-20, 25-21)
Ρεπό ο ΣΦΠ Χανίων

 


Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ - Β΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ ΣΕΤ 3-0 3-1 3-2 2-3 1-3 0-3
1.
Ιωνικός Ν.Φ.
2 6
2
0
(6-0)
2
2.
Αγ.Παρασκευή
2 6
2
0
(6-0)
2
3. Ίωνες 2 5 2 0 (6-2) 1 1
4. Πορφύρας 2 3 1 1 (4-3) 1 1
5. Αστέρας Αγ.Δημητρίου
2 3 1 1 (3-4)    1 1
6.
Θέτιδα Βούλας 2 1
0 2 (2-6)
1
7. ΣΦΠ Χανίων 1 0 0 1 (0-3) 1
8. ΓΑΣ Μεσσαράς 2 0 0 2 (0-6) 2
9. Άρτεμις Κορυδαλλού 1 0 0 1 (0-3) 1

 

 

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Γ΄όμιλος
(5η αγωνιστική)
Σάββατο 24/11/2012
Επίκουρος - Άρης 3-1 (27-25, 25-20, 18-25, 25-21)
Μ.Αλέξανδρος - ΕΑ Λάρισας 3-2 (17-25, 10-25, 25-21, 29-27, 15-09)

Νέα Γενεά - Αίας Ευόσμου 3-1 (25-14, 25-21, 22-25, 25-20)
Λαρισαϊκός - Ηρακλής Ιωαν. 3-0 (25-15, 25-23, 25-15)
Ελασσόνα - Αρίων Πτ. 3-1 (24-26, 25-14, 25-16, 25-12)
Ερμής Δρ. - Σταυρούπολη 0-3 (18-25, 13-25, 16-25)

 

 

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ - Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ ΣΕΤ 3-0 3-1 3-2 2-3 1-3 0-3
1. Σταυρούπολη 6 18 6 0 (18-0) 6
2.
Νέα Γενεά
5
15
5
0
(15-2)
3
2
3. Νίκη Αλεξανδρούπολης 5 14 5 0 (15-4) 2 2 1
4. Άρης Α.Σ. 6 12 4 3 (13-9) 1 3 1 1
5. Αίας Ευόσμου 5 11 4 1 (13-6) 2 1 1 1
6.
Ελασσόνα 5 8
3 2 (9-9) 1 1 1 2
7. Ηρακλής Ιωαν. 6 8 3 3 (9-13) 2 1 3
8. ΕΑ Λάρισας 6 7 2 4 (9-13) 1 1 1 1 2
9.
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 5 6
1 4 (10-12) 1 3 1
10. Μ.Αλέξανδρος 6 5 2 4 (7-14) 1 1 1 3
11.
Επίκουρος Πολίχνης
5
3
1
4
(6-13)
  1
    3
1
12. Αρίων Πτολεμαϊδας 6 1 0 6 (3-18)       1 1
4
13. Ερμής Δράμας 6 0 0 6 (4-18) 4 2

*Η πρώτη ομάδα ανεβαίνει στην Α1 γυναικών και οι τέσσερις τελευταίες υποβιβάζονται στα Τοπικά πρωταθλήματα.

 

 

 

 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ