1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 1201
16-03-2014 01:00

Έχασε βαθμό η Θέτιδα, ήττα για τον Απόλλωνα, δύσκολα ο Άρης τη Νίκη

Σημαντικό βαθμό έχασε η Θέτιδα, η οποία έφτασε στο τάι μπρέικ με τον Αστέρα Αγίου Δημητρίου και έμεινε με δύο πίσω από τον ΑΟ Θήρας, στον πρώτο όμιλο της Α1 γυναικών. Η Θέτιδα βρέθηκε να χάνει το πρώτο σετ, πήρε τα δύο επόμενα, αλλά η ομάδα του Αγίου Δημητρίου επιβλήθηκε στο τέταρτο και της στέρησε το βαθμό.

Στον ίδιο όμιλο ο Πανιώνιος ηττήθηκε εκτός έδρας από τον ΓΑΣ Μεσσαράς, κάτι που δεν τον απομάκρυνε από την τρίτη θέση. Ο ΑΣ Παπάγου πήρε τη νίκη με 3-0 από τη ΓΕ Ηρακλείου, στο παιχνίδι των τελευταίων θέσεων, ενώ ο πρωτοπόρος ΑΟ Θήρας πήρε ένα εύκολο τρίποντο στην Αγία Παρασκευή, η οποία παρέμεινε ένατη. 

Στον δεύτερο όμιλο η Ηλιούπολη επιβλήθηκε με 3-0 του Ασκληπιού και παρέμεινε σχεδόν ανενόχλητη στην κορυφή, ενώ ο ΖΑΟΝ συνεχίζει να διεκδικεί αυτή τη θέση και μερά τη σημερινή νίκη επί της Πετρούπολης με 3-1 εκτός έδρας. Ο ΑΣΠ Απόλλων μπόρεσε να πάρει μόνο ένα βαθμό από την δέκατη Ένωση Βύρωνα, ενώ ο Ακρίτας, αφού γλίτωσε από τις τελευταίες θέσεις, έχασε πολύ εύκολα από τους Τράχωνες. 

Στον τρίτο όμιλο ο Άρης έφτασε στο τάι μπρέικ και νίκησε τη Νίκη, η Ελπίς πήρε εκτός έδρας νίκη από το Ωραιόκαστρο και παρέμεινε τέταρτη, ενώ ο ΑΓΣΙ ηττήθηκε από τα Γρεβενά.

1ος όμιλος

ΓΑΣ Μεσσαράς - ΓΣ Πανιώνιος 3-2 (21-25, 25-22, 24-26, 25-12, 15-12)
Μεσσαράς (Ιωάννου): Ξαγοραράκη Β., Ξαγοραράκη Γ., Χριστοδούλου Χρ., Στρατάκη, Φραγκιαδάκη, Αποστολάκη/ Πηρουνάκη (λ), Κοκαράκη (λ)
Πανιώνιος (Θανέλλας): Τουρνάκη, Αναγνωστοπούλου, Οικονομάκη, Δαρλάση, Σαγάνη, Μουρατίδη/ Καραθανάση (λ), Κουντουρά (λ) Σουμήτα, Μπαβέλη

ΓΕ Ηρακλείου - ΑΣ Παπάγου 0-3 (18-25, 15-25, 23-25)
ΓΕΗ (Πιστίκης): Λαρεντζάκη, Καραλή, Γεωργοπούλου, Μυγδάλη, Κορωνίδου, Δασκαλάκη/ Λίσλεβαλντ-Θαλασσινού (λ), Αναστασιάδη, Μαστοράκη, Σφακιανάκη, Κανάκη
Παπάγου (Πούμπουρας): Χρυσομάλλη, Ιλανίδου, Παπασηφάκη, Χατζησωκράτη, Κορακοβούνη, Θανοπούλου/ Βασάλου (λ), Λιούγκα, Καραβή, Ένεμαρκ, Κρεμμυδά

ΓΣ Αστέρας Αγ. Δημητρίου - ΑΣΠ Θέτις 2-3 (25-20, 22-25, 20-25, 25-17, 11-15)

ΑΕ Αγ. Παρασκευής - ΑΟ Θήρας 0-3 (23-25, 15-25, 15-25)
Αγία Παρασκευή (Αμαριανάκης): Μαύρου, Παυλοπούλου, Θωμαϊδου, Συμεωνίδη, Χαραλάμπους, Κόλλια/ Τικταπανίδου (λ), Σκυθιώτη
Θήρα ():Βουβούλη, Παπαδοπούλου, Μουντάκη, Ψυλλάκη Ι., Τσοχατζή, Κακριδώνη/ Λιάκου (λ)

2ος όμιλος

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΣ Ασκληπιός 3-0 (25-11, 25-16, 25-17)
Ηλιούπολη (Λυκογιάννη): Νικολαϊδη, Μπόκα, Ξένου, Σιώρη, Κούρδογλου, Μαρκοπούλου/ Σημαντήρη (λ), Μύριλα (λ), Λάππα, Καπάζογλου, Μαγγίνα, Θώδη
Ασκληπιός Τρικάλων (Γιόβτσμεβ): Βουλγαράκη, Προβίδα, Ιόβτσεβα, Τεντοπούλου, Γιαννοπούλου, Τόλιου/ Λεβετζή (λ), Ντυρογιάννη, Γκράτσα, Γκουτζιούπα, Γεωργίου, Χυτά

ΓΣ Πετρούπολης - Ζηρίνειος ΑΟΝ 1-3 (25-18, 11-25, 24-26, 18-25)
Πετρούπολη (Μαναριώτης): Καλλιώρα, Σκληβανίτη, Γκατζία, Κοτζαμπά, Καραγρηγορίου, Μόρφα/ Μαυροειδοπούλου (λ), Καφετζή (λ), Μουζάκη, Κυριαζή, Βασιλείου
ΖΑΟΝ (Κυριαζής): Βιτωράτου, Σπανού, Κόνιαρη, Φιλιπιόνκα, Καντάρη, Αυγουκλή/ Πολίτη (λ), Ξηνταρά (λ)

ΑΟ Τραχώνων - ΑΟ Ακρίτας 3-0 (25-12, 25-10, 25-18)
Τράχωνες (Αρναούτης): Τσιώνη, Βογιατζή, Καλαϊτζάκη, Τζανάκη, Αργυροπούλου, Ευθυμίου/ Σκυθιώτη (λ), Βαμβακούση (λ), Καραμπάγια, Παλλαδά, Σαμαρτζή
Ακρίτας Καλαμάτας (Κουτράκης): Ραμούνδου, Πανταζοπούλου, Σκλήρη, Αλεξανδροπούλου, Κωνσταντοπούλου, Αθανασοπούλου/ Αρτεμίου (λ), Σαμπάτη (λ), Βέλμαχου, Κουτίβα

Ένωση Βύρωνα - ΑΣΠ Απόλλων 3-2

3ος όμιλος

ΓΣ Γρεβενών - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0 (25-14, 26-24, 25-21)
Γρεβένα (Μέντσας): Αναγνώστου, Καψαχείλη, Γκουντιού Ολ., Σωτηρίου, Τσάτσα, Αναγνωστοπούλου/ Κοτζαντίσογλου (λ), Παλπάνη (λ), Ζολώτα, Τριγώνη, Γκουντιού Αλ.
ΑΓΣΙ (Ζαρκαλής): Μπόζιου, Τσελίκη, Καραφουλίδου, Λάγκα, Αθανασοπούλου, Παππά/ Γιώτη (λ), Τσαβδάρη, Χαρατζοπούλου

ΔΑΣ Ωραιοκάστρου - ΑΣ Ελπίς 1-3 (19-25, 18-25, 25-23, 15-25)

ΑΣ Άρης - ΓΣΓ Νίκη 3-2 (25-08, 21-25, 25-17, 25-27, 15-09)
Άρης (Μοσχοφίδης): Κοσμά, Δαουτζόγλου, Ωρολογοπούλου, Γάτση, Καλανταρίδου, Μοδιώτη/ Διαμαντή (λ), Βελίκοβα, Μπουρνάκη, Μέλκα
Νίκη Αλεξανδρούπολης (Κωνσταντινίδης): Λαμπροπούλου, Καλογεροπούλου, Βαρελά, Καράμπαλη, Δεδούση, Παπάζογλου/ Λυμπεροπούλου (λ), Βενέτη, Νικολάου

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ