1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 1201
08-03-2014 23:48

Εύκολα το ντέρμπι ο ΑΟ Θήρας, μεγαλώνουν οι ελπίδες για τον Ακρίτα, στο τάι μπρέικ ο Αίαντας τον Άρη

Μία εύκολη νίκη πήρε ο ΑΟ Θήρας στο ντέρμπι με τον τρίτο Ηλυσιακό για την 19η αγωνιστική του Α' ομίλου της Α2 Γυναικών. Η ομάδα της Σαντορίνης έδειξε την ανωτερότητα της σε όλο το παιχνίδι, με τον Ηλυσιακό να αντιστέκεται μόνο στο δεύτερο σετ όταν και έκανε το 1-1.

Ο ΑΟ Θήρας παραμένει στην πρώτη θέση, αλλά η διαφορά με τη δεύτερη Θέτιδα, εξακολουθεί να είναι στον ένα βαθμό, αφού και η Θέτιδα κέρδισε στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Ιωνικό (3-1) σε ένα παιχνίδι με αρκετό ενδιαφέρον. Στον ίδιο όμιλο, η Αγία Παρασκευή ηττήθηκε 3-1 από τον Παπάγου, ο οποίος πέτυχε την τέταρτη νίκη του στο πρωτάθλημα και συνεχίζει να είναι στη δέκατη θέση, ενώ  ο Πανιώνιος κέρδισε με το ίδιο αποτέλεσμα τον Αστέρα Αγίου Δημητρίου. 

Στον δεύτερο όμιλο ο Ακρίτας πήρε κι άλλες ανάσες, αφού κέρδισε στην Καλαμάτα την Ένωση Βύρωνα, απομακρύνθηκε από τις τελευταίες θέσεις και στοχεύει για την εξάδα, ενώ η Ένωση παραμένει δέκατη. Μεγάλη νίκη πέτυχαν και οι Τράχωνες, που κέρδισαν εκτός έδρας τον Ασκληπιό με 3-0 και έφτασαν τους 26 βαθμούς. 

Στον τρίτο όμιλο και την 20η αγωνιστική, Αίας και Άρης μονομάχησαν για τη δεύτερη θέση με τον Άρη να τη διατηρεί, αφού νίκησε 3-2 σε εκτός έδρας παιχνίδι. Ο Ηρακλής Ιωαννίνων κέρδισε τη Νίκη Αλεξανδρούπολης 3-1, ενώ στο ντέρμπι της έβδομης θέσης ο Επίκουρος ηττήθηκε από τη Νέα Γενιά. Ο Ναύαρχος Βότσης πήρε τη νίκη κόντρα στην τελευταία και με μόλις 2 βαθμούς, Δράμα, ενώ ο ΑΓΣΙ έχασε 3-1 στην έδρα του από το Ωραιόκαστρο. 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Όμιλος - 19η αγωνιστική

Παπάγου - Αγία Παρασκευή 3-1 (26-24, 25-22, 17-25, 25-21)
Παπάγου (Πούμπουρας): Χρυσομάλλη, Ένεμαρκ-Κρεμμυδά, Παπασηφάκη, Λιούκα, Κορακοβούνη, Θανοπούλου/ Πασιαλή (λ), Βασάλου (λ), Ιλανίδου, Χατζησωκράτη, Καράβη.
Αγία Παρασκευή (Αμαριανάκης): Κόλλια, Μαύρου, Παυλοπούλου, Θωμαΐδου, Συμεωνίδη, Χαραλάμπους/ Τικταπανίδου (λ). 

ΑΟ Θήρας - ΑΟ Ηλυσιακός 3-1 (25-17, 18-25, 25-17, 25-14)
Θήρα (Μεμετζή): Παπαδοπούλου, Τσοχατζή, Μουντάκη, Ψυλλάκη Ι., Πλίσκα, Βουβουλή/ Λιάκου (λ), Κακριδώνη, Ψυλλάκη Μ.
Ηλυσιακός (Λιώσης): Καράκου, Μάρκου, Μπέμπη, Κουτουζίδου, Δασκαλοπούλου/ Μιχαήλ (λ), Τσέλιου, Παλάτου, Χαρίση

ΑΣΠ Θέτις - ΑΣ Ιωνικός 3-1 (25-21, 25-18, 24-26, 25-22)
Θέτιδα Βούλας (Παπαθανασίου): Κωνσταντίνου, Φουντζήλα, Δράκου, Καπνιά, Χανδρή, Μελετιάδη/ Κερασιώτου (λ), Σκόρδου, Κωνσταντώνη
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας (Κωστακόπουλος): Σύλλα, Θεοδωρακέα, Ζαχαρέα, Μαυροπάνου, Οικονομίδου, Διαμάντη/ Πόγκα (λ), Καραβάνα, Μαναριώτη, Μπέλλου 

ΓΣ Πανιώνιος - ΓΣ Αστέρας Αγ. Δημητρίου 3-1 (25-23, 25-16, 21-25, 25-16)
Πανιώνιος (Θανέλλας): Δαρλάση, Οικονομάκη, Τουρνάκη, Αναγνωστοπούλου, Σαγάνη, Μουρατίδη/ Καραθανάση (λ), Δελατόλα
Αστέρας Αγίου Δημητρίου (Ιωάννου): Κουτροπούλου, Χειλαδάκη, Μαλουσάρη, Χελιού, Λάιου, Στράγκα/ Παπαδάκη (λ), Παναγιώτου, Γεωργακοπούλου, Καλαφατάκη

2ος Όμιλος - 19η αγωνιστική

ΑΣ Ασκληπιός – ΑΟ Τραχώνων 0-3 (15-25, 13-25, 21-15)
Ασκληπιός (Ιόβτσεφ): Βουλγαράκη, Γιαννούλη, Ιόβτσεβα, Τεντολούρη, Γκέτσου, Τόλιου/ Λελετζή (λ), Ντιρογιάννη, Γκουτζούπα, Προβίδα, Μουρατλάρη, 
Τράχωνες (Αρναούτης): Καραμπάγια, Καλαϊτζάκη, Τζανάκη, Βογιατζή Ελ., Ευθυμίου, Τσώνη/ Σκιθιώτη (λ), Αργυροπούλου, Παλλάδα, Σαμαρτζή.

Ακρίτας Καλαμάτας - Ένωση Βύρωνα 3-1 (25-13, 25-23, 14-25, 25-22)
Ακρίτας Καλαμάτας (Κουτράκης): Πανταζοπούλου, Χάσκου, Ραμούνδου, Κωνσταντοπούλου, Σκλήρη, Βυθούλκα/ Αρτεμίου (λ), Σαμπάτη (λ), Αθανασοπούλου, Αλεξανδροπούλου, Βέλμαχου.
Ένωση Βύρωνα (Μηλιώνης): Κούζα, Μπανίκα Σ., Βασιλαντωνάκη, Πασσά, Ατσάρου, Αναγνώστου/ Σούρα (λ), Μανιού (λ), Βελούδη, Μεϊμάρη.

3ος Όμιλος - 20η αγωνιστική

Νίκη Αλεξανδρούπολης - Ηρακλής Ιωαννίνων 1-3 (16-25, 25-22, 15-25, 23-25)
Νίκη Αλεξανδρούπολης (Κωνσταντινίδης): Λαμπροπούλου, Δεδούση, Λαμπρίδου, Τζιογγίδου, Καλογεροπούλου, Βαρελά/ Λυμπεροπούλου (λ).
Ηρακλής Ιωαννίνων (Ζιώγος): Καλύβα, Μπράγια, Ασημακίδου, Παπάζογλου, Χατζηγιαννάκου, Παπακωνσταντίνου/ Αδάμου (λ), Λέρα (λ).

Επίκουρος Πολίχνης - Νέα Γενιά 0-3 (19-25, 21-25, 21-25)
Επίκουρος (Πιπερίδης): Έππα, Μούμουρη, Πλούμη, Ριζοπούλου, Γιαννετάκη, Μαλκώτση/ Παπαδοπούλου (λ), Ρόζου (λ), Πολυχρονίδου, Κεκιτζόγλου.
Νέα Γενιά (Χριστολιάκος): Κολοκυθά, Μπούρνη, Αποστολίδου, Κολοκοτρώνη, Μπουρσανίδου, Πολυνοπούλου/ Ιωσηφίδου (λ), Νταή, Κούγκα. 

ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΔΑΣ Ωραιοκάστρου 1-3 (25-23, 18-25, 26-28, 19-25)
ΑΓΣΙ (Ζαρκαλής): Μπόζιου, Τσελίκη, Καραφουλίδου, Λάγκα, Μαγκλάρα Γ., Παππά/ Γιώτη (λ), Τσαβδάρη, Χαρατζοπούλου.
ΔΑΣΩ (Γεωργιάδης): Σιούγγαρη, Ασλανίδου, Μαρκαδά, Πανταζή, Μπουγιουκλίδου, Κουτσοκώστα/ Αλβανού (λ), Σεφερειάδου, Μηχαλιού, Παυλίδου, Μπαχαράκη.

Ναύαρχος Βότσης - ΓΣ Δράμας 3-0 (25-16, 25-16, 25-19) 

ΑΠΣ Αίας - ΑΣ Άρης 2-3 (15-25, 25-23, 25-16, 11-25, 11-15)
Αίας Ευόσμου (Γαβαλά): Κούση, Χρηστινίδου, Καλανταρίδου, Τοσουνίδου, Ξενιτιάδου, Αποστολίδου/ Ακριτίδου (λ), Τορλαχίδου, Γρηγορίου, Λακκιώτη, Ορφανίδου, Γλυκίδου
Άρης (Μοσχοφίδης): Ωρογολοπούλου, Κοτέογλου, Καλανταρίδου, Βελίκοβα, Γάτση, Δαουτζόγλου/ Διαμαντή (λ), Μπουσνάκη, Κοσμά, Μοδιώτη

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ