1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 1201
02-03-2014 00:54

Σταθερά στην κορυφή το Ανατόλια, δύσκολα ο Πανιώνιος, νίκη για τους Τράχωνες

Δεν το κουνάει από την πρώτη θέση του τρίτου ομίλου της Α2 Γυναικών το Ανατόλια, αφού κέρδισε και τον ΑΓΣΙ, κι έφτασε τους 48 βαθμούς με 16 νίκες και μόλις μία ήττα.

Στον ίδιο όμιλο ο Άρης κέρδισε αρκετά εύκολα το Ναύαρχο Βότση, ο οποίος δεν μπόρεσε να αντισταθεί, κι έφτασε στις 13 νίκες. Ο Επίκουρος ηττήθηκε 3-1 από το ΓΣ Γρεβενών κάνοντας ένα εξαιρετικό δεύτερο σετ, ενώ η Νίκη δεν μπόρεσε να ανέβει στη βαθμολογία, αφού έχασε από τη Νέα Γενιά και παρέμεινε τελευταίαμε μόλις 9 βαθμούς. 

Στον πρώτο όμιλο ο Πανιώνιος κέρδισε δύσκολα τον Ιωνικό, αλλά τον ξεπέρασε στο ντέρμπι της πέμπτης θέσης. Ο ΑΟ Θήρας συνεχίζει να είναι στην κορυφή αφού κέρδισε εκτός έδρας και τον Πορφύρα με 3-0, αλλά εξακολουθεί να βρίσκεται μόλις ένα βαθμό μακριά από τη Θέτιδα, η οποία νίκησε κι εκείνη 3-0 την ΓΕ Ηρακλείου. 

Στο δεύτερο όμιλο η 'Ενωση Βύρωνα δεν μπόρεσε να πολεμήσει ούτε τους Τράχωνες, κι έμεινε στη δέκατη θέση, ενώ οι Τράχωνες έφτασαν τους 23 βαθμούς. 

1ος Όμιλος

ΓΕ Ηρακλείου - ΑΣΠ Θέτις 0-3 (12-25, 15-25, 13-25)
ΓΕΗ (Πιστίκης): Μυγδάλη, Καραλή, Γεωργοπούλου, Κέσκου, Κορωνίδου, Δασκαλάκη, Λίσλεβαντ /Θαλασσινού (λ), Σφακιανάκη, Λαρεντζάκη, Μαστοράκη, Διαμαντή.
Θέτιδα Βούλας (Παπαθανασίου): Κωνσταντίνου, Φουντζήλα, Δράκου, Καπνιά, Χανδρή, Μελετιάδη / Κερασιώτου (λ), Ζούρου, Πισιριτζή, Κωνσταντώνη, Καραμπαλή.

Πορφύρας - A.O. Θήρας 0-3 (22-25, 18-25, 19-25)
Πορφύρας (Καλογερογιάννης): Μανωλάκου, Μουστάκη, Μπαλλή, Καράκου, Τσαπούρη, Δήμα/ Γκούρα Αρτ. (λ), Γκούρα Παρ., Χατζηπέτρου, Χαλβατζή.
Θήρα (Μεμετζή): Τσοχατζή, Μουντάκη, Ψυλλάκη Ι., Πλίσκα, Βουβουλή, Παπαδοπούλου/ Λιάκου (λ), Μηνδρινού (λ).

Α.Σ. Ιωνικός. - Γ.Σ. Πανιώνιος 2-3 (25-22, 18-25, 24-26, 25-16, 8-15)
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας (Κωστακόπουλος): Σύλλα, Θεοδωρακέα, Ζαχαρέα, Μαυροπάνου, Οικονομίδου, Διαμάντη /Πόγκα (λ), Μαναριώτη, Μπέλλου, Σταθούλη.
Πανιώνιος (Θανέλλας): Δαρλάση, Οικονομάκη, Τουρνάκη, Αναγνωστοπούλου, Σαγάνη, Μουρατίδη /Καραθανάση(λ), Μπαβελή, Τσουμήτα, Κωνσταντίνου.
 
2ος όμιλος

ΑΟ Τραχώνων - Ένωση Βύρωνα 3-0 (25-18, 25-19, 25-20)
Τράχωνες (Αρναούτης): Τζανάκη, Ευθυμίου, Καλαϊτζάκη, Βογιατζή Ελ., Καραμπάγια, Τσιώνη, /Σκυθιώτη (λ), Βαμβακούση (λ), Βογιατζή Μ., Αργυροπούλου, Σαμαρτζή, Αρβανίτη.
Ένωση Βύρωνα (Μηλιώνης): Μπανίκα Σ., Γωγούσου, Πασσά, Κούζα, Αναγνώστου, Ατσάρου / Σούρα (λ), Μανιού (λ), Βασιλαντωνάκη, Μεϊμάρη, Βελούδη.

3ος Όμιλος 

Ανατόλια - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0 (25-06, 25-17, 25-22)
Ανατόλια (Τζουμάκας): Καλτουρμίδου, Νικολαϊδου, Καλούδη, Χαλιαμπάλια, Ζούκαρη, Τσοπούλου/ Κανταρτζή (λ), Ρεϊζόγλου (λ), Ζαμπουρλή, Χοτοκουρίδου, Μπούρα, Παππά.
ΑΓΣΙ (Ζαρκαλής): Τσελίκη, Μαγκλάρα Χρ., Λάγκα, Αθανασοπούλου, Καραφουλίδου, Μπόζιου/ Γιώτη (λ), Τσαβδάρη, Παπαζώη, Μαγκλάρα Γ..

ΑΣ Άρης - ΑΠΣ Ν. Βότση 3-0 (25-13, 25-17, 25-19)
Άρης (Μοσχοφίδης): Ωρογολοπούλου, Κοτέογλου, Καλανταρίδου, Βελίκοβα, Λάτση, Δαουτζόγλου/ Διαμαντή (λ) 
Ναύαρχος Βότσης (Δεληγιάννη): Τσομπανίδου, Χατζηεφραίμογλου, Σάκοβιτς, Λίτσιου, Λυκούδη, Κώστα/ Καψαμπέλη (λ)

ΓΣ Γρεβενών - ΕΣΟΠ Επίκουρος 3-1 (25-22, 25-12, 20-25, 25-22)
Γρεβενά (Μέντσας): Αναγνωστοπούλου, Ζολώτα, Γκουντιού Αλ., Γκουντιού Ολ., Τριγώνη, Καψαχείλη/ Κοτζαντίσογλου (λ), Παλπάνη (λ), Σωτηρίου, Αναγνώστου, Τσάτσα, Μωυσιάδου
Επίκουρος (Πιπερίδης): Πολυχρονίδου, Κεκιτζόγλου, Έππα, Ριζοπούλου, Πλούμη, Γιαννετάκη /Ρόζου (λ), Παπαδοπούλου Ρ. (λ), Παπαδοπούλου Μ., Μαλκώτση, Μουρμούρη, Ζηκοπούλου

ΜΑΣ Νέα Γενιά - ΓΣΓ Νίκη3-0 (25-14, 25-19, 25-23)
Νέα Γενιά (Χριστολιάκος): Πολυνοπούλου, Κολοκυθά, Μπούρνη, Αποστολίδου, Κολοκοτρώνη, Μπουρσανίδου/ Ιωσηφίδου (λ), Γιουμούκη (λ), Νταή, Θωμοπούλου
Νίκη Αλεξανδρούπολης (Κωνσταντινίδης): Λαμπροπούλου, Καλογεροπούλου, Λαμπρίδου, Τζιογγίδου, Δεδούση, Παπάζογλου/ Λυμπεροπούλου (λ), Βενέτη, Γίτση, Δαούτη

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ