1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 48
19-01-2014 01:53

Νίκη κορυφής για ΑΟ Θήρας, πρώτη ήττα για ΕΑΛ

Συνεχίστηκε απόψε η Α2 γυναικών και στα παιχνιδια του Σαββάτου ξεχωρίζει η ήττα της ΕΑΛ από τους Τράχωνες για τον 2ο όμιλο. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για την ομάδα της Λάρισας, που ίσως αποκτήσει συγκάτοικο την Ηλιούπολη, η οποία την Κυριακή αντιμετωπίζει την Πετρούπολη. Σημαντική νίκη πέτυχε και ο ΑΟ Θήρας που στον 1ο όμιλο επικράτησε του Αστέρα Αγίου Δημητρίου, πιάνοντας στην κορυφή την Θέτιδα Βούλας, η οποία είχε ρεπό και επομένως ένα παιχνίδι λιγότερο.
1ος Όμιλος 

ΑΣ Παπάγου - ΓΣ Πανιώνιος 2-3 (25-27, 26-24, 21-25, 25-23, 09-15)
Παπάγου (Πούμπουρας): Χρυσομάλλη, Κατσίκα, Παπασηφάκη, Λιούκα, Κορακοβούνη, Θανοπούλου/ Βασάλου (λ), Πασιαλή (λ), Ιλανίδου, Καράβη, Χατζησωκράτη
Πανιώνιος (Θανέλλας): Δαρλάση, Τσουμήτα, Οικονομάκη, Τουρνάκη, Σαγάνη, Μουρατίδη/ Κουντουρά (λ), Μπαβέλη (λ), Αναγνωστοπούλου

Πορφύρας - Ιωνικός Ν.Φ. 0-3 (18-25, 24-26, 26-28) 
Πορφύρας (Καλογερογιάννης): Μανωλάκου, Μουστάκη, Μπαλή, Καράκου, Τσαμπούρη, Δήμα/ Γκούρα Αρτ. (λ), Χατζηπέτρου, Λιάρου, Γκούρα Π., Χαλβατζή.
Ιωνικός (Κωστακόπουλος): Ζαχαρέα, Οικονομίδου, Διαμάντη, Σύλλα, Μαυροπάνου, Θεοδωρακέα/ Πόγκα (λ), Καραβάνα.

ΑΟ Θήρας - Αστέρας Αγ. Δημητρίου 3-1 (25-19, 25-22, 15-25, 25-20)
Θήρα (Μεμετζή): Βουβουλή, Παπαδοπούλου, Τσοχατζή, Μουντάκη, Ψυλλάκη Ι., Πλίσκα/ Λιάκου (λ), Μηνδρινού (λ), Κακριδώνη, Φύτρου.
Αστέρας Αγ. Δημητρίου (Ξενάκη): Στράγκα, Κουτροπούλου, Χειλαδάκη Παπαδάκη Κ., Γεωργακοπούλου, Χέλιου/ Παπαδάκη Μαρ. (λ.), Λάιου, Μαλουσάρη.


2ος Όμιλος

Τράχωνες – ΕΑ Λάρισας 3-1 (20-25, 25-20, 25-17, 25-22)
Τράχωνες (Αρναούτης): Καραμπάγια, Αργυροπούλου, Τσιώνη, Βογιατζή Μ., Βογιατζή Ελ., Ευθυμίου/ Βαμβακούση (λ), Τζανάκη,
ΕΑΛ (Πνάκας): Τάση Β., Νατσίδου, Παπαστεργίου, Πουσιούδη, Κουτσογιάννη, Μπέη/ Καματσέλου (λ), Τίκα, Τάση Γ., Γεροκώστα

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΣΠ Απόλλων 1-3 (12-25, 25-19, 17-25, 22-25)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός (Πράππας): Αθανασιάδου, Φακοπουλίδου, Παραφέστα, Νικούλη, Κουτρουμπή, Κεραμίδα/ Αναγνωστοπούλου (λ), Μπέλου, Κότσιρα 
Απόλλων Πατρών (Λεγάτου): Κόλλια Ν., Νικολακοπούλου, Μιχοπούλου, Σπηλιωτοπούλου, Κόλλια Ελ., Γκουβίτσου/ Κουμανίδου (λ), Θεοδωροπούλου

3ος Όμιλος

ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΑΠΣ Αίας 0-3 (22-25, 18-25, 19-25)
ΑΓΣΙ (Ζαρκαλής): Τσελίκη, Μαγκλάρα, Λάγγα, Αθανασοπούλου, Καραφουλίδου, Μπόζιου/ Γιώτη (λ), Τσαβδάρη, Τσίλιου, Παππά
Αίας Ευόσμου (Γαβαλά): Αποστολίδου, Κούση, Τορλαχίδου, Καλανταρίδου, Τοσουνίδου, Γλυκίδου/ Ακριτίδου (λ), Χρηστινίδου, Τσαπαρίδου, Ξενιτιάδου, Γρηγορίου, Ορφανίδου

ΓΣ Γρεβενών - ΜΑΣ Νέα Γενιά 3-1 (25-22, 29-27, 20-25, 25-22)

ΔΑΣ Ωραιοκάστρου - ΑΟ Ηρακλής Ιωαν. 3-1

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ