Ωστόσο η πιο σπουδαία ανατροπή ήρθε στον δεύτερο όμιλο. Η ΕΑΛ είδε την Ηλιούπολη να προηγείται με 2-0 στο ντέρμπι κορυφής, αλλά τελικά ήταν η ομάδα της Λάρισας που έφυγε νικήτρια από την Αθήνα με σκορ 3-2.
Τέλος για τον τρίτο όμιλο ήρθε το αναμενόμενο διπλό για το Ανατόλια απέναντι στον Ηρακλή Ιωαννίνων.
1ος όμιλος
Θέτιδα Βούλας - ΓΑΣ Μεσσαράς 3-1 (21-25, 25-12, 25-17, 27-25)
Θέτιδα Βούλας (Παπαθανασίου): Κωνσταντίνου, Φουντζήλα, Δράκου, Καπνιά, Χανδρή, Μελετιάδη/ Κερασιώτου (λ), Κωνσταντώνη, Καράμπαλη.
ΓΑΣ Μεσσαράς (Ιωάννου): Χριστοδούλου, Αποστολάκη, Ξαγοραράκη Β., Ξαγοραράκη Γ., Στρατάκη Δ., Φραγκιαδάκη/ Κοκκαράκη (λ), Καμπουράκη.
Ηλυσιακός - Αγία Παρασκευή 3-0 (25-19, 25-17, 25-19)
2ος όμιλος
Ηλιούπολη - ΕΑ Λαρίσης 2-3 (25-21, 25-09, 22-25, 23-25, 14-16)
Ηλιούπολη (Λυκογιάννη): Μαρκοπούλου, Νικολαΐδη, Μπόγκα, Ξένου, Σιώρη, Θώδη/ Σημαντήρη (λ), Μυρίλα (λ), Κούρδογλου, Μαγγίνα.
ΕΑΛ (Πνάκας): Γεροκώστα, Τουσιούδη, Λίτσιου, Νατσίδου, Παπαστεργίου, Κουτσογιάννη/ Καματσέλου (λ), Τάση Β,, Δούρου, Μπέη, Τάση Γ., Κοντονάσιου.
Ζηρίνειος ΑΟΝ - Ένωση Βύρωνα 3-0 (25-08, 25-10, 25-12)
3ος όμιλος
Ηρακλής Ιωαν. - Ανατόλια 0-3 (21-25, 24-26, 18-25)
Ηρακλής Ιωαννίνων (Ζιώγος): Παπάζογλου, Χαμπολομάτη, Παπαδοπούλου, Χατζηγιαννάκου, Μπράγια, Δασκάλου/ Λέρα (λ), Σταύρου, Ασημακίδου.
Ανατόλια (Τζιουμάκας): Καλτουρμίδου, Νικολαΐδου, Καλούδη, Χαλιαμπάλια, Τσιουκάρη, Τσοπούλου/ Ρεϊζογλου (λ), Παππά, Χοτοκουρίδου, Μπούρα, Ζαμπουρλή.
Ναύαρχος Βότσης - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0 (25-14, 25-19, 25-21)
Ν. Βότση (Δεληγιάννη): Χατζηεφραίμογλου, Σάγκοβιτς, Λίτσιου, Γκολεμά, Κώστα, Τσομπανίδου/ Καψαμπέλη (λ), Μαναβή, Καραγιαννοπούλου, Αγγελοπούλου.
ΑΓΣΙ (Ζαρκαλής): Μπόζιου, Τσελίκη, Μαγκλάρα, Λάγκα, Αθανασοπούλου, Καραφουλίδου/ Γιώτη (λ), Χαρατζόγλου, Τσαβδάρη.
Επίκουρος - Ελπίς Αμπελοκήπων 0-3 (24-26, 21-25, 22-25)
Επίκουρος (Πιπερίδης): Έππα, Ριζοπούλου, Πλούμη, Συμεωνίδου, Μουμούρη, Μαλκώτση/ Ρόζου (λ), Κεκιτζόγλου.
Ελπίς Αμπελοκήπων (Χρυσομαλλίδης): Καραμούτζα, Ιακωβίδου, Μπολέτου Αικ., Μπολέτου Μ., Παπάζογλου, Καλαντάτζε/ Χατζηελευθερίου (λ), Δρακουλίδου, Σουπιώνη, Νώτη.
Τέλος για τον τρίτο όμιλο ήρθε το αναμενόμενο διπλό για το Ανατόλια απέναντι στον Ηρακλή Ιωαννίνων.
1ος όμιλος
Θέτιδα Βούλας - ΓΑΣ Μεσσαράς 3-1 (21-25, 25-12, 25-17, 27-25)
Θέτιδα Βούλας (Παπαθανασίου): Κωνσταντίνου, Φουντζήλα, Δράκου, Καπνιά, Χανδρή, Μελετιάδη/ Κερασιώτου (λ), Κωνσταντώνη, Καράμπαλη.
ΓΑΣ Μεσσαράς (Ιωάννου): Χριστοδούλου, Αποστολάκη, Ξαγοραράκη Β., Ξαγοραράκη Γ., Στρατάκη Δ., Φραγκιαδάκη/ Κοκκαράκη (λ), Καμπουράκη.
Ηλυσιακός - Αγία Παρασκευή 3-0 (25-19, 25-17, 25-19)
2ος όμιλος
Ηλιούπολη - ΕΑ Λαρίσης 2-3 (25-21, 25-09, 22-25, 23-25, 14-16)
Ηλιούπολη (Λυκογιάννη): Μαρκοπούλου, Νικολαΐδη, Μπόγκα, Ξένου, Σιώρη, Θώδη/ Σημαντήρη (λ), Μυρίλα (λ), Κούρδογλου, Μαγγίνα.
ΕΑΛ (Πνάκας): Γεροκώστα, Τουσιούδη, Λίτσιου, Νατσίδου, Παπαστεργίου, Κουτσογιάννη/ Καματσέλου (λ), Τάση Β,, Δούρου, Μπέη, Τάση Γ., Κοντονάσιου.
Ζηρίνειος ΑΟΝ - Ένωση Βύρωνα 3-0 (25-08, 25-10, 25-12)
3ος όμιλος
Ηρακλής Ιωαν. - Ανατόλια 0-3 (21-25, 24-26, 18-25)
Ηρακλής Ιωαννίνων (Ζιώγος): Παπάζογλου, Χαμπολομάτη, Παπαδοπούλου, Χατζηγιαννάκου, Μπράγια, Δασκάλου/ Λέρα (λ), Σταύρου, Ασημακίδου.
Ανατόλια (Τζιουμάκας): Καλτουρμίδου, Νικολαΐδου, Καλούδη, Χαλιαμπάλια, Τσιουκάρη, Τσοπούλου/ Ρεϊζογλου (λ), Παππά, Χοτοκουρίδου, Μπούρα, Ζαμπουρλή.
Ναύαρχος Βότσης - ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-0 (25-14, 25-19, 25-21)
Ν. Βότση (Δεληγιάννη): Χατζηεφραίμογλου, Σάγκοβιτς, Λίτσιου, Γκολεμά, Κώστα, Τσομπανίδου/ Καψαμπέλη (λ), Μαναβή, Καραγιαννοπούλου, Αγγελοπούλου.
ΑΓΣΙ (Ζαρκαλής): Μπόζιου, Τσελίκη, Μαγκλάρα, Λάγκα, Αθανασοπούλου, Καραφουλίδου/ Γιώτη (λ), Χαρατζόγλου, Τσαβδάρη.
Επίκουρος - Ελπίς Αμπελοκήπων 0-3 (24-26, 21-25, 22-25)
Επίκουρος (Πιπερίδης): Έππα, Ριζοπούλου, Πλούμη, Συμεωνίδου, Μουμούρη, Μαλκώτση/ Ρόζου (λ), Κεκιτζόγλου.
Ελπίς Αμπελοκήπων (Χρυσομαλλίδης): Καραμούτζα, Ιακωβίδου, Μπολέτου Αικ., Μπολέτου Μ., Παπάζογλου, Καλαντάτζε/ Χατζηελευθερίου (λ), Δρακουλίδου, Σουπιώνη, Νώτη.