1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Σφάλμα
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 48
12-01-2014 02:33

Μεγάλη νίκη ο ΑΟ Θήρας, Κυριακή τα… σπουδαία σε Α και Β όμιλο

Συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 γυναικών με τον ΑΟ Θήρας να σημειώνει μεγάλη νίκη στον 1ο όμιλο καθώς επικράτησε με 3-1 του Ιωνικού. Πλέον περιμένει απώλειες τον άλλο ντέρμπι ανάμεσα στην Θέτιδα και τον ΓΑΣ Μεσσαράς.


Στον δεύτερο όμιλο ξεχωρίζει η νίκη των Τραχώνων επί του Απόλλωνα Πατρών, ενώ την Κυριακή έχουμε το ντέρμπι της Ηλιούπολης με την ΕΑΛ.

Για τον τρίτο όμιλο, ο Άρης πήρε την αναμενόμενη νίκη απέναντι τη Δράμα, αλλά σημαντική είναι η πρώτη εντός έδρας επικράτηση για τη Νίκη Αλεξανδρούπολης.

1ος Όμιλος 

ΑΟΦ Πορφύρας - ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-08, 25-17, 25-07)
Πορφύρας (Καλογερογιάννης): Μανωλάκου, Μουστάκη, Χαλβατζή, Καράκου, Τσαμπούρη, Δήμα/ Λιάρου (λ), Χατζηπέτρου, Θαλασσινού, Γκούρα, Πρίφτη
ΓΕ Ηρακλείου (Πιστίκης): Μυγδαλή Μ., Καραλή, Γεωργοπούλου, Κέσκου, Κορωνίδου, Διαμάντη/ Λίσλεβαλντ-Θαλασσινού (λ), Λαρεντζάκη, Μαστοράκη, Μυγδαλή Ε., Μπαλούρδου

AΣ Παπάγου - ΓΣ Αστέρας Αγ. Δημητρίου 0-3 (15-25, 16-25, 18-25)
Παπάγου (Πούμπουρας): Χρυσομάλλη, Κορακοβούνη, Παπασηφάκη, Λιούκα, Ιλανίδου, Θανοπούλου/ Βασάλου (λ), Κατσίκα, Βλάγκα,
Αστέρας Αγ. Δημητρίου (Ξενάκη): Κουτροπούλου, Μαλουσάρη, Παπαδάκη Κ., Γεωργακοπούλου, Χέλιου, Χειλαδάκη/ Παπαδάκη Μαρ. (λ.), Λάιου, Στράγκα

ΑΟ Θήρας - ΑΣ Ιωνικός 3-1 (25-21, 23-25, 26-24, 25-22)


2ος Όμιλος


Φιλαθλητικός Λαρισαϊκ. - ΑΟ Ακρίτας 3-0 (25-22, 25-17, 25-19)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός (Πράππας): Αθανασιάδου, Φακοπουλίδου, Παραφέστα, Νικούλη, Κουτρουμπή/ Κεραμίδα, Αναγνωστοπούλου (λ)
Ακρίτας Καλαμάτας (Κουτρούκης): Πανταζοπούλου, Χάσκου, Ραμούνδου, Κωνσταντοπούλου, Σκληρή, Βυθούλκα/ Αρτεμίου (λ), Σαμπάτη (λ)

ΑΣ Ασκληπιός - ΓΣ Πετρούπολης 0-3 (20-25, 21-25, 20-25) 
Ασκληπιός Τρικάλων (Ίοβτσεφ): Γκέτσου, Τόλιου, Βουλγαράκη, Ιόβτσεβα, Τεντολούρη, Γιαννούλη/ Λελεντζή (λ), Γκουτζούπα, Ντιρογιάννη, Γιαννοπούλου, Προβίδα, Μουρατλάρη, 
Πετρούπολη (Μαναριώτης): Κατσιμπούλα, Καλλιώρα, Σκληβανίτη, Μόρφα, Μουζάκη, Καραγρηγορίου/ Μαυροειδοπούλου (λ), Βασιλείου.

ΑΣΠ Απόλλων - ΑΟ Τραχώνων 0-3 (22-25, 10-25, 19-25)
Απόλλων Πατρών (Λεγάτου): Μποτσάκη, Γκουβίτσου, Σπηλιωτοπούλου, Νικολακοπούλου, Κόλλια, Μιχοπούλου/ Κουμανίδου (λ), Θεοδωροπούλου (λ), Παπαγιάννη, Μπακλέση 
Τράχωνες (Αρναούτης): Καραμπάγια, Καλαϊτζάκης, Βογιατζή Ελ., Αργυροπούλου, Ευθυμίου, Τσιώνη/ Βαμβακούση (λ), Βογιατζή Μ., Σαμαρτζή

3ος Όμιλος 

ΓΣΓ Νίκη - ΓΣ Γρεβενών 3-1 (24-26, 25-23, 25-17, 25-22)
Νίκη Αλεξανδρούπολης: Λαμπροπούλου, Καραμπαλή, Λαμπρίδου, Τζιογκίδου, Σιρδάρη, Βαρέλα/ Λυμπεροπούλου (λ)
Γρεβενά: Μητσιάλου, Αναγωνστοπούλου, Καραχείλη, Γκούντιου, Σωτηρίου, Τσάτσα/ Κοτζατίσογλου (λ)

ΜΑΣ Νέα Γενιά - ΔΑΣ Ωραιοκάστρου 2-3 (18-25, 25-14, 16-25, 25-21, 03-15)
Νέα Γενεά (Χριστολιάκος): Πολυνοπούλου, Κολοκυθά, Μπούρνη, Αποστολίδου, Κολοκοτρώνη, Μπουρσανίδου/ Κούγκα (λ), Γιουμούκη (λ)
ΔΑΣΩ (Γεωργιάδης): Σεφερειάδου, Πανταζή, Μιχαλιού, Μπαχαράκη, Βουγιουκλίδου, Κουτσοκώστα/ Ξανθοπούλου (λ), Αλβανού (λ)

ΑΣ Άρης - ΓΣ Δράμας 3-0 (25-18, 25-16, 25-23)
Άρης (Μπρουκς): Ωρολογοπούλου, Κοτέογλου, Δαουτζόγλου. Βελίκοβα, Γιάτση, Καλανταρίδου/Διαμάντη (λ), Μέλκα, Μάρκου
Δράμα (Γρηγοριάδου): Ηλιοπούλου Ε., Παρούτση, Καγκαδάκη, Μπογατίνη, Ηλιοπούλου Α., Ανδρέογλου/ Φωτεινόζογλου (λ), Βογιατζή Π. (λ), Βογιατζή Ε., Τσακίρογλου, Γιαννίκη

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ