28-09-2013 13:34

Τουρνουά Παπάγου: Ο Παπάγος 3-0 τους Τράχωνες και παίζει τελικό με Ηρακλή Κηφισιάς

Ο Παπάγος νίκησε τους Τράχωνες με 3-0 στον δεύτερο αγώνα της πρεμιέρας του τουρνουά γυναικών που διοργανώνει ο Παπάγου και απόψε στις 20.00 στον τελικό θα αντιμετωπίσει τον Ηρακλή Κηφισιάς, ενώ νωρίτερα στις 18.15 οι Τράχωνες θα αντιμετωπίσουν τον Ηλυσιακό.

Ο δεύτερος αγώνας του τουρνουά είχε αρκετό ενδιαφέρον, με τις ομάδες να εναλλάσονται στο σκορ στο 1ο και στο 3ο σετ. Οι οικοδέσποινες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και πίεσαν αρκετά σε σερβίς και μπλοκ παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα. Αντίθετα η ομάδα των Τραχώνων ανέκαμψε, δίνοντας λύσεις στην επίθεση απο τις πολύ καλές Αργυροπούλου και Ευθυμίου που όμως δεν ήταν αρκετές για να φτάσουν στην κατάκτηση των σετ.

Να υπενθυμίσουμε οτι η είσοδος είναι ελεύθερη και μετά το τέλος του τουρνουά θα υπάρξουν βραβεύσεις των καλύτερων αθλητριών.Παπάγος - Τράχωνες 3-0