1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
20-07-2018 14:51

Α2 ανδρών - Β΄ όμιλος: Το πρόγραμμα 2018-19

Κατεβάστε το αρχείο:
Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος Α2 ανδρών - Β΄ όμιλος 2018-19:

 

 

 

 

 

 

 

Α2 ΑΝΔΡΩΝ - Β' ΟΜΙΛΟΣ 2018-19
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Θ. ΟΜΑΔΑ ΑΓ. Β ΣΕΤ Ν Η
1. Α.Σ.Ελπίς Αμπελοκήπων 1 3 (3-0) 1 0
2. Χ.Α.Ν.Θ. 1 3 (3-0) 1 0
3. Α.Ε.Ν.Πανοράματος 1 3 (3-1) 1 0
4. Πήγασος Πολίχνης 1 3 (3-1) 1 0
5. Άθλος Ορεστιάδας 1 3 (3-1) 1 0
6. Σ.Π.Α.Καρδίτσας 1 2 (3-2) 1 0
7. Αναγέννηση Άρτας 1 1 (2-3) 0 1
8. Μ.Α.Σ.Νίκη Αιγινίου 1 0 (1-3) 0 1
9. Α.Σ.Μακεδονικός 1 0 (1-3) 0 1
10. Α.Μ.Σ.Νέστωρ 1 0 (1-3) 0 1
11. Α.Ο.Σερρών 1 0 (0-3) 0 1
12. Σ.Φ.Κ.Πιερικός 1 0 (0-3) 0 1
13. Μ.Γ.Σ.Απόλλων 0 0 (0-0) 0 0

 

1η αγωνιστική (6-7 Οκτωβρίου)

ΧΑΝΘ - ΣΦΚ Πιερικός 3-0 (25-21, 25-15, 25-18)

Άθλος Ορεστιάδας - Μακεδονικός 3-1 (21-25, 25-22, 29-27, 25-21)

ΑΟ Σερρών - ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων 0-3 (18-25, 13-25, 22-25)

Νέστορας - Πήγασος Πολίχνης 1-3 (23-25, 23-25, 25-23, 22-25)

Νίκη Αιγινίου - ΑΕΝ Πανοράματος 1-3 (25-19, 18-25, 21-25, 19-25

)Αναγέννηση Άρτας - ΣΠΑ Καρδίτσας 2-3 (17-25, 25-15, 25-19, 21-25, 11-15)

ΡΕΠΟ - Απόλλων Καλαμαριάς

2η αγωνιστική (13-14 Οκτωβρίου)

ΡΕΠΟ - Αναγέννηση Άρτας

ΣΠΑ Καρδίτσας - Νίκη Αιγινίου

ΑΕΝ Πανοράματος - ΧΑΝΘ

Πιερικός - ΑΟ Σερρών

Ελπίδα Αμπελοκήπων - Νέστωρ Θεσσαλονίκης

Πήγασος Πολίχνης Άθλος Ορεστιάδας

Απόλλων Καλαμαριάς - Μακεδονικός

3η αγωνιστική (20-21 Οκτωβρίου)

Νίκη Αιγινίου - ΡΕΠΟ

ΧΑΝΘ - ΣΠΑ Καρδίτσας

ΑΟ Σερρών - ΑΕΝ Πανοράματος

Νέστωρ Θεσσαλονίκης - Πιερικός

Άθλος Ορεστιάδας - Ελπίδα Αμπελοκήπων

Μακεδονικός Πήγασος Πολίχνης

Αναγέννηση Άρτας - Απόλλων Καλαμαριάς

4η αγωνιστική (27-28 Οκτωβρίου)

ΡΕΠΟ - ΧΑΝΘ

Αναγέννηση Άρτας - Νίκη Αιγινίου

ΣΠΑ Καρδίτσας - ΑΟ Σερρών

ΑΕΝ Πανοράματος - Νέστωρ Θεσσαλονίκης

Πιερικός - Άθλος Ορεστιάδας

Ελπίδα Αμπελοκήπων Μακεδονικός

Απόλλων Καλαμαριάς - Πήγασος Πολίχνης

5η αγωνιστική (3-4 Νοεμβρίου)

ΑΟ Σερρών - ΡΕΠΟ

ΧΑΝΘ - Αναγέννηση Άρτας

Νέστωρ Θεσσαλονίκης - ΣΠΑ Καρδίτσας

Άθλος Ορεστιάδας - ΑΕΝ Πανοράματος

Μακεδονικός - Πιερικός

Πήγασος Πολίχνης Ελπίδα Αμπελοκήπων

Νίκη Αιγινίου - Απόλλων Καλαμαριάς

6η αγωνιστική (10-11 Νοεμβρίου)

ΡΕΠΟ - Νέστωρ Θεσσαλονίκης

Αναγέννηση Άρτας - ΑΟ Σερρών

Νίκη Αιγινίου - ΧΑΝΘ

ΣΠΑ Καρδίτσας - Άθλος Ορεστιάδας

ΑΕΝ Πανοράματος - Μακεδονικός

Πιερικός Πήγασος Πολίχνης

Απόλλων Καλαμαριάς - Ελπίδα Αμπελοκήπων

7η αγωνιστική (17-18 Νοεμβρίου)

Άθλος Ορεστιάδας - ΡΕΠΟ

Νέστωρ Θεσσαλονίκης - Αναγέννηση Άρτας

ΑΟ Σερρών - Νίκη Αιγινίου

Μακεδονικός - ΣΠΑ Καρδίτσας

Πήγασος Πολίχνης - ΑΕΝ Πανοράματος

Ελπίδα Αμπελοκήπων Πιερικός

ΧΑΝΘ - Απόλλων Καλαμαριάς

8η αγωνιστική (24-25 Νοεμβρίου)

ΡΕΠΟ - Μακεδονικός

Αναγέννηση Άρτας - Άθλος Ορεστιάδας

Νίκη Αιγινίου - Νέστωρ Θεσσαλονίκης

ΧΑΝΘ - ΑΟ Σερρών

ΣΠΑ Καρδίτσας - Πήγασος Πολίχνης

ΑΕΝ Πανοράματος Ελπίδα Αμπελοκήπων

Απόλλων Καλαμαριάς - Πιερικός

9η αγωνιστική (1-2 Δεκεμβρίου)

Πήγασος Πολίχνης - ΡΕΠΟ

Μακεδονικός - Αναγέννηση Άρτας

Άθλος Ορεστιάδας - Νίκη Αιγινίου

Νέστωρ Θεσσαλονίκης - ΧΑΝΘ

Ελπίδα Αμπελοκήπων - ΣΠΑ Καρδίτσας

Πιερικός ΑΕΝ Πανοράματος

ΑΟ Σερρών - Απόλλων Καλαμαριάς

10η αγωνιστική (8-9 Δεκεμβρίου)

ΡΕΠΟ - Ελπίδα Αμπελοκήπων

Αναγέννηση Άρτας - Πήγασος Πολίχνης

Νίκη Αιγινίου - Μακεδονικός

ΧΑΝΘ - Άθλος Ορεστιάδας

ΑΟ Σερρών - Νέστωρ Θεσσαλονίκης

ΣΠΑ Καρδίτσας Πιερικός

Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΕΝ Πανοράματος

11η αγωνιστική (15-16 Δεκεμβρίου)

Πιερικός - ΡΕΠΟ

Ελπίδα Αμπελοκήπων - Αναγέννηση Άρτας

Πήγασος Πολίχνης - Νίκη Αιγινίου

Μακεδονικός - ΧΑΝΘ

Άθλος Ορεστιάδας - ΑΟ Σερρών

ΑΕΝ Πανοράματος ΣΠΑ Καρδίτσας

Νέστωρ Θεσσαλονίκης - Απόλλων Καλαμαριάς

12η αγωνιστική (22-23 Δεκεμβρίου)

ΡΕΠΟ - ΑΕΝ Πανοράματος

Αναγέννηση Άρτας - Πιερικός

Νίκη Αιγινίου - Ελπίδα Αμπελοκήπων

ΧΑΝΘ - Πήγασος Πολίχνης

ΑΟ Σερρών - Μακεδονικός

Νέστωρ Θεσσαλονίκης Άθλος Ορεστιάδας

Απόλλων Καλαμαριάς - ΣΠΑ Καρδίτσας

13η αγωνιστική (12-13 Ιανουαρίου)

ΣΠΑ Καρδίτσας - ΡΕΠΟ

ΑΕΝ Πανοράματος - Αναγέννηση Άρτας

Πιερικός - Νίκη Αιγινίου

Ελπίδα Αμπελοκήπων - ΧΑΝΘ

Πήγασος Πολίχνης - ΑΟ Σερρών

Μακεδονικός Νέστωρ Θεσσαλονίκης

Άθλος Ορεστιάδας - Απόλλων Καλαμαριάς

14η αγωνιστική (19-20 Ιανουαρίου)

ΣΠΑ Καρδίτσας - Αναγέννηση Άρτας

ΑΕΝ Πανοράματος - Νίκη Αιγινίου

Πιερικός - ΧΑΝΘ

Ελπίδα Αμπελοκήπων - ΑΟ Σερρών

Πήγασος Πολίχνης - Νέστωρ Θεσσαλονίκης

Μακεδονικός Άθλος Ορεστιάδας

Απόλλων Καλαμαριάς - ΡΕΠΟ

15η αγωνιστική (26-27 Ιανουαρίου)

Αναγέννηση Άρτας - ΡΕΠΟ

Νίκη Αιγινίου - ΣΠΑ Καρδίτσας

ΧΑΝΘ - ΑΕΝ Πανοράματος

ΑΟ Σερρών - Πιερικός

Νέστωρ Θεσσαλονίκης - Ελπίδα Αμπελοκήπων

Άθλος Ορεστιάδας Πήγασος Πολίχνης

Μακεδονικός - Απόλλων Καλαμαριάς

16η αγωνιστική (2-3 Φεβρουαρίου)

ΡΕΠΟ - Νίκη Αιγινίου

ΣΠΑ Καρδίτσας - ΧΑΝΘ

ΑΕΝ Πανοράματος - ΑΟ Σερρών

Πιερικός - Νέστωρ Θεσσαλονίκης

Ελπίδα Αμπελοκήπων - Άθλος Ορεστιάδας

Πήγασος Πολίχνης Μακεδονικός

Απόλλων Καλαμαριάς - Αναγέννηση Άρτας


17η αγωνιστική (9-10 Φεβρουαρίου)

ΧΑΝΘ - ΡΕΠΟ

Νίκη Αιγινίου - Αναγέννηση Άρτας

ΑΟ Σερρών - ΣΠΑ Καρδίτσας

Νέστωρ Θεσσαλονίκης - ΑΕΝ Πανοράματος

Άθλος Ορεστιάδας - Πιερικός

Μακεδονικός Ελπίδα Αμπελοκήπων

Πήγασος Πολίχνης - Απόλλων Καλαμαριάς

18η αγωνιστική (16-17 Φεβρουαρίου)

ΡΕΠΟ - ΑΟ Σερρών

Αναγέννηση Άρτας - ΧΑΝΘ

ΣΠΑ Καρδίτσας - Νέστωρ Θεσσαλονίκης

ΑΕΝ Πανοράματος - Άθλος Ορεστιάδας

Πιερικός - Μακεδονικός

Ελπίδα Αμπελοκήπων Πήγασος Πολίχνης

Απόλλων Καλαμαριάς - Νίκη Αιγινίου

19η αγωνιστική (23-24 Φεβρουαρίου)

Νέστωρ Θεσσαλονίκης - ΡΕΠΟ

ΑΟ Σερρών - Αναγέννηση Άρτας

ΧΑΝΘ - Νίκη Αιγινίου

Άθλος Ορεστιάδας - ΣΠΑ Καρδίτσας

Μακεδονικός - ΑΕΝ Πανοράματος

Πήγασος Πολίχνης Πιερικός

Ελπίδα Αμπελοκήπων - Απόλλων Καλαμαριάς

20η αγωνιστική (2-3 Μαρτίου)

ΡΕΠΟ - Άθλος Ορεστιάδας

Αναγέννηση Άρτας - Νέστωρ Θεσσαλονίκης

Νίκη Αιγινίου - ΑΟ Σερρών

ΣΠΑ Καρδίτσας - Μακεδονικός

ΑΕΝ Πανοράματος - Πήγασος Πολίχνης

Πιερικός Ελπίδα Αμπελοκήπων

Απόλλων Καλαμαριάς - ΧΑΝΘ

21η αγωνιστική (9-10 Μαρτίου)

Μακεδονικός - ΡΕΠΟ

Άθλος Ορεστιάδας - Αναγέννηση Άρτας

Νέστωρ Θεσσαλονίκης - Νίκη Αιγινίου

ΑΟ Σερρών - ΧΑΝΘ

Πήγασος Πολίχνης - ΣΠΑ Καρδίτσας

Ελπίδα Αμπελοκήπων ΑΕΝ Πανοράματος

Πιερικός - Απόλλων Καλαμαριάς

22η αγωνιστική (16-17 Μαρτίου)

ΡΕΠΟ - Πήγασος Πολίχνης

Αναγέννηση Άρτας - Μακεδονικός

Νίκη Αιγινίου - Άθλος Ορεστιάδας

ΧΑΝΘ - Νέστωρ Θεσσαλονίκης

ΣΠΑ Καρδίτσας - Ελπίδα Αμπελοκήπων

ΑΕΝ Πανοράματος Πιερικός

Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΟ Σερρών

23η αγωνιστική (23-24 Μαρτίου)

Ελπίδα Αμπελοκήπων - ΡΕΠΟ

Πήγασος Πολίχνης - Αναγέννηση Άρτας

Μακεδονικός - Νίκη Αιγινίου

Άθλος Ορεστιάδας - ΧΑΝΘ

Νέστωρ Θεσσαλονίκης - ΑΟ Σερρών

Πιερικός ΣΠΑ Καρδίτσας

ΑΕΝ Πανοράματος - Απόλλων Καλαμαριάς

24η αγωνιστική (30-31 Μαρτίου)

ΡΕΠΟ - Πιερικός

Αναγέννηση Άρτας - Ελπίδα Αμπελοκήπων

Νίκη Αιγινίου - Πήγασος Πολίχνης

ΧΑΝΘ - Μακεδονικός

ΑΟ Σερρών - Άθλος Ορεστιάδας

ΣΠΑ Καρδίτσας ΑΕΝ Πανοράματος

Απόλλων Καλαμαριάς - Νέστωρ Θεσσαλονίκης

25η αγωνιστική (6-7 Απριλίου)

ΑΕΝ Πανοράματος - ΡΕΠΟ

Πιερικός - Αναγέννηση Άρτας

Ελπίδα Αμπελοκήπων - Νίκη Αιγινίου

Πήγασος Πολίχνης - ΧΑΝΘ

Μακεδονικός - ΑΟ Σερρών

Άθλος Ορεστιάδας Νέστωρ Θεσσαλονίκης

ΣΠΑ Καρδίτσας - Απόλλων Καλαμαριάς

26η αγωνιστική (13-14 Απριλίου)

ΡΕΠΟ - ΣΠΑ Καρδίτσας

Αναγέννηση Άρτας - ΑΕΝ Πανοράματος

Νίκη Αιγινίου - Πιερικός

ΧΑΝΘ - Ελπίδα Αμπελοκήπων

ΑΟ Σερρών - Πήγασος Πολίχνης

Νέστωρ Θεσσαλονίκης Μακεδονικός

Απόλλων Καλαμαριάς - Άθλος Ορεστιάδας

 

 

 

 

ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ Α2 ΑΝΔΡΩΝ
Αρ. Έτος: Πρωταθλητές Α2
Η δεύτερη ομάδα που ανεβαίνει στην Α1
27. 2015: Γ.Σ.Ηρακλής Παναχαϊκή Πετ.2013
26. 2014: Μ.Ε.Ν.Τ. Α.Ο.Ορεστιάδας
25. 2013: Παναχαϊκή
Α.Ε.Κ.
24. 2012: ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων Νέας Σμύρνης
23. 2011: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός Βραχατίου
22. 2010: Επίκουρος Πολίχνης Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης
21. 2009: Α.Ε.Κ. Πανελλήνιος Γ.Σ.
20. 2008: Απόλλων Καλαμαριάς Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
19. 2007: Α.Ο.Κηφισιάς Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων Νέας Σμύρνης
18. 2006: Α.Ε.Κ. Α.Σ.Άρης
17. 2005: Γ.Σ.Λαμίας Α.Σ.Πανερυθραϊκός
16. 2004; Πανελλήνιος Γ.Σ. Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων Ν.Σμύρνης
15. 2003: Α.Ε.Κ. Α.Ο.Παγκρατίου
14. 2002: Ε.Α.Πατρών Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης
13. 2001: Ο.Π.Ε.Ρεθύμνου Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
12. 2000: Άρης Νίκαιας Ολυμπιάδα Πατρών
11. 1999: Πανελλήνιος Γ.Σ.
Ε.Α.Πατρών
10. 1998: Ιωνικός Νίκαιας Ήφαιστος Δράμας
9. 1997: Μ.Γ.Σ.Α.Ε.Κομοτηνής Πανελλήνιος Γ.Σ.
8. 1996: Φιλία Ηλιούπολης Α.Ε.Κ.
7. 1995: Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων Ν.Σμύρνης
Ζαφειράκης Νάουσας
6. 1994: Α.Ε.Κ. Α.Γ.Σ.Ιωαννίνων
5. 1993: Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας Π.Α.Ο.Κ.
4. 1992: Πανελλήνιος Γ.Σ.
Εσπερος Βυζαντίου Θεσσαλονίκης
3. 1991: Ελληνικά Ναυπηγεία Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης
2. 1990: Α.Γ.Σ.Ιωαννίνων Ζαφειράκης Νάουσας
1. 1989: Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας Πανελλήνιος Γ.Σ. Προβιβάστηκαν επίσης στην Α1 Από την Α2: Ορεστιάδα, Εθνικός Αλεξανδρούπολης και από τη Β' Εθνική: Εθνικός Πειραιώς, Α.Ε. Κομοτηνής

 

 

 

 

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ