24-11-2012 23:47

Ο Κολινδρός στο... πόδι για το θρίαμβο της Νίκης

Αξιολογείστε το άρθρο
(0 votes)
Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τον ΠΑΟΚ στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Volley League. Η ομάδα του Γιάννη Μέλκα έχασε με 3-1 σετ (26-28, 25-20, 25-16, 25-21) από τη Νίκη Αιγινίου στον Κολινδρό και άλλος ένας πονοκέφαλος προστέθηκε στον έλληνα τεχνικό του Δικεφάλου καθώς ο Απόστολος Αρμενάκης υπέστη διάστρεμμα στις αρχές του πρώτου σετ.

Οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν χωρίς τους τραυματίες Γκεοργκίεφ, Ποτολίδη, αλλά βρήκαν τις λύσεις στους αντικαταστάτες τους, Γεωργόπουλο και Γκορίδη. Μάλιστα ο Γεωργόπουλος μαζί με τον Ντάμποβιτς ήταν οι κορυφαίοι της αναμέτρησης.

Στον ΠΑΟΚ ο Γιάννης Μέλκας δοκίμασε ως διαγώνιους τον Στεφανίδη και τον Κανέλλο αλλά χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Παρόλα αυτά οι φιλοξενούμενοι στο κατάμεστο κλειστό του Κολινδρού πήραν το πρώτο σετ στις λεπτομέρειες, αλλά η συνέχεια ήταν διαφορετική. Το σερβίς της Νίκης χάλασε την υποδοχή του ΠΑΟΚ (7 άσοι έναντι 1), ο Ντάμποβιτς έκανε εξαιρετικό παιχνίδι όπως και ο Μακλάχλιν, οδηγώντας την ομάδα τους σε μια σπουδαία νίκη.

Διαιτητές: Βασιλειάδης - Θεμελής

Tα σετ: 26-28, 25-20, 25-16, 25-21

ΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΙΟΥ (Στράντζαλης): Παπαδημητρίου 10 (1 άσο), Μακλάχλιν 19, Γάτσης 8 (1 άσο), Ντάμποβις 9 (1 άσο), Γεωργόπουλος Β. 18 (3 άσοι), Γκορίδης 6, Εφραιμίδης (λ 80% υπ. - 62% άριστες), Γεωργόπουλος Α. 1, Αναστασιάδης 1, Παράσογλου

ΠΑΟΚ (Μέλκας): Παντακίδης 7, Πλίκας 1, Χατζηηλιάδης 10, Μαυροβουνιώτης 16 (1 άσο), Κανέλλος 7, Αρμενάκης 2, Παπαδημητρίου (λ 50% υπ. - 50% άριστες), Στεφανίδης 6, Νικόλοφ 5 (5/10 επ., 33% υπ. - 17% άριστες), Χαραλαμπίδης 3, Αμπουίλα.

Πηγή φωτό: nikiaiginioy.blogspot.gr