1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
22-07-2018 11:14

North Ολυμπιάδα: Aργυρίου, Κλέπκου και Νικόλοβα / Παπαδοπούλου έκλεισαν θέση για τα ημιτελικά

Η ομάδα των Aργυρίου, Κλέπκου και των Νικόλοβα / Παπαδοπούλου προκρίθηκαν στα ημιτελικά του κυρίως ταμπλό των γυναικών στο τουρνουά μπιτς βόλεϊ της κατηγορίας North που διεξάγεται στη πανέμορφη παραλία της Ολυμπιάδας στη Χαλκιδική.

Μεγάλες μάχες έγιναν και στον Β΄γύρο όπου οι Αργυρίου, Κλέκπκου νίκησαν στο ντέρμπι τις Γεωργαντά, Καπόλου με 2-0 (21-18, 21-19), ενώ οι Νικόλοβα, Παπαδοπουλου επικράτησαν των Αλτίνη, Καλαμαρίδου με 2-0 (21-18, 21-18).

Το τουρνουά της Ολυμπιάδας είναι από τα πιο δυνατά της κατηγορίας North και σε όλη την βόρεια Ελλάδα το εφετινό καλοκαίρι και είναι πρόβα τζενεράλε πριν από τα τελικά που θα γίνουν σε μία εβδομάδα στον Άγιο Νικόλαο. Στους αγώνες που ξεκίνησαν το πρωί της Κυριακής η κεντρική κερκίδα είναι κατάμεστη ενώ ο Κώστας Σερέτης ξεσηκώνει τους θεατές που παρακολουθούν υψηλού επιπέδου θέαμα. Υπεύθυνος διοργάνωσης των North είναι ο Σπύρος Γκολίτσης και συνδιοργανωτής ο Γιάννης Πετράκης που είναι ιδιοκτήτης του μπιτς μπαρ  Perroquet στην παραλία της Ολυμπιάδας.

 

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟ ΤΑΜΠΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ - NORTH ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
Γεωργιάδη Κ./Ροδανού Ζ. vs bye 2 - 0  
Δαμιανίδου Σ./Κωστάκη Ιφ. vs Βλάχου Β./Πιτσιγκώνη Ε 2 - 1 21-15, 23-25, 15-11
Βουλγαράκη Μ./Δημητριάδου Σ. vs Bye 2 - 0  
bye vs Nikolova D./Παπαδοπούλου Χρ. 0 - 2  
Γεωργιάδη Κ./Ροδανού Ζ. (ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ) vs Δαμιανίδου Σ./Κωστάκη Ιφ. 2 - 1 21-15, 15-21, 15-13
Βουλγαράκη Μ./Δημητριάδου Σ. vs Nikolova D./Παπαδοπούλου Χρ. (ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ) 0 - 2 12-21,15-21

 

 

ΚΥΡΙΩΣ ΤΑΜΠΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ - NORTH ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
ΑΓΩΝΕΣ ΦΑΣΗ ΟΜΑΔΑ-Α VS ΟΜΑΔΑ-Β  
Α΄ΓΥΡΟΣ
1 I Γεωργαντά Ε./Καπόλου Κ. vs Βερνάρδου Α./Σφυρίου Ε. 2-1 (18-21, 21-13, 21-06)
2 I Αργυρίου Ε./Κλέπκου Μ. vs Κανταρτζή Ε./Kimble C. 2-1 (18-21, 21-14, 15-8
3 I Αλτίνη Κ./Καλαμαρίδου Μ. vs Γεωργιάδη Κ./Ροδανού Ζ. 2-0 (21-14, 23-21)
4 I Nikolova D./Παπαδοπούλου Χρ. vs Βαρδοπούλου Α./Κουρτίδου Β. 2-1 (19-21, 21-17, 15-10)
Β΄ΓΥΡΟΣ
5 II Γεωργαντά Ε./Καπόλου Κ. vs Αργυρίου Ε./Κλέπκου Μ. 0-2 (18-21, 19-21)
6 II Αλτίνη Κ./Καλαμαρίδου Μ. vs Nikolova D./Παπαδοπούλου Χρ. 0-2 (18-21, 18-21)
ΤΑΜΠΛΟ ΗΤΤΗΜΕΝΩΝ (οι χαμένοι στην 7η θέση)
7 7 Βερνάρδου Α./Σφυρίου Ε. vs Κανταρτζή Ε./Kimble C.  
8 7 Γεωργιάδη Κ./Ροδανού Ζ. vs Βαρδοπούλου Α./Κουρτίδου Β.  
ΤΑΜΠΛΟ ΗΤΤΗΜΕΝΩΝ (οι χαμένοι στην 5η θέση)
9 5 Νικητής Αγώνα Νο7 vs Αλτίνη Κ./Καλαμαρίδου Μ.  
10 5 Νικητής Αγώνα Νο8 vs Γεωργαντά Ε./Καπόλου Κ.  
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
11 Ημ Αργυρίου Ε./Κλέπκου Μ. vs Νικητής Αγώνα Νο9  
12 Ημ Nikolova D./Παπαδοπούλου Χρ. vs Νικητής Αγώνα Νο10  
ΤΕΛΙΚΟΣ
13 Τελ Νικητής Αγώνα Νο11 vs Νικητής Αγώνα Νο12  

 

 

 

Media

Σχετικά άρθρα

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ