07-12-2019 21:48

Μηδενίστηκε ο Κέρκης στο παιχνίδι με την Ολυμπιάδα Πατρών

Η Ολυμπιάδα Πατρών πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης απέναντι στον Κέρκη στη Σάμο για την 8η αγωνιστική του Α' ομίλου της Α2 Ανδρών, όμως το παιχνίδι δεν ξεκίνησε ποτέ.

Ο αγώνας ήταν προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 19.00, όμως ο γιατρός του αγώνα καθυστέρησε να φθάσει στο γήπεδο λόγω ιατρικού περιστατικού. Ο Κέρκης ζήτησε παράταση 15 λεπτών όπως ορίζει ο κανονισμός, όμως ο χρόνος πέρασε και ο διαιτητής του αγώνα Χρήστος Χρηστίδης έπρεπε να λειτουργήσει βάσει κανονισμού και να κλείσει το φύλλο αγώνα. Ο γιατρός έφθασε στο γήπεδο 19 λεπτά μετά την προγραμματισμένη ώρα έναρξης του αγώνα.

Έτσι, ο αγώνας κατοκυχώθηκε υπέρ της Ολυμπιάδας με 3-0 σετ (25-0, 25-0, 25-0) και του Κέρκη του αφαιρέθηκαν τρεις βαθμοί.