Στο κατάμεστο κλειστό γυμναστήριο «Στ. Καλαϊτζής», οι «ασπρόμαυροι» ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο σημείο της αναμέτρησης και πλέον περιμένουν να ολοκληρωθεί ο αγώνας της Ροδίων Άθλησις με τον Κέρκη Σάμου για να μάθουν τον αντίπαλό τους στον τελικό της Κυριακής (14/4, 18.00).
Η ομάδα του Γιάννη Πλήθη πάλεψε το δεύτερο σετ και ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 17-19. Ο ΟΦΗ έτρεξε σερί 4-0 με σέρβερ τον Εφραιμίδη για το 21-19, η Δραπετσώνα ισοφάρισε σε 23-23, αλλά ο Μπάσης με δύο σερί επιθέσεις πρώτου χρόνου διαμόρφωσε το 25-23.
Τα σετ: 3-0 (25-18, 25-23, 25-17)
ΟΦΗ (Ζλατιλίδης): Τζελάτι, Κομητούδης, Εφραιμίδης, Κολτσιάκης, Αντιφάκος, Μπάσης / Καρασαββίδης (λ), Τεφτσής (λ), Μονιάκης, Καρατζάς.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (Πλήθης): Παπασπύρος, Δεληπρίμης, Κογκαλίδης, Σιώπης, Μαμαλής, Μανίκας / Μουσλία (λ), Κουτσουρής (λ), Γαβριήλ, Λέλος.
Το πρόγραμμα και οι διαιτητές (Στ. Καλαϊτζής - Νέα Ερυθραία):
Σάββατο 13 Απριλίου
ΦΗ - ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-0 (25-18, 25-23, 25-17)
Διαιτητές: Κουτσούλας, Μενεσλής, Επόπτες: Σταθοπούλου, Αρβανίτης, Γραμματεία: Καλογιάννη.
19.00: Ροδίων Άθλησις - ΑΣ Κέρκης
Διαιτητές: Ονόπας, Πικραμένος, Επόπτες: Βαρατάσης, Αλεβετσοβίτης, Γραμματεία: Παπασηφάκη.
Κυριακή 14 Απριλίου
16.00: Η (1) - Η (2)
Διαιτητές: Μουλά Ειρ., Παπαχατζής, Επόπτες: Αρβανίτης, Χατζηβασιλείου, Γραμματεία: Ταλαρού.
18.00: Ν (1) - Ν (2)
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Νικολόπουλος, Επόπτες: Γεωργιάδης, Νικάκης, Γραμματεία: Παπασηφάκη.
Η ομάδα του Γιάννη Πλήθη πάλεψε το δεύτερο σετ και ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 17-19. Ο ΟΦΗ έτρεξε σερί 4-0 με σέρβερ τον Εφραιμίδη για το 21-19, η Δραπετσώνα ισοφάρισε σε 23-23, αλλά ο Μπάσης με δύο σερί επιθέσεις πρώτου χρόνου διαμόρφωσε το 25-23.
Τα σετ: 3-0 (25-18, 25-23, 25-17)
ΟΦΗ (Ζλατιλίδης): Τζελάτι, Κομητούδης, Εφραιμίδης, Κολτσιάκης, Αντιφάκος, Μπάσης / Καρασαββίδης (λ), Τεφτσής (λ), Μονιάκης, Καρατζάς.
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ (Πλήθης): Παπασπύρος, Δεληπρίμης, Κογκαλίδης, Σιώπης, Μαμαλής, Μανίκας / Μουσλία (λ), Κουτσουρής (λ), Γαβριήλ, Λέλος.
Το πρόγραμμα και οι διαιτητές (Στ. Καλαϊτζής - Νέα Ερυθραία):
Σάββατο 13 Απριλίου
ΦΗ - ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-0 (25-18, 25-23, 25-17)
Διαιτητές: Κουτσούλας, Μενεσλής, Επόπτες: Σταθοπούλου, Αρβανίτης, Γραμματεία: Καλογιάννη.
19.00: Ροδίων Άθλησις - ΑΣ Κέρκης
Διαιτητές: Ονόπας, Πικραμένος, Επόπτες: Βαρατάσης, Αλεβετσοβίτης, Γραμματεία: Παπασηφάκη.
Κυριακή 14 Απριλίου
16.00: Η (1) - Η (2)
Διαιτητές: Μουλά Ειρ., Παπαχατζής, Επόπτες: Αρβανίτης, Χατζηβασιλείου, Γραμματεία: Ταλαρού.
18.00: Ν (1) - Ν (2)
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Νικολόπουλος, Επόπτες: Γεωργιάδης, Νικάκης, Γραμματεία: Παπασηφάκη.