14-01-2018 02:50

Γκολίτσης: «Είχαμε την ευκαιρία μας στο 3ο σετ»

Αξιολογείστε το άρθρο
(0 votes)
Ο προπονητής του Ηρακλή Χαλκίδας Σπύρος Γκολίτσης είπε για την ήττα από την Κηφισιά στο τάι μπρέικ:
«Κατ΄αρχήν εύχομαι περαστικά στον Σοάρες και να τον δούμε πάλι στα γήπεδα γρήγορα. Εγινε δυνατός αγώνας αλλά ήμασταν πολύ νευρικοί στα κρίσιμα σημεία. Δεν πήγαμε καλά στο σερβίς που είναι το δυνατό μας στοιχείο. Είχαμε ευκαιρία στο 3ο σετ όπου προηγήθηκαμε μέχρι τα μισά και δεν αξιοποιήσαμε την υπεροχή μας σε εκείνο το σημείο. Εάν κάναμε το 2-1 σετ πολλά θα ήταν διαφορετικά. Η Κηφισιά έπαιξε πιο ελεύθερα και νίκησε δίκαια. Κρατάμε την επανεμφάνιση του Μότα και την άνοδο του Γκόμεζ ο οποίος μαζί με τους συνεργάτες μου δουλεύει πολύ. Ο Γκόμεζ τους προηγούμενους μήνες είχε μείνει πολύ πίσω. Παρά την ήττα κρατάμε τον βαθμό και κρατάμε την 4η θέση που είναι και ο μεγάλος στόχος».