Ο Ηρακλής είναι η μόνη ομάδα που βρισκόταν και στο περσινό final 4, από το οποίο βρήκε πρωταθλητής ο ΑΓΣΙ.
Το πρόγραμμα του Final 4
Σάββατο 7/3
16.00, ΓΣ Ηρακλής – ΕΑ Πατρών
18.00, ΑΟΝΣ Μίλων – Νίκη Αιγινίου
Κυριακή 8/3
14.00, Μικρός Τελικός
16.00, Τελικός
Οι τέσσερις φιναλίστ
ΓΣ Ηρακλής
No | Ονοματεπώνυμο | Θέση | Ημ. Γέν. | Ύψος |
2 | Παναγιώτης Κουκουμάκας | Κ | 1996 | 1.93 |
3 | Οδυσσέας Τσιράκης | Λ | 1995 | 1.84 |
4 | Γιώργος Κολτσιάκης | Δ | 1997 | 1.94 |
5 | Νικηφόρος Φωτιάδης | Κ | 1997 | 1.95 |
6 | Κυριακός Πααδόπουλος | Α | 1996 | 1.97 |
7 | Άγγελος Στεφνίδης | Π | 2000 | 1.84 |
8 | Θεοδόσης Ηλίας | Π | 1995 | 1.93 |
9 | Στέλιος Τζιουμάκας | Α | 1998 | 1.94 |
12 | Αθηνόδωρος Καϊλής | Κ | 1998 | 1.91 |
14 | Χρυσόστομος Τσάτσουλας | Α | 1997 | 1.94 |
15 | Αλέξανδρος Μπούτος | Κ | 1998 | 1.98 |
17 | Κώστας Καπετανίδης | Α | 1999 | 1.94 |
18 | Μούχλιας Βασίλης | Α | 1996 | 1.95 |
19 | Αντώνης Μπουράκης | Λ | 1998 | 1.85 |
20 | Νικήτας Βιλδιρίδης | Α | 1998 | 1.90 |
Προπονητής: Χρήστος Πάτρας
ΕΑ Πατρών
Νο | Ονοματεπώνυμο | Θέση | Ημ. Γεν. |
Υψος |
1 | Κων/Νος Μακρυγιάννης | Α | 1999 | 1.95 |
2 | Νίκος Λάτσης | Κ | 1997 | 1.87 |
3 | Παναγιώτης Καραμπελέσης | Π | 1997 | 1.86 |
4 | Βάιος Γεωργιόπουλος | Α | 1999 | 1.86 |
5 | Γιώργος Κανελόπουλος | Π | 1997 | 1.90 |
7 | Λευτέρης Δρακόπουλος | Α | 1997 | 1.91 |
8 | Οδυσσέας Δρίβας | Κ | 1996 | 1.87 |
9 | Φρατσέσκος Γιαννούτσος | Κ | 1996 | 2.00 |
10 | Αντρέας Κάβουρας | Δ | 1998 | 1.99 |
11 | Γιώργος Ασημακόπουλος | Λ | 1996 | 1.78 |
14 | Βασίλης Καραγιώργος | Λ | 1997 | 1.78 |
17 | Μίλτος Τσαρκατόγλου | Κ | 1997 | 1.96 |
Προπονητής: Αντώνης Γεράνιος
Β' Προπονητής: Βασίλης Νιάρος
ΑΟΝΣ Μίλων
No | Ονοματεπώνυμο | Θέση | Ημ. Γέν. | Ύψος |
10 | Αλέξανδρος Τουρνάκης | Κ | 1995 | 1.99 |
13 | Κυριάκος Σπυριούνης | Α | 1997 | 1.95 |
17 | Νικόλαος Παπασταματάτος | Π | 1995 | 1.92 |
8 | Κωνσταντίνος Αθανασόπουλος | Α | 1995 | 1.91 |
1 | Γεώργιος Περγαμάλης | Δ | 1995 | 1.86 |
15 | Νικόλαος Καρατζάς | Κ | 1998 | 1.99 |
18 | Γεράσιμος Παπασταματάτος | Α | 1996 | 1.89 |
2 | Αλέξανδρος Παπαδόπουλος | Κ | 1997 | 1.87 |
3 | Νάσος Ανδρεόπουλος | Α | 1997 | 1.90 |
4 | Θάνος Κωνσταντακόπουλος | Δ | 1998 | 1.90 |
12 | Άγγελος Φιλίππου | Α | 1998 | 1.87 |
16 | Πάρις Κοτοματάς | Π | 1998 | 1.74 |
Προπονητής: Παναγιώτης Γεωργούντζος
Νίκη Αιγινίου
No | Ονοματεπώνυμο | Θέση | Ημ. Γέν. | Ύψος |
1 | Εμμανουήλ Βλασιάδης | Λ | 1998 | 1,75 |
4 | Ιωάννης Ματσκίδης | Λ | 1997 | 1,80 |
5 | Αλέξανδρος Kιοσσές | Π | 1995 | 1,82 |
6 | Φοίβος Κουπατσιάρης | Π | 1999 | 1,92 |
8 | Αθανάσιος Παπάζογλου | Κ | 1995 | 1,95 |
11 | Ελευθέριος-Φοίβος Πελοπίδας | Α | 1995 | 1,86 |
12 | Θεόδωρος Βουλκίδης | Δ | 1996 | 2,02 |
13 | Σταύρος Πουνιώτης | Α | 1997 | 1,77 |
15 | Γεώργιος Παπαλεξίου | Κ | 1999 | 2,03 |
16 | Ανδρέας Ιωαννίδης | Κ | 1998 | 1,82 |
17 | Δημήτριος Κιοσσές | Α | 1998 | 1,84 |
18 | Ιωάννης Ιωαννίδης | Α | 1995 | 1,87 |
20 | Ιωάννης-Αλέξανδρος Κουτιώλας | Κ | 1997 | 1,88 |
Προπονητής: Θανάσης Στράντζαλης
Η Χρυσή Βίβλος
Έτος Πρωταθλητές Εφήβων
1965 (Πειραιάς) Παναθηναϊκός
1966 (Θεσσαλονίκη) Αρης
1968 (Αθήνα) Ολυμπιακός
1970 (Θεσσαλονίκη) Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
1971 (Λάρισα) Ολυμπιακός
1976 (Λάρισα) Εθνικός Αλεξανδρούπολης
1978 (Θεσσαλονίκη) Νηρέας
1980 (Λάρισα) Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας
1981 (Λάρισα) Αρης
1982 (Τρίκαλα) Παναθηναϊκός
1983 (Βόλος) ΠΑΟΚ
1984 (Αθήνα) Δημόκριτος
1985 (Θεσσαλονίκη) Αρης
1986 (Καρδίτσα) Πανελλήνιος
1987 (Σέρρες) Εθνικός Αλεξανδρούπολης
1988 (Ορεστιάδα) ΑΟ Ορεστιάδας
1989 (Χανιά) Πανελλήνιος
1990 (Ξάνθη) Αρης
1991 (Πάτρα) ΑΟ Ορεστιάδας
1992 (Φλώρινα) ΑΟ Ορεστιάδας
1993 (Χαλκίδα) ΑΟ Ορεστιάδας
1994 (Παιανία/Αθήνα) Φιλία Ηλιούπολης
1995 (Ορεστιάδα) ΑΟ Ορεστιάδας
1996 (Ρέντης/Πειραιάς) ΑΟ Ορεστιάδας
1997 (Ρέντης/Πειραιάς) Ηρακλής
1998 (Γουδή/Αθήνα) Ορφέας Ηλιούπολης
1999 (Γουδή/Αθήνα) Αρης Νίκαιας
2000 (Μετς/Αθήνα) Αρης Νίκαιας
2001 (Δραπετσώνα/Πειραιάς) Αρης Νίκαιας
2002 (Μίκρα/Θεσσαλονίκη) Ηρακλής
2003 (Δραπετσώνα/Πειραιάς) Ηρακλής
2004 (Σκύδρα) Μακεδονικός Νεάπολης
2005 (Νάουσα) Ζαφειράκης Νάουσας
2006 (Αργυρούπολη/Αθήνα) Ολυμπιακός
2007 (Ζάκυνθος) Ηρακλής
2008 (Αγ. Δημήτριος/Αθήνα) Ηρακλής
2009 (Μίκρα/Θεσσαλονίκη) Ηρακλής
2010 (Ν. Ερυθραία/Αθήνα) Ηρακλής
2011 (Αλεξανδρούπολη) Εθνικός Αλεξανδρούπολης
2012 (Αργυρούπολη/Αθήνα) Εθνικός Αλεξανδρούπολης
2013 (Αλεξανδρούπολη) Εθνικός Αλεξανδρούπολης
2014 (Κόνιτσα) ΑΓΣ Ιωαννίνων