1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Ο.Π.Ε. Ρεθύμνου

 

 

 

 

6. ΟΠΕ Ρεθύμνου 2014-15
Φ. ΑΘΛΗΤΡΙΑ ΧΩΡΑ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2013-14
1. Φιντάνκα Σαπαφρέσκα Ελλάδα 4/05/1970 1.80 Κεντρική ΟΠΕΡ
2. Ελιάνε Χατζάκη Ελλάδα 27/05/1993 1.68 Λίμπερο ΣΦΠ Χανίων
3. Νικολέτα Τουρλίτη Ελλάδα 16/01/1978 1.70 Ακραία ΟΠΕΡ
4. Μαρία Μυτηλιναίου Ελλάδα 21/09/1984 1.81 Ακραία ΟΠΕΡ
5. Στελίνα Παπαδάκη Ελλάδα 14/07/1992 1.77 Κεντρική ΑΟ Κύδων
6. Ευτυχία Κλεισάρη Ελλάδα 2/03/1995 1.80 Κεντρική ΑΟ Κύδων 
7. Μάγδα Δραμιτίνου Ελλάδα 28/10/1980 1.77 Διαγώνια ΟΠΕΡ
8. Ιρίνα Φεντότοβα Ελλάδα 06/10/1969 1.90 Ακραία ΟΠΕΡ
9. Μαριλή Βροντάκη Ελλάδα 8/07/1984 1.70 Λίμπερο ΟΠΕΡ
10. Γεωργία Παρασκάκη Ελλάδα 26/06/1981 1.81 Πασαδόρος ΟΠΕΡ
11. Χριστίνα Καλογριδάκη Ελλάδα 2/11/1992 1.84 Κεντρική ΟΠΕΡ
13. Ελένη Σμπιράκη Ελλάδα 12/01/1995 1,78 Ακραία ΟΠΕΡ
14.  Μαργαρία Μυτηλιναίου Ελλάδα 9/05/1994 1,70 Ακραία ΟΠΕΡ
15.  Πολυξένη Σημαντηράκη Ελλάδα 20/11/1992 1,72 Λίμπερο ΟΠΕΡ
17. Ελένη Σαλούστρου Ελλάδα 15/10/1992 1,86 Κεντρική Κτησιφώντας
18.  Μαρία Κιλιζιράκη Ελλάδα 28/09/1981 1,80 Πασαδόρος ΑΟ Άνεμος
19.  Βαρβάρα Ξαγοραράκη Ελλάδα 11/07/1992 1,80 Κεντρική ΓΑΣ Μεσσαράς
20. Ραφαέλα Χατζάκη Ελλάδα 27/05/1993 1,79 Πασαδόρος ΣΦΠ Χανίων
Προπονητής: Νίκος Ζιώγας (Ελλάδα)
Βοηθός προπονητή: Στέλιος Αστρινάκης, Στέλιος Πετράκης

 

                                                   Ο.Π.Ε.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 2013-14
Φ. ΑΘΛΗΤΡIA ΧΩΡΑ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2012-13
1.
Φιντάνκα Σαπαρέφσκα Ελλάδα 04/05/1970 1.80 Κεντρική ΟΠΕ Ρεθύμνου
2.
Ελιάνε Χατζάκη Ελλάδα 27/05/1993 1.68 Λίμπερο ΣΦΠ Χανίων
3. Τουρλίτη Νικολέττα  Ελλάδα 16/01/1978 1.70 Ακραία ΟΠΕ Ρεθύμνου
4.
Μαρία Μυτιληναίου Ελλάδα 21/09/1984 1.81 Ακραία ΟΠΕ Ρεθύμνου
5.
Ραλίτσα Βασίλεβα Βουλγαρία 17/03/1992 1.90 Ακραία Στουτγκάρδη
6.
Ευτυχία Μιχαήλ Ελλάδα 27/03/1991 1.80 Κεντρική ΝΑΟ Σούδας
7. Μάγδα Δραμιτινού Ελλάδα 28/10/1980 1.77 Διαγώνια ΟΠΕ Ρεθύμνου  
8.
Ιρίνα Φεντότοβα Ελλάδα 06/10/1969 1.90 Ακραία ΟΠΕ Ρεθύμνου
9. Μαριλή Βροντάκη Ελλάδα 08/07/1984  1.70 Λίμπερο ΟΠΕ Ρεθύμνου  
10. Αθηνά Ροδινού Ελλάδα 12/10/1986  1.81 Κεντρική ΟΠΕ Ρεθύμνου  
11. Σοφία Χατζοπούλου Ελλάδα 08/10/1981  1.77 Κεντρική ΟΠΕ Ρεθύμνου  
12.
Νίνα Κατερίνη Ελλάδα 12/05/1983 1.81 Ακραία ΖΑΟΝ
13. Ελένη Σμπιράκη Ελλάδα 12/01/1985 1.78 Ακραία ΟΠΕ Ρεθύμνου  
14.
Χριστίνα Μαυρέα Ελλάδα 14/05/1993 1.82 Κεντρική ΑΘΛΕΣΗ
15. Πολυξένη Σημαντηράκη Ελλάδα 20/11/1982 1.72 Λίμπερο ΟΠΕ Ρεθύμνου
16. Χριστίνα Καλογριδάκη Ελλάδα 11/02/1992 1.84 Κεντρική Ηρακλής Κηφισιάς
17.
Νίκη Μανωλάκη
Ελλάδα 03/02/1988 1.73 Πασαδόρος ΑΣΠΕ Θέτις
18.
Βεσέλα Μπόντσεβα
Βουλγαρία 31/01/1990 1.82 Πασαδόρος Λυόν (Γαλλία)
19.
Μπράνκιτσα Νίκιτς
Σερβία 26/10/1985 1.92 Διαγώνια Σαν Βίτο (Ιταλία)
20.
Ραφαέλα Χατζάκη
Ελλάδα 27/05/1993 1.79 Ακραία ΣΦΠ Χανίων
Προπονητής: Μιχάλης Χαχαγιόπουλος (ανανέωσε)
Β΄προπονητής: Δήμος Μπουρμπάκης (ανανέωσε)
Στατιστική: Στέλιος Κουνδουράκης
Φροντιστής: Κατερίνα Αργέντη
Έφυγαν: Άννα Σαλούστρου (Κ - Γ.Σ. Χαλάνδρι), Πάουλα Αντρέα Ισαχάρ Κορτές (Δ), Αθηνά Δηλαβέρη (Λ)

 

 

 

                                                   Ο.Π.Ε.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 2012-13
Φ. ΑΘΛΗΤΡIA ΧΩΡΑ ΓΕΝΝΗΣΗ ΥΨΟΣ ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ 2011-12
1. Νίνα Κατερίνη  ΕΛΛ 12/05/1983   1.81 Ακραία ΖΑΟΝ
10. Αθηνά Δηλαβέρη ΕΛΛ 25/08/1982   1.73 Λίμπερο Ολυμπιακός
3. Τουρλίτη Νικολέττα  ΕΛΛ 16/01/1978  1.70 Ακραία ΟΠΕ Ρεθύμνου
7. Μάγδα Δραμιτινού ΕΛΛ 28/10/1980  1.77 Διαγώνια ΟΠΕ Ρεθύμνου  
9. Μαριλή Βροντάκη ΕΛΛ 08/07/1984   1.70 Λίμπερο ΟΠΕ Ρεθύμνου  
6. Αθηνά Ροδινού ΕΛΛ 12/10/1986   1.81 Κεντρική ΟΠΕ Ρεθύμνου  
11. Σοφία Χατζοπούλου ΕΛΛ 08/10/1981   1.77 Κεντρική ΟΠΕ Ρεθύμνου  
16. Αναστασία Κουνδουράκη ΕΛΛ 30/07/1977  1.77 Ακραία-Διαγώνια ΟΠΕ Ρεθύμνου  
13. Ελένη Σμπιράκη ΕΛΛ 12/01/1985  1.78 Ακραία ΟΠΕ Ρεθύμνου  
5. Άννα Σαλούστρου  ΕΛΛ 22/10/1985   1.88 Κεντρική ΟΠΕ Ρεθύμνου  
1. Φιντάνκα Σαπαρέφσκα ΕΛΛ 04/05/1970   1.80 Κεντρική ΟΠΕ Ρεθύμνου  
2. Γεωργία Παρασκάκη ΕΛΛ 26/06/1981   1.81 Πασαδόρος ΟΠΕ Ρεθύμνου  
8. Ιρίνα Φεντότοβα ΚΑΖ 06/10/1969   1.90 Ακραία ΟΠΕ Ρεθύμνου  
15. Πολυξένη Σημαντηράκη ΕΛΛ 20/11/1982  1.72 Λίμπερο ΟΠΕ Ρεθύμνου
14. Πάουλα Αντρέα Ισαχάρ Κορτές KOΛ 31/12/1984 1.83 Διαγώνια  
Προπονητής: Μιχάλης Χαχαγιόπουλος (ανανέωσε)
Β΄προπονητής: Δήμος Μπουρμπάκης (από ΑΟ Χανίων)
ΦΕΥΓΟΥΝ: Μυτιληναίου Μαρία (Α-Δ), Βλαχάκη Μαρία (Π), Αλεξανδράκη Δήμητρα (Κ)


ΤΙΤΛΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ - ΚΥΠΕΛΛΩΝ
2011-12: Α2 Γυναικών - Α΄όμιλος


ΟΙ ΚΑΤΑΤΑΞΕΙΣ ΤΟΥ ΟΠΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΣΤΑ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ Α΄ΕΘΝΙΚΗΣ-Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΕΤΟΣ: 2015
2014
2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999
ΘΕΣΗ:   7 4 Α2Α1 Α2Α2 Α23                      
* Στην Α2 αναφέρεται και η κατάταξη (π.χ. Α21 είναι 1ος στην Α2 ή Α28 είναι 8ος στην Α2). Τ: Τοπικό


ΕΤΟΣ: 1998 1997 1996 1995 1994 1993 1992 1991 1990 1989 1988 1987 1986 1985 1984 1983
ΘΕΣΗ:                      
 


H αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την ΑΕΚ ξεχωρίζει από την φάση των «16» του Κυπέλλου Γυναικών, όντας οι μεγάλοι άτυχοι της κλήρωσης. Ο Κυπελλούχος Ολυμπιακός έχει εύκολο έργο, καθώς κληρώθηκε με τον νικητή του ζευγαριού Αργυρούπολη - Μεσσαρά.
Δείτε το πρόγραμμα και τους διαιτητές όλων των εθνικών πρωταθλημάτων (23-28/1).
Δεν αναφερόμαστε στο παιχνίδι του Πανναξιακού με τη Λε Κανέ, αλλά στην 12η αγωνιστική της Α1 Γυναικών, της οποίας MVP αναδείχθηκε η Μίλιτσα Γιόβιτς.
Οι βουλευτικές εκλογές φέρνουν έναρξη 13η αγωνιστικής της Α1 γυναικών μια ημέρα νωρίτερα, με τον Ολυμπιακό ανοίγει την αυλαία στο Ρέντη. Η ομάδα του Γιάννη Νικολάκη, στον απόηχο των αλλαγών στο ρόστερ, με την Ιβάνα Νέσοβιτς να παίρνει τη θέση της Λετίσια Μποσκάτσι υποδέχεται τους Μακεδόνες που φάνουν στην Αθηνα, χωρίς Αλεξάκου και Κόλια.
Η Γκαμπριέλα Τσβετάνοβα πρόσθεσε άλλη μία σπουδαία εμφάνιση στο ενεργητικό της με την φανέλα του Πανναξιακού, στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό και συνεχίζει στην πρώτη θέση του Επάθλου Novasports.
Ο ΟΠΕ Ρεθύμνου πέρασε με 3-1 από την έδρα του Ηρακλή ο οποίος  πάλεψε το ματς που έγινε για την 12η αγωνιστική της Α1 γυναικών
Δείτε το πρόγραμμα και τους διαιτητές του Σαββατοκύριακου 17-18 Ιανουαρίου.
Mπορεί οι αγωνιστικές υποχρεώσεις για την Α1 Γυναικών να ξεκίνησαν την Τρίτη 13/1 με το εξ αναβολής ντέρμπι μεταξύ του Ολυμπιακού και της ΑΕΚ  (10η αγωνιστική), ωστόσο από αύριο ξεκινάει ο δεύτερος γύρος του πρωταθλήματος. Οι ομάδες μετά από 27 μέρες αγωνιστικής απραξίας ξεκινούν αύριο τις μάχες, σε μία αγωνιστική με ντέρμπι σε όλα τα μέτωπα.
Δείτε το πρόγραμμα και τους διαιτητές όλων των εθνικών πρωταθλημάτων.
Στην πρόσκληση του Δήμου Ρεθύμνης για συμμετοχή στις εορταστικές εκδηλώσεις Χριστουγέννων - Πρωτοχρονιάς ανταποκρίθηκε ο Ο.ΠΕ.Ρεθύμνου και ο Ν.ΟΠΕΡ διοργανώνοντας εκμάθηση και παρουσίαση βόλεϊ στην πλατεία Μικρασιατών.
Σε μία λαμπερή εκδήλωση στο κλειστό της Νέας Φιλαδέλφειας, παρουσία πολλών αθλητών και κυρίως προπονητών από το παρελθόν, το παρόν και το μέλλον του ελληνικού βόλεϊ, ο ΣΕΠΠΕ βράβευσε παλιές μεγάλες μορφές που έγραψαν ιστορία στα μέρη μας. Άνθρωποι του αθλήματος βρέθηκαν στην Φιλαδέλφεια βρέθηκαν από όλη την Ελλάδα, ακόμη και από τον Βορρά όπως ο Θανάσης Κασαμπαλής και ο Τάκης Χριστοφορίδης.
Η βαθμολογία για την 11η αγωνιστική του Επάθλου Novasports Πρωταθλήματος Βόλεϊ Α1 γυναικών 2014-2015 έχει ως εξής:
Δείτε φωτογραφίες από τη νίκη του ΟΠΕΡ με 3-0 απέναντι στους Μακεδόνες Αξιού, στον αγώνα που έγινε στη Χαλάστρα.
Με το δεξί έκλεισε η χρονιά για τον ΟΠΕΡ, καθώς επικράτησε εύκολα με 3-0 των Μακεδόνων στην Χαλάστρα, τελειώνοντας με νίκη τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος.

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ