30-03-2013 23:09

Νίκησε Βικτόρια και έδειξε πανέτοιμη για τα μπαράζ ανόδου

Αξιολογείστε το άρθρο
(2 votes)
Σε έναν αγώνα που ο Παναγιώτης Τσιακμάκης ήθελε να δει την ομάδα του να αγωνίζεται με έναν αντίπαλο μεγαλύτερης δυναμικότητας οι παίκτες του κατάφεραν να αποδείξουν πως είναι έτοιμοι για τους δύσκολους αγώνες των μπαράζ ανόδου μιας και κατάφεραν να πάρουν μια πολύ μεγάλη νίκη απέναντι στη Βικτόρια, ομάδα της Α1′ Βουλγαρίας, με 3-2 (28-30, 20-25, 25-19, 25-20, 15-10).

Στα αγωνιστικά οι «πράσινοι» είχαν πολύ καλή απόδοση σε όλο τον αγώνα με πολύ καλό μπλοκ και προσεγμένα τελειώματα, το πρώτο σετ κρίθηκε στον πόντο καθώς οι παίκτες του Νίκι Ζελιάσκοφ κατάφεραν να πάρουν το σετ στο τέλος με 28-30.

Στο δεύτερο σετ οι Βούλγαροι κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση των γηπεδούχων και πήραν και αυτό το σετ με 20-25 για να κάνουν το 0-2.

Για να έρθουν στο τρίτο σετ οι παίκτες της Ορεστιάδας και με μεγάλη ψύχωση και απόδοση στον αγωνιστικό χώρον να κάνουν το 1-2  με 25-19.

Και στη συνέχεια να πάρουν και το τέταρτο με 25- 20 και να ολοκληρώσουν τη μεγάλη ανατροπή με το 15-10 και να κάνουν την καλύτερη εμφάνιση απέναντι στη νεανική ομάδα του Ζελιάσκοφ.

Τα σετ: 3-2 (28-30, 20-25, 25-19, 25-20, 15-10)

πηγή: aoo.gr