08-04-2017 21:03

Η μάχη της παραμονής πάει στη Χαλκίδα

Στο κλειστό της Κανήθου συνεχίζεται η μάχη της παραμονής στη Volley League. Ο Ηρακλής Χαλκίδας μετά τη νίκη του επί της Παναχαϊκής στη Πάτρα με 3-2 την 1η αγωνιστική των πλέι άουτ, υποδέχεται αύριο την Κύζικο Νέας Περάμου για την δεύτερη στροφή (2η αγωνιστική πλέι άουτ, 9/4, 19.30, Γεωργουλέας, Φραγκάκης).
Ο Ηρακλής Χαλκίδας μπήκε δυναμικά στα πλέι άουτ νικώντας την Παναχαϊκή στην Πάτρα με 3-2 σετ κι έτσι μπήκε με το δεξί. Η ομάδα του Σπύρου Γκολίτση βρίσκεται σε καλή αγωνιστική κατάσταση αλλά στην κανονική περίοδο η Κύζικος νίκησε και τους δύο μεταξύ τους αγώνες. Το ευχάριστο για την ομάδα την ομάδα της Χαλκίδας είναι επιστροφή του Τάπια σε κανονικούς ρυθμούς, ενώ μεγάλη αναμένεται να είναι η υποστήριξη από τον φίλαθλο κόσμο της Εύβοιας.

Η Κύζικος Νέας Περάμου μπαίνει για πρώτη φορά στη σειρά των πλέι άουτ. Η ομάδα του Νίκου Νεόφυτου μετά από αρκετές ημέρες απραξία θέλει να σπάσει την έδρα του Ηρακλή όπως είχε κάνει και στην κανονική περίοδο. Αγωνιστικά προβλήματα δεν υπάρχουν.