1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
16-11-2019 02:20

A2 ανδρών: Μάχη Πανερυθραϊκού-Κέρκη, χαμηλά εμπόδια για Καλαμάτα, Μίλωνα

Η αναμέτρηση του Πανερυθραϊκού με τον Κέρκη στο κλειστό της Ερυθραίας ξεχωρίζει στην 5η αγωνιστική του Ά ομίλου της Α2 ανδρών.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια η πρωτοπόρος Καλαμάτα ‘80 υποδέχεται την αδύναμη ΑΕ Αρμενίων, ο Μίλωνας τους ουραγούς Νέους Βύρωνος και ο Αιγιαλέων τη Δραπετσώνα. Τέλος στο κλειστό της Γλυφάδας, ο ταλαιπωρημένος Πανιώνιος ο οποίος εξαιτίας της έλλειψης έδρας υποχρεώνεται να ψάχνει όλο το Λεκανοπέδιο για να βρεί γήπεδο να αγωνιστεί, υποδέχεται την επίσης ουραγό Ολυμπιάδα Πάτρας.

  Στον Β΄ομιλο τα φώτα συγκεντρώνει η μονομαχία του δεύτερου Άρη με την τέταρτη Κομοτηνή ενώ ο πρωτοπόρος και αήττητος Φίλιππος Βέροιας έχει εύκολη αποστολή καθώς υποδέχεται τον Πήγασο Πολίχνης που βρίσκεται στην 7η θέση. 

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 5η αγωνιστική

Σάββατο 16 Νοεμβρίου

Παραλίας 18.00: ΑΟ Καλαμάτα 80 - ΑΕ Αρμενίων, Διαιτητές: Καραγιαννόπουλος, Κανελλίδης.
Κροίσος Πέρσης 19.00: ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΟ Νέοι Βύρωνος, Διαιτητές: Μιχαήλογλου, Κατσούλης Β.
Αιγίου 19.00: ΑΟ Αιγιαλέων - ΔΑΣ Δραπετσώνας, Διαιτητές: Κτενάς, Κουγιάς.
Στ. Καλαϊτζής 19.30: ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΣ Κέρκης, Διαιτητές: Πρέντζας, Νικάκης.
ΔΑΚ Γλυφάδας, 14.30: ΓΣ Πανιώνιος - ΑΕΠ Ολυμπιάς, Διαιτητές: Προκοπίου, Τριανταφυλλόπουλος.

Ρεπό η ΓΕ Ηρακλείου.

 Ντέρμπι Άρη-Κομοτηνής στο Β΄ομιλο

5η αγωνιστική

Σάββατο 16 Νοεμβρίου

ΕΑΚ Νεάπολης 17.00: ΑΣ Μακεδονικός - ΣΠΑ Καρδίτσας, Διαιτητές: Γεωργιάδης, Μπέλλος Εμμ..
Νίκος Σαμαράς 18.00: ΑΣ Άθλος - ΧΑΝΘ, Διαιτητές: Παπαχρήστου, Τονονίδης.
Δ. Βικέλας Βέριας 18.00: ΑΠΣ Φίλιππος - Πήγασος Πολίχνης, Διαιτητές: Πορτοκαλίδης, Χανός.
ΔΑΚ Ξάνθης 18.00: ΑΣ Ερμογένης - ΑΕΝ Πανοράματος, Διαιτητές: Κωστόπουλος, Κυριακίδης.
Μίκρας 18.00: ΑΣ Άρης - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής, Διαιτητές: Δημητρίου, Παπαδόπουλος Αρ..
Τ9 Κατερίνης 18.00: ΣΦΚ Πιερικός - ΦΕΣ Αριστοτέλης, Διαιτητές: Σαρακινίδης, Δαλκιράνης.

 Βαθμολογίες

Α2 Ανδρών Α' Όμιλος:

1. Καλαμάτα 12β (12-1) σετ
2. ΑΟΝΣ Μίλων 11 (12-2)
3. Πανερυθραϊκός 9 (11-7)
4. ΑΟ Αιγιαλέων 8 (9-5)
5. ΑΣ Κέρκης 6 (6-4)
6. Δραπετσώνα 6 (6-7)
7. Πανιώνιος 4 (5-6)
8. ΑΕ Αρμενίων 4 (6-10)
9. Νέοι Βύρωνος 0 (2-9)
10. ΓΕ Ηρακλείου 0 (2-12)
11. ΑΕΠ Ολυμπιάς 0 (1-9)

Α2 Ανδρών Β' Όμιλος:

1. ΑΠΣ Φίλιππος 12β (12-0) σετ
2. Άρης 11 (12-4)
3. Πιερικός 9 (11-6)
4. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 7 (8-7)
5. Άθλος 6 (8-8)
6. Αριστοτέλης 5 (9-10)
7. Πήγασος Πολίχνης 5 (8-9)
8. Ερμογένης 4 (7-10)
9. Καρδίτσα 4 (6-9)
10. ΑΕΝ Πανοράματος 3 (3-10)
11. Μακεδονικός 3 (7-7)
12. ΧΑΝΘ 0 (1-12)

 

 

 

Σχετικά άρθρα

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ