1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
16-03-2019 05:45

Α2 Ανδρών: Μονομαχία Πανιωνίου-Ροδίων Άθλησις στο Π. Φάληρο

Το ντέρμπι Πανιωνίου-Ροδίων Άθλησις, (15.30) το οποίο θα διεξαχθεί στο κλειστό « Σοφία Μπεφόν» του Παλαιού Φαλήρου στην περιοχή της Μαρίνας Φλοίσβου, είναι το παιχνίδι που ξεχωρίζει στην 3η αγωνιστική των πλέι οφ του Α1 υποομίλου της Α2 ανδρών.

Η ομάδα της Ν, Σμύρνης που προέρχεται από διπλό στην Ερυθραία, και έχει τρία σερί εντός έδρας ματς, θέλει μόνο νίκη κόντρα στην ομάδα της Ρόδου που επίσης κατεβαίνει με ηθικό μετά από την νικη κόντρα στον ΟΦΗ, ώστε να έχει βάσιμες ελπίδες κατάκτησης μιας από τις δύο πρώτες θέσεις που δίνουν πρόκριση στον δεύτερο γύρο των πλέι οφ. Στο άλλο ματς ο ΟΦΗ υποδέχεται τον τέταρτο Πανερυθραϊκό.

  Σπουδαίες μονομαχίες εχουμε και στον Α2 υποόμιλο όπου ο ΑΣ Κέρκης αντιμετωπίζει στη Σάμο, την δεύτερη Δραπετσώνα ενώ οι Νέοι Βυρωνα υποδέχονται τον Απόλλωνα που θέλει το τρίποντο για να ελπίζει στην κατάκτηση της δεύτερης θέσης.  Μάχες για την αποφυγή του υποβιβασμού έχουμε και για θέσεις 5-8 και 5-7 αντίστοιχα και στους δυο υποομίλους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 1ος υποόμιλος

Θέσεις 1-4 - 3η αγωνιστική

Σάββατο 16 Μαρτίου

15.30: ΓΣ Πανιώνιος - Ροδίων Άθλησις, Διαιτητές: Φραγκάκης, Μαρκάτης.
16.00: ΟΦΗ - ΑΣ Πανερυθραϊκός, Διαιτητές: Τραχαλάκη, Γιαννόπουλος.

Θέσεις 5-8 - 3η αγωνιστική

Σάββατο 16 Μαρτίου

16.00: ΑΟ Καλαμάτα 80 - ΣΦΑΜ Φοίβος, Διαιτητές: Τσουμελέας, Καραγιαννόπουλος.

Κυριακή 17 Μαρτίου

18.00: ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΟ Αιγιαλέων, Διαιτητές: Λιναρδάτος, Γεράνιος.

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 2ος υποόμιλος

Θέσεις 1-4 - 3η αγωνιστική

Σάββατο 16 Μαρτίου

18.30: ΑΟ Νέοι Βύρωνος - ΓΣ Απόλλων, Διαιτητές: Σταρίδας, Κουρπανίδης.
19.00: ΑΣ Κέρκης - ΔΑΣ Δραπετσώνας, Διαιτητές: Κουτσούλας, Μούζουλας.

Θέσεις 5-7 - 3η αγωνιστική

Σάββατο 16 Μαρτίου

19.00: ΑΕ Αρμενίων - ΕΑ Πατρών, Διαιτητές: Μενεσλής, Προκοπίο

Βαθμολογία 2 αγώνες

Θέσεις 1-4

Ροδίων Άθλησις 6-2   9β 

ΟΦΗ                   4-3   7 

Πανιώνιος             3-3   5 

Πανερυθραϊκός     1-6     1  

  Θέσεις 5-8 

Καλαμάτα 80         6-3   9

  Αιγαλέων               4-4  6 

Φοίβος                   4-5    4 

ΑΕΠ Ολυμπιάς       4-6   3  

 

Α2 Υποομιλος

Βαθμολογία (2 αγώνες)

1-4 

ΑΣ Κέρκης   6-1 10β

 Δραπετσώνα   5-4 7 

Απόλλωνας     3-5   4 

Νέοι Βύρωνος  2-6   2 

 Θέσεις 5-7

 ΕΑΠ 3-2 5β 

ΑΕ Αρμενίων 3-1 5 

Κόροιβος   3-1   5

 

 Α2 Ανδρών - Β' όμιλος - 22η αγωνιστική

Σάββατο 16 Μαρτίου

18.00: ΜΑΣ Νίκη - ΑΣ Άθλος, Διαιτητές: Δαλκιράνης, Σαρακινίδης.
18.00: ΧΑΝΘ - ΑΜΣ Νέστωρ, Διαιτητές: Μαυρίδης, Δεληκωστίδης.
18.00: ΣΠΑ Καρδίτσας - ΑΣ Ελπίς, Διαιτητές: Κουτσής, Χλωρός.
18.00: ΜΓΣ Απόλλων - ΑΟ Σερρών, Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Λιοτόπουλος.
18.30: ΑΕΝ Πανοράματος - ΣΦΚ Πιερικός, Διαιτητές: Σταυριανίδης, Αβραμίδης.

Κυριακή 17 Μαρτίου

18.00: Αναγέννηση Άρτας - ΑΣ Μακεδονικός, Διαιτητές: Φλούδας, Σιαδήμος.

Ρεπό ο Πήγασος Πολίχνης.

 

 

Σχετικά άρθρα

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ