1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
02-03-2019 13:27

Α2 Ανδρών: Το πρόγραμμα των Α1-Α2 υποομίλων για θέσεις 1-4 και 5-8

Ξεκινούν από σήμερα και ολοκληρώνονται στις 6-7 Απριλίου τα πλει οφ της Α2 ανδρών των Α1 και Α2 υποομίλων για θέσεις 1-4 και πλέι άουτ για θέσεις 5-8.

Συμμετέχουν από κάθε υποόμιλο οι πρώτες τέσσερις ομάδες της κανονικής περιόδου, οι οποίες θα παίξουν μεταξύ τους συνολικά έξι αγωνιστικές σε ένα μίνι πρωτάθλημα με βαθμολογία.(4,3, 2, 1 αντίστοιχα)

Οι δυο πρώτοι της βαθμολογίας που θα προκύψουν από αυτό το μίνι πρωτάθλημα, των δύο υποομίλων θα προκριθούν σε δεύτερο γύρο των πλέι οφ όπου θα συναντηθούν μεταξύ τους για να προκύψει η μια ομάδα που θα ανέβει στην Volleyleague από τον Νότο.

Επίσης έχουμε ξεκίνημα και για τα πλει άουτ για θέσεις 5-8 των Α1 και Α2 υποομίλων ενώ από τον Β΄ομιλο της Α2 που είναι οι ομάδες του βορρά έχουμε σήμερα την 20η τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου. Το πρόγραμμα:

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 1ος υποόμιλος

Θέσεις 1-4 - 1η αγωνιστική

Σάββατο 2 Μαρτίου

14.30: Ροδίων Άθλησις - ΑΣ Πανερυθραϊκός, Διαιτητές: Πρέντζας, Κρίτσα.
16.00: ΟΦΗ - ΓΣ Πανιώνιος, Διαιτητές: Καραπουλάκης, Αμαργιανιτάκης.

Θέσεις 5-8 - 1η αγωνιστική

Σάββατο 2 Μαρτίου

16.00: ΑΟ Καλαμάτα 80 - ΑΕΠ Ολυμπιάς, Διαιτητές: Τσουμελέας, Καραγιαννόπουλος.
19.30: ΑΟ Αιγιαλέων - ΣΦΑΜ Φοίβος, Διαιτητές: Λιναρδάτος, Σπυρόπουλος.

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 2ος υποόμιλος

Θέσεις 1-4 - 1η αγωνιστική

Σάββατο 2 Μαρτίου

19.00: ΑΣ Κέρκης - ΑΟ Νέοι Βύρωνος, Διαιτητές: Οικονόμου Β., Μουζούλας.
19.00: ΓΣ Απόλλων - ΔΑΣ Δραπετσώνας, Διαιτητές: Μυλωνάκης, Μενεσλής.

Θέσεις 5-7 - 1η αγωνιστική

Σάββατο 2 Μαρτίου

19.30: ΑΣ Κόροιβος - ΑΕ Αρμενίων, Διαιτητές: Γεράνιος, Γκόλφης.

Α2 Ανδρών - Β' όμιλος - 20η αγωνιστική

Σάββατο 2 Μαρτίου

18.00: ΜΓΣ Απόλλων - ΧΑΝΘ, Διαιτητές: Σταυριανίδης, Δημητρίου.
18.00: ΣΦΚ Πιερικός - ΑΣ Ελπίς, Διαιτητές: Δαλκιράνης, Πορτοκαλίδης.
18.00: ΣΠΑ Καρδίτσας - ΑΣ Μακεδονικός, Διαιτητές: Κολτσίδας, Παρασκευάς.
18.30: ΑΕΝ Πανοράματος - Πήγασος Πολίχνης, Διαιτητές: Παπαδόπουλος Αρ., Γεωργιάδης.
20.00: ΜΑΣ Νίκη - ΑΟ Σερρών, Διαιτητές: Αβραμίδης, Ισκάς.

Κυριακή 3 Μαρτίου

18.00: Αναγέννηση Άρτας - ΑΜΣ Νέστωρ, Διαιτητές: Αποστόλου, Γκοργκολής.

Ρεπό ο ΑΣ Άθλος.

 

Σχετικά άρθρα

Find us on Facebook

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ